Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik opciót választanátok?

Melyik opciót választanátok?

Figyelt kérdés

Adott 2 gyerek, egyik ovis másik bölcsis.

1 épületen belül a 2 intézmény.

Ez fix, innen nem visszük el őket.


A opció:

Én hordom-viszem őket, 5percre az ovitól a munkahely, szomszéd településen lakunk. Viszont netto 270ezret kapok, ha nincs a gyerek miatt tp pl.


B opció:

Szintén nekem kell hordani-vinni őket, de más munkahely, benn a városba. Így az út oda jóval több, egy 20perccel elöbb kellene menni, 20perccel késöbb érnék érük (ha épp nincs dugó).

Viszont 350ezer netto.


(Férjem 400at keres, kb 100ezer a hitel és a rezsi. Szóval kijönnénk a krvesebből is, szűkösebben)


febr. 13. 17:57
A kérdező szavazást indított:
A opció
B opció
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A B opció esetén mennyi menne el pluszban a benzinre az A opcióhoz képest?
febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A kiadást még nem számoltam. Olyan 50km plusz naponta.

Viszint mind a 2 adja a kilóméterenkénti 30ftot pluszba

febr. 13. 18:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Havi 80 nekem megérne napi 2x20percet, de ez én vagyok.
febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Annyiból tart vissza, így is az én gyerekeim az elsők és az utolsók kb. Ha most még ehhez hozzájönne ez a 2x20 perc,éseztényleg csak jó esetben 20perc, mert volt már 40is, akkor pont a bölcsibe oda sem érek.
febr. 13. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A B-t nyomtam, de azért ha ennyire bizonytalan az a 20 perc hogy akár40 is lehet, akkor csak akkor vállalnám be a B-t ha van más aki csúszás esetén elhozza őket helyettem.
febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Melyik munka tetszik jobban?

Nem mindegy, melyik a stresszesebb..

Mondjuk a "B" verziónál könnyebb átkapcsolni, elengedni a munkahelyi dolgokat az utazás miatt.

febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Anyukám segíteni tudna. De ő sem mindig. Ha pl épp aznap dolgozik, akkor pont megjöttem.


Az A munka nekem sokkal jobban tetszene. Saját iroda, fix 8óra munka túlóra nélkül. Eléggé utálok csapatban dolgozni, Bnél pedig 10en lennénk egy irodában. Illetve vannak kötelező szombatok (havi 1x, néha egy fél delelötti szombat is pluszban, tehát 2szombat),ezt nem fizetik ki túlórában. Emellett itt hó elején hiányoznom lehetetlen, nincs ki helyettesítsen, HO pedig nem engedélyezett.

febr. 13. 21:14
 8/13 A kérdező kommentje:
A kérdés amiért felmerült bennem, az egy vita a férjemmel. Szerinte mindenképp a 2.munkát kell választanom, hiába tetszik jobban az első és hiába vannak gyakorlatilag 1 órával többet majdnem a gyerekek oviban/bölcsiben.
febr. 13. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Amit leírtál válaszodban, inkább az A opciót választanám. Túlórázz, havi 2 szombatot, de ki se fizetik...
febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az A opció neked és a gyerekeknek is jobb, akkor azt válaszd. A férjed pedig gondolkozzon el rajta, miért akar rosszat a családjának némi extra pénz reményében.
febr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!