Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam figyelemzavaros. És...

Kisfiam figyelemzavaros. És nem túl okos. Olyan közepes. A pszichiátriai kivizsgálás abbamaradt, mert sokat javult. Gyógyszer segíthet? Sokszor hallom, hogy a gyógyszer csodákat tesz. Nem örülnék, ha kéne szednie, de szerintetek, ha valaki gyereke

Figyelt kérdés
kap ilyet, attól okosabb is lesz? Ha jobban tud koncentrálni, talán az eredmények is jobbak.
márc. 5. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Milyen gyógyszer van, amitől okosabb lesz valaki? Én erről lemaradtam.
márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
És milyen gyógyszer van figyelemzavarra? Szerintem nincsen rá gyógyszer. Nekem a férjem és a lányom figyelemzavaros, nem kaptak gyógyszert.
márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Attól, mert gyógyszert szed,okosabb nem lesz, de jobban tud koncentrálni, és arra figyelni, amire kell. A fiam ritalint szed, sokkal könnyebben és gyorsabban tanul, illetve a suliban is figyel.
márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Unokahúgom ADHD-s, neki írtak fel gyógyszert, tényleg segít, hogy jobban tudjon koncentrálni(vagy csak tompítja passz), viszont ezt csak kivizsgálás és rendszeres kontroll alatt adják, nem az van, hogy elég telefonálni és felírják, minden felírás előtt el kell menni konzultációra (neki a Bethesdába kell mennie).
márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a gyógyszer a legvégső megoldás maradjon. Tudom, a pszichiáterek nem ezt mondják, de annyira el tud nyomni egy gyereket, mintha csak félig lenne jelen. És elég gyakran van mellékhatása is. Persze, a magatartás javul, de milyen áron?

(Akik nem értik a kérdezőt: az ADHD-sek gyógyszerére gondol, ami régebben Ritalin néven futott. És az okosat úgy érti, hogy akinek az iskolában figyelmi gondjai vannak, annak ez látszik a teljesítményén is.)

márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Első körben végig kellene vinni a kivizsgálást
márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Azer erdemes tudni a ritalinrol foleg kis meg kozepkorban, hogy az egy igen gyogyszer, fokozottan ellenorzott pszichotrop es kabitoszer besorolasu P2-es gyogyszer.


Ha elkezdi szedni 12 evesen a testi magassag novekedese lelassul, vegleg, nem lesz az, hogy bepotolja majd 19 evesen. Mindemellett egy ideig szunetelni is kell nem csak emiatt, hanem mert nem fog hatni. En is szedtem.


Mindemellett fontos figyelni ha mar tini lesz, mert ennek van ilyen euforikus, porgeto hatasa is. Es ez tevhit, hogy lelassitja, lenyugtatja az ADHD-s gyereket. Jobban koncentral igen, de ennyi. A tinisegre visszaterve, figyelni kell a gyogyszert mert ha elkezdi a haverokkal megosztani (sok ilyen van) akkor visszael vele, es sulyos kovetkezmeny lehet ha elkapjak vagy ot vagy aki(k)nek adta. Es ebbol jon, hogy adok 5000-ret ha azt egy levellel meg ilyenek.


Tini korban el is kene venni tole, es kiadni neki minden nap egy fix adagot, nem szabad rahagyni. Es egy nagyon buntetendo gyogyszer ha visszaelnek vele akar tini, akar felnott.

márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Én pszichiáterhez csak legvégső esetben fordulnék, ugyanis a pszichiáter mindenképp gyógyszert fog felírni, amire egy egészséges szervezetnek nincs szüksége, és ezáltal nagyon foglalkozni sem fog azzal, hogy mivel fiatal, így még könnyen 'manipulálható' az agya gyógyszerek nélkül is egy megfelelő pszichológus vagy kineziológus segítségével.
márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem értek egyet, hogy a pszichiáter mindenképp gyógyszert ad. Nyilván biztos van ilyen is, de amelyik jó, az nem. A fiam 2.osztályban kapott adhd diagnózist, és az orvos egyáltalán nem javasolta a gyógyszert, de sok mást terápiát/ vitamint igen. 6.osztályos volt, mikor már látszott, hogy szükség van a gyógyszerre a figyelemzavarmiatt, csak ekkor írta fel a doki. Egy éve szedi, folyamatos kontroll mellett. Egy év alatt amúgy 12 cm-t nőtt, nem tompítja le egyáltalán, de azokkal a tantárgyakkal is sikerélmémye van, amivel előtte szenvedett, mert nem tudott figyelni.
márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
A Healthy Gamer GG youtube csatornán vannak nagyon jó videók adhd témakörben. A gyógyszerről is, meg a gyógyszer nélküli terápiás lehetőségekről is. Szerintem mindenképp nézz utána alaposan, hogy mi ez, hogy működik, mi a pontos hatása, és így egy nagyon megalapozott döntést hozz. Van előnye és hátránya, mérlegelni kell, de ahhoz sok ismeretre van szükséged.
márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!