Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtkori figyelemzavar...

Felnőtkori figyelemzavar Szegedi kivizsgálásról,kezelésről van esetleg tapasztalat,vélemény?

Figyelt kérdés

erősen felmerült a gyanúm hogy figyelemzavaros lehetek,és elszeretnék menni kivizsgáltatni magam,Budapestet javasólták de nekem az nagyon körülményes ezért max legvégső esetben megyek oda.

Azért gondoltam inkább Szegedre de akár másik hely is szóba jöhet.



2023. aug. 17. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Igen. Itt van. *legyen on is milliomos zene*.


A heti ADHD-s kerdes.


"Na kerdezo bevallalja a mai musort haha, latom izzad, hadd mutatkozzak be, Vago Istvan vagyok"


"Kopasz Jeno, orvendek"


"Hat akkor lassunk neki"


"Elso kerdes, a, En vagyok ADHDs. b, Mindannyian ADHDsok vagyunk. c, Onnek mas nem jut eszebe rogton, csak az, hogy ADHDs vagyok mert nincs motivacioja. d, Jauvan csak draugauzni akaurtam auckiocentust is csak faekeltem tesa"


"Kopasz Ur, 10 masodperc maradt"


"Jeno, most dontson, 4..3..2..1"


"JAU D!!! JAU!!!"


*piros feny*


"Hat Kopasz Ur... mit lehet mondani ilyenkor?"


"Ah... mit?"


"Nezze Kopasz Ur. A helyes valasz a 'c' volt. Kopasz Ur. a C! Hat ma 5000 forinttal kevesebbel megy haza, nem lesz teje 2 - 3 hetig ha ugy vesszuk nem? Na se baj, koszonom hogy itt volt, orultem a szerencsenek remelem majd egy szal haja kino!"


"Koszi Vagau mar rajta vagyok kenem disznauzsirral"

2023. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló!Őszintén köszönöm hogy válaszoltál,öszintén írok öntöttél belém egy kis önbizalmat.kösz mégegyszer.
2023. aug. 18. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

En "aktivitas es a figyelemzavarai" diagnozissal rendelkezem. Gyogyszerem ritalin, de nem szedem mert eloszor hat, majd utana nem, sot idegesse tesz. De errol sokan beszamoltak redditen, ezert valtottak Adderall-ra vagy Vyvanse-ra, a vege ugyanaz. De nem csoda. Az agy hozzaszokik, max a ket masik gyogyszerrel ami tenyleg amfetamin (lisdexamfetamin) kemenyebben toljak a munkat meg mindent, foleg USA. Na ott beviszed a 8 eves gyerekedet hogy tusszentett egyet, ADHD. Es latom kezd ez is itt elterjedni, bar a soklepcsos szuressel szerencsere ez egyszeruen kideritheto ki akarja felszivni, ki akar gyogyulni.


Azert nem szoktam irni hogy hova meg mit meg hogy, mert kinosan, es masok szerint is ugy irjak ki a kerdest, hogy mar vakon olvasva is latszi miert akarja, de vannak mar tapasztaltabbak akik olvastak kommenteket, tuneteket, a menetet a diagnosztizalasnak, mit hazudjanak.


Ezert nem irok. Sajnalom, privatot sem. Ha akarsz, egyedul kell elintezned, vagy mastol valaszt kapni erre, biztos fogsz majd. Az online teszteket meg hagyjad a fenebe hogy adhd-s vagy vagy sem.


nem tudom ki vagy, nem vagy a haverom se senkim. Ha bizhatnek benned latom hogy 1 db konny hullik ki a bal szemed sarkabol akkor segitenek. De igy mit kezdjek? Segitsek egy drogosnak vagy segitsek akinek kell aki igazabol meg tudja talalni a megoldast, de a drogos is max duttyanto.


Tudod egyre tobb melot soznak a gyari munkasokra, az irodai munkasok egy reszere, nagyobb a teher, keves az ember aki azt elvallalja vagy aki komoly profi de a komoly profi is befaradt egy ido utan akar IT szfera akar profi tehenfejo szfera, mondjuk az utso jo is lenne, mert akkor lehet annyi tej lenne mar M.o-n hogy lemenne az ara, talan meg exportra is jutna. Ja hogy mashol nincs ilyen gond, akkor ontsuk a dunaba a felesleget.


Na de lenyeg, nem szeretnek segiteni drogosoknak es teged nem ismerlek.

2023. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megértem,azt írhatok amit akarok,és megértem hogy nem akarsz segíteni egy drogosnak,én sem tenném,az nem segítség hanem kicseszés.

Írtad hogy nem szeded a gyógyszert,de gondolom hogy valamit csak csinálsz,terápia,vagy gyógynövény,vagy nem kell semmi,elviselhetőek a tünetek?a terápia és a gyógynövény nem drog.

2023. aug. 18. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsanatot kerek a szarkazmusert az 1-esemmel, mivel 1-es vagyok, de a legtobb ADHD kerdes ahogy irtam "Ritalint akarok" lathatatlan cimmel rendelkezik, csak formalisan fogalmazzak meg hogy "nem tudok koncentralni nem tudok figyelni adhds vagyok?". Meg fotel-diagnozisok... Remelem erted.


Az, hogy valaki lusta az mas, az hogy valaki beteg es ezen belul nem arulom el milyen mert lehet az is segitseg lenne aki rajtad kivul olvassa ezt es a lepcsokon at akar jutni, mert egy kulcsszo a tobb 100-bol, az teljesen mas.


Talan annyit irhatok, hogy Budapesten Semmelweis, de ne lepodj meg ha 1 evet mondanak idopontra kezdeti kivizsgalasra, de valojaban 2 - 3 ev mulva veszik fel veled a kontaktot. Velem regen ezt tettek, kb.. 2000... 2017-ben? Nem emlekszem mar. Ami talan elriasztja a drogosokat de teged remlem nem, adni szoktak melle antidepresszanst, ami hatekony de eros mellekhatasokkal jar (nem elhizas) az a venlafaxine vagy duloxetine ez kiegeszito terapia. Nagy valoszinuseggel melle kell majd szivgyogyszer ha Ritalint kapsz, altalaban metoprolol hatoanyag. Szoval nem egyszeru moka, es mondom ha ritalin, akkor tanacsolom hogy ne szedd 2 hetnel tovabb 1 honapban. 2 het - 2 het szunet - 2 het - 2 het szunet. Igy hatni is fog tartosan ha sima Ritalint kapsz, en azt kaptam (annak ellenere hogy boven felnott vagyok mar, de OGYEI szerint tilos, de mar evek ota azt irja a dokmany szoval ennyit az OGYEI-rol, felnotteknek Ritalin LA-t szabad, az hogy mit szoktak, az mas kerdes). Magamtol utasitottam vissza, mert ez az igadozas mar faraszto volt. De ha te birod akkor az a legjobb ha csak akkor veszed be amikor szukseges es nem tartosan vagy gyakran.


LA verziobol en semmit nem ereztem, csak mellekhatast, te kiprobalhatod ha azt irnak fel hatha segit.

2023. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,hát ahogy le írtad a ritalint nem csak a drogosokat ijeszted el hanem engem is😃,legfőképp mert panikbeteg is vagyok,de van még szociális fobiam is és többször rám tör tartós depresszió(mind diagnosztizált)és tényleg nem vagyok jól, nem igazán mozdulok ki a 4 fal közül,antidepresszánsokból már sokat kipróbáltam,kb olyan 4-5 fajtát,volt escitil,aurorix,cymbalta,sertadepi(ezek közül egyik se hatott csak fáradt és álmos voltam tőlük),és végül az elontril,ami tényleg egy kicsit hatott(de már nem szedem,a vége felé nem is hatott meg hát nem egy multivitamin),és végülis ez volt az egyik dolog ami miatt elkezdtem gyanakodni adhdra mivel kiderült hogy ezt fel szokták rá írni és pont csak is ez hatott? a másik dolog ami miatt gyanakodok az hogy nem rég kiderült hogy a 90 és években több tanár is javasolta a szüleimnek hogy menjünk el szakemberhez mert valószínűsíthető hogy figyelemzavarom van,el is mentünk egy pszichológushoz de állítása szerint nem volt problémám,amit kicsit kétlek,mert nehezen ment a suli és talán túlságosan hiperaktív is voltam,+ a tanárok is javasolták,úgy hogy arra gondolok hogy akkoriban azt se tudták konkrétan hogy mi ez,mint ahogy Dr.Màté Gábor is kitért rá a könyvében.roviden tömören nekem mindegy hogy terápia vagy gyógynövény vagy alternatív gyógyászat,vagy ha nagyon nincs mas akkor a gyógyszer,de azért akármit nem akarok bevenni.
2023. aug. 18. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!