Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsukni a szobából ahol...

Kicsukni a szobából ahol rosszalkodott?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves fiam, aki most lépett be a dackorszakba és elég csibész. Okos gyerek, tudja, hogy mit jelent a nem, illetve már azt is megtanulta, hogy mit nem szabad, de ha rájön (pl.: ha valami mással próbálok foglalkozni helyette), akkor direkt betyárkodik és lesi, hogy mit szólok hozzá. Ilyenkor mondom neki, hogy ha még 1x ez meg az, akkor azonnal kimegyünk. De ha én pl nem tudok vele azonnal kimenni, mert pl még ki kell öblítenem a fogkrémet, vagy befejezni az ajándékcsomagolást, akkor addig rendben van, ha arra az 1 percre őt kicsukom?

márc. 24. 07:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hát te tudod mennyire van nálatok biztonságos tér, ahol felügyelet nélkül lehet hagyni pár percre. Ismerőseim között most pl nagy divat olyan egy éves kortól rácsos ágy helyett ez a házikó-ágy amiből ugye ki tud mászni ha akar. Így kvázi egész este felügyelet nélkül van a gyerek a saját szobájában (persze jó estben ezt végig alussza). Nyilván ehhez olyanra kell megcsinálni a szobát. Nekem is ha bemegy a szobájába, egy-két percre simán hagyom egyedül matatni, tudom hogy nincs ott semmi veszélyes (14 hónapos). Járókának ennyi idősen szerintem már nincs értelme, legalábbis mi most tervezzük eladni, nincs már el benne semennyit.
márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező persze,de csak akkor ha vállalod utána,hogy életet veszélyeztetsz... Nem akarom felhozni,de remélem emlékszel a picire aki pár percnyire ment ki és belefulladt a medencébe. Tényleg ennyi eszetek van? Sokan gondolják,hogy nem történt baj,mi is lehetne,de sajnos bizony képesek pár perc alatt is olyan ökörségre. Másfél évesről beszélünk...nincs veszélyérzete sem.
márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk ajándékcsomagolás az nagyon akut feladat,ami nem ér rá tényleg...:D
márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igazából meglepnek ezek a heves reakciók. Ajándékcsomagolasnál már tényleg csak annak a két utolsó celluxnak a felragasztasára gondoltam, ami ahhoz kell, hogy kész legyen, vagy most egy fogmosás utáni öblítés, 5-10 masodpercekről beszélünk, amit szegény azzal tölt, hogy sértetten kiabál az ajtó előtt, nem kóringyál el. Amúgy természtesen teljesen bababiztos a ház, konnektorok levedve, semmi, amit lenyelhet, magára ránthat, felmászhat rá, szerintem iyen idős korban máshogy nem is lehet létezni. Arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek olyan szempontból nem nagyon drasztikus-e, hogy mivel kicsukom egy pillanatra, esetleg elutasítottnak érzi magát, amikor ugye pont hogy figyelemre vágyna. Igyekszek szép lassan türelemre tanítani, de tudom, hogy fejletlen még az idegrendszere és olykor nem látok hirtelen más megoldást, ha be akarok fejezni valamit. Persze az elsődleges technika a játékos figyelemelterelés, de ez egyszerűen nem mindig megoldható. Meg most ez nem egy napi szintű rutin, csak alkalmanként ha előfordul, az mennyire okozhat elutasítottság érzést. Nagyon tanulságos amúgy, hogy mindenki azonnal szörnyetegnek bélyegzett és elhordott mindennek, de úgy érzem, ez kevésbé szól rólam, mint róluk...
márc. 24. 14:00
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondollak emiatt rossznak, valahol meg kell húzni a határokat, de én azt csinálnám, ha többszöri felszólításra sem fogadna szót, kitenném az ajtón kívülre, de azt nem zárnám be előtte, mert ennek nincs túl jó üzenete a gyerek felé. Ha visszajönne, újra kitenném, egészen addig, míg meg nem érti, hogy most kint kell maradnia, mert nekem dolgom van. Lehet, hogy emiatt tovább tartana, amit csinálok, de ezek remek alkalmak a határok lefektetésére, most lehet nagyon jól megfogni a gyereket.

Nem lehet minden pillanatban a gyerek a főszereplő, ezt neki is meg kell értenie. Ha csak simán kizárod, azzal időt spórolsz magadnak, de neki nem tanítod meg, hogyan legyen türelmes, amikor te mással foglalkozol.

márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerintem - maximum egy percre, ha úgyis tudod hogy ott marad az ajtó előtt - oké. De ne büntetésként legyen keretezve. "Most egy kicsit ki kell zárjalak, mert be kell fejeznem a fogmosást."


Amit a 8-as ír, az nem javasolt, mert ott a szeparációt alkalmazod büntetésnek. És bizony nem mindegy a keretezés. Röviden, ezzel azt tanítod neki, hogy nem érdemes erős kapcsolatokat kiépítenem, mert ellenem fogják használni, hogy büntessenek, rosszat tegyenek velem. Közben ez az erős kapcsolat lenne a nevelés alapja, az erős, biztonságos kötődés miatt hallgatna rád a gyereked (ha már egy kicsit jobban megérik rá). Ha megoldható, akkor jobb, ha ölbe veszed, és megfogod, és úgy nem engeded, hogy tiltott dolgot csináljon.


Ha megoldható, akkor én inkább ott helyben megfogom a lábammal a kisembert, pl. fogmosáskor. Ugyanúgy ordít, mintha kicsuktam volna, de nincs benne semmiféle szeparáció.

márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egy kukkot nem ért abból, amit így mondasz neki, ha kizárod meg prímán megtanítod neki, hogy anya elhagyja őt, ha kimutatja az érzéseit.
márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
10-es: ilyenkor talán el kellene terelni a figyelmét. Csak figyelemkeltés miatt csinálja,hogy ő legyen a központban.
márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem kicsukni kellene, hanem nagyon fontos lenne, hogy ne lássa rajtad, hogy téged idegesít, amit csinál, mert akkor annál inkább fogja csinálni. Határozottan mondd neki, hogy ezt nem szabad, vagy ha valamilyen olyan tárgy van a kezében, amit még nem ismer, és azzal bökdös, például kanállal v. ilyesmivel, akkor mutasd meg neki, vagy mondd el neki, biztos azért már ért szavakat, hogy mire használják, ha hoz egy újabb bögdösőt, akkor azt is mondd el, hogy pedig a nemtudommi, majd ha nagyobb leszel, te is ezzel fogsz enni, de semmiképpen ne lássa, hogy felidegesített. Aztán ha így viselkedsz, akkor a gyerek is megnyugszik, adjál neki kockákat, amiket rakosgat, vagy nem tudom, milyen játékai vannak. Az sem jó, ha túl sok játéka van, elég 2-3, mert akkor nem tudja, hogy hova kapjon a sok játék közül.
márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Lehet, nem fajultak volna eddig a dolgok, ha nem ingerülten reagáltál volna az elején, és úgy próbáltad volna csinálni, ahogy fent írtam. Ezzel szavakat is tanulna, de lehet, hogy már el van rontva a dolog, valahogy vissza kellene kapaszkodni, és elkezdeni úgy, ahogy leírtam.
márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!