Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen okok vezetnek oda,...

Milyen okok vezetnek oda, hogy a gyerek rendkívül visszahúzódó/szociális fóbiás lesz?

Figyelt kérdés

A kérdésben említett problémával küzdöttem és küzdeni is fogok egész életemben. Amióta az eszemet tudom, tehát óvodás korom óta fennáll a gond.

Szeretném tudni milyen nevelési hibák okozhatnak ilyen jelenséget. Ha egyszer lesz gyerekem, akkor nem szeretném, hogy az ő életét is megkeserítse ez az egész. Bár egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne gyereket vállalnom.


febr. 16. 01:54
1 2
 11/12 babyboom567 ***** válasza:
50%
Igen 10-es válaszoló,ez lenne a mondandóm lényege,hogy simán lehet a kérdezővel sincs semmi baj,csak vele is"elhitették" hogy barátkozni márpedig kell.
febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
66%
Személyiség és teljesen normális dolog. Nem tudom miért akarják mindenáron megváltoztatni egyesek. Remélem egyszer eljut az emberiség arra, hogy ez ugyanolyan elfogadott dolog lesz, mint, hogy valaki balkezes, szőke/barna/vörös, szeplős, fehér vagy barna bőrű stb. Nem kell mindenkinek nagyszájú, extrovertált embernek lennie és semmivel sem ér kevesebbet, aki csendes és egyedül tud feltöltődni. Nagyon visszamaradott elképzelés, hogy rögtön pszichológus kell, ha valaki introvertált.
febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!