Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elrontottam? Mitől alakult ez ki?

Elrontottam? Mitől alakult ez ki?

Figyelt kérdés

Másfél eves kislanyomrol van szó. A következőket csak azert irom le, hatha szerintetek ez befolyasolo tényező: kezdetektől fogva velem alszik, 14 honapos koraig szoptattam, en rendeztem mindig mindent, apuka csak neha egy egy felorara megfogta felutan.munka utan, de soha nem jatszott vele vagy ilyesmi. miota mar jár (3 honapja) es tenlyeg tudatos a gyerek azota jobban elvan vele, de igy is en rendezm. Ő a legtobb dolgot megengedi neki, nyilvan nekem jut a feketeles, a NEM, NEM SZABAD...nyilvan nem mindere mondok nemet, csak ha valami olyat tesz..

( Sokszor úgy mondja a kicsinek,hogy anya nem engedi, igy szol ra pedig ő sem tamogatja az akkori cselekedetet...na de mindegy)

A lenyeg, hogy kb 1 honapja elkezdett elutasitani engem a kislanyom. Sokszor sir az apja utan, felkel es apa apa.. illetve nem engedi nekem, hogy megfogjam csak apa..engem csapkod es ordit ha atakarom venni.

(Volt mar,hogy mamaval is ezt csinalta, ott sem voltam jo neki)


Mitol alakult ez ki? En rontottam el valamit? Vagy termeszetes ez?


febr. 11. 21:13
 1/10 babyboom567 ***** válasza:
82%
Bocs, a férjed egy f@sz.Semmi sem rontottál el (a gyerekkel),csak rosszul választottál apát.
febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, miért van, de ezeket tanácsolom:

- Külön aludjon, legalábbis külön ágyban.

- Apuka lehetőleg foglalkozzék vele többet, amennyire az ideje, energiája engedi!

- A két szülőnek egyet kell értenie abban, mit szabad a gyereknek, és mit nem. Ugyanazért kell dicsérnie, és ugyanazt kell tiltania a két szülőnek. Nem szabad a tiltást a másik szülőre kenni.

febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Ez biztosan nem az apja miatt van! Az lehetetlen!

Nekem normálisnak sem tűnik...

febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%
A kislányban idővel tudatosul majd, hogy ki foglalkozik vele a legtöbbet . Szerintem ez át fog menni. Mindenesetre le kell ültetni az apukát, hogy ez így nem működik..
febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló apa és mama mániás időszak volt nálunk és és akkor én se kellettem az én lányomnak. Olyan 18 hónaposan volt ez kb. Aztán olyan hirtelen ahogy jött el is múlt. Szerintem ha is benne lehet hogy most fedezte fel a többi körülötte lévő embert igazán és érdeklődik irántuk. Te úgymond állandó vagy neki. Ha baja van akkor gondolom hozzád megy nem?
febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Játszani is szoktál vele, szórakoztatni, élvezni az önfeledt együttlétet, vagy csak elvégzed a gondozási és fegyelmezési feladatokat?
febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

🤦


1,5 éves , szeparációs szorongás. Az édesapja eddig le se szarta, most több időt van vele.

De te vagy vele nonstop, így te most unalmas vagy neki.

Ennyi az egész. Teljesen normális életkori sajátosság.

A gyerekek több ilyen szakaszon mennek keresztül. Hol az egyik hol a másik szülő az épp aktuális favorit.


Az, hogy férjed meg egy seggfej, arról nem a gyerek tehet.

febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is próbált apa a jó zsaru szerepbe helyezkedni, amolyan megúszósan, mert munka után ő nwm5a balhét akarja, hanem az önfeledt, mókás dolgokat és amúgy is kevesebbet van vele. Hiába magyaráztam, hogy ez így nemcsak a gyereknek nem jó, velem szemben sem fer. Nem értette. Aztán szépen ráhagytam. Mindent, amikor ott volt apa, én megszűntem, kérdezd apát, kérdezd meg, hogy szabad-e, kérd tőle, ne nekem mondd, nem velem játszol épp, nem én szólok rád ha durvulsz, satöbbi. Aztán apa észrevette, hogy amúgy ő csak játszópajti, nulla tisztelet vagy tekintély, nulla beleszólás, semmi hatása rá. Nagyon szar volt nekem, de valahogy fejbe kellett bszni a realitással, hogy része van a nevelésben, ellátásban ha tetszik, ha nem. Azóta nincs ilyen gondolunk.
febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a legtöbb helyen így van. Vannak apás korszakok.
febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Nem rontottad el.
febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!