Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam figyelemzavaros. És...

Kisfiam figyelemzavaros. És nem túl okos. Olyan közepes. A pszichiátriai kivizsgálás abbamaradt, mert sokat javult. Gyógyszer segíthet? Sokszor hallom, hogy a gyógyszer csodákat tesz. Nem örülnék, ha kéne szednie, de szerintetek, ha valaki gyereke

Figyelt kérdés
kap ilyet, attól okosabb is lesz? Ha jobban tud koncentrálni, talán az eredmények is jobbak.
márc. 5. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
A fiad adhd-s (figyelemzavar és hiperaktivitás) vagy sima figyelemzavar (add)? A gyógyszer csak adhd-ra jó, aki nem hiperaktív annak nem adnak. Nálunk egész lassúak is az érintettek, nem lenne jó még lassítani rajtuk.
márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért a gyógyszer nem csodaszer és nem is cukorka, amit csak úgy osztogatnak és majd minden jó lesz. Unokaöcsémnél például sokadik lehetőségként megpróbálták azt is, de úgy döntöttek (orvos és a szülő együtt), hogy inkább nem. Végül kemény menet volt, de pár év alatt sikerült anélkül is rendezni a helyzetet. De olyan is van, akinek csak ideiglenesen, tűzoltásként adják, más terápia mellett és amint lehet, elhagyják. Külföldön élő ismerősnél meg adják a gyógyszert, segít is valamennyit az ADHD-n, de előjöttek más problémák. Vigyétek végig a kivizsgálást, az alapján az orvos megmondja, lehet-e és érdemes-e gyógyszerezni. Testvéreméknek volt több köre a Vadaskertben, ottalvós is és pozitív véleménnyel van az ott dolgozókról.
márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%

"Attól, mert gyógyszert szed,okosabb nem lesz, de jobban tud koncentrálni, és arra figyelni, amire kell. A fiam ritalint szed, sokkal könnyebben és gyorsabban tanul, illetve a suliban is figyel."


És valóban. Én is kifejezetten örülök az amerikai ritalin botránynak, a gyógyszer valóban gyógyítja őket, ezért hívják gyógy-szernek. Ahogy a szeretett vezért szeretett vezérnek, vagy akár Mátyásnak. Mátyásnak hívták az óvodapszichológust, de nem igazán szerettem, mert az ilyenek nem értenek hozzá, nyilván. Mi viszont értünk hozzá, úgy értem te és én. Ahogy a tévéorvos ésda tévépráédikátor is. hiszen hoyg így van! Persze tiszteletben tartom, hogy a többség pusztán csak hisz, joga vna mindenkinek hinni, akár mást, mitn én. Én nem vagyok valami értelmes, csak hiszek abban, amit a tévéprédikátor és a tévéorvos mond.


A gyógyszer ha nem is mindent -mint te is írod-, de sok mindent megold, más tényezővel alapvetően nyilván felesleges törődni, ezt már megszoktuk mi is és bevált.


Hogy miért vált be, azt nem tudom, mivel nem tudok érvelni, csak hinni. Mivel hiszem, hogy azért gyógyszer a neve, mert gyógyít, ezért gyógyít is. Mélységesen egyet értek veled. Remélem, én is segítettem kifejezetten evvel a válaszommal. Csak apróságokban nem értünk egyet, amúgy alapvetően egyet értek. Azt hiszem, talán a Duna jegén volt a korona. A fején.

márc. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!