Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartjátok otthon a...

Mennyire tartjátok otthon a húsvétot gyerekekkel,mentek valami nyulas, tojáskeresős programra vagy hasonló a többi naphoz?

Figyelt kérdés
Gyerek korát is írjátok le légyszi
márc. 29. 09:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

Semennyire

8 & 10

márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

10 éves 2 éves

Sehova nem megyünk, bezarjuk az ajtót, kaput, egész ünnepekben itthon leszünk négyesben.

Annyi, hogy vettünk egy sonkát, meg a két gyereknek csokinyulat, egy kis doboz sütit és ennyi.

márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

2.5 éves, hétfő reggel megyünk tojasvadászatra.

Meg elmegyünk a szuleimhez, akik 150 km-re laknak, ott leszünk vasárnapig.

márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Voltunk kézműves délutánon, megnéztük a helyi húsvéti vásárt, vasárnap itthon lesz tojáskeresés a kertben. Rokonok nem jönnek, nem megyünk, ma reggelre beteg lett. 4 éves.
márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Annyira szomorú hogy vannak akik nem használják ki az ünnepeket, hogy kicsit különlegesebb örömöt vigyenek a gyerekeik életébe.


Mi nagymamához megyünk, az enyém még kisbaba, de a tesóm kislánya 2,5 éves. Lesz tojás keresés (pedig panelben laknak, de a ház előtti kiskertben is lehet), lesfz közös ebéd. Otthon festenek előtte tojást festenek közösen, egy 2,5 éves is be lehet már vonni süti sütésbe is. Nekem kisfiam van, jövőre már biztos megyünk (mennek az apjával) locsolkodni is.

Ezek az ünnepek rengeteg alkalmat kínálnak a közös, valóban minőségi idő eltöltésére, kár bezárkózni és beültetni a gyereket a megszokott játékai közé, amikkel játszhat máskor is.

márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Tartjuk. Tipikus húsvéti ételek, tojásfestés, tojáskeresés, locsolkodás, minden van, kivéve a vallásos rész.

Ma itthon vagyunk, holnap az én családomhoz megyünk, vasárnap a férjeméhez, hétfőn itthon leszünk, utána 4 nap wellness. 11 éves a lányunk.

márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem teljesen elfogadható hogy van aki nem tartja látványosan. Mi holnap megyünk szüleimhez, párom vasárnap hétfő dolgozik, anyósomhoz tojáskeresesgetésre megyünk majd kedden. Itthon is van egy két húsvéti dísz, de pluszba külön nem megyünk, az állatkertben van nyúl simogatás de nem túlzottan kedvelik, meg van egy közös tojás keresés, városban egy helyen, azon több 100 gyerek egymást lökik a rossz minőségű csokitojásért így ezek kihagyósak. 6 és 7 évesek.
márc. 29. 10:15
 8/24 A kérdező kommentje:
Sonkát mi is csinálunk de a gyerekek nem szeretik. 😁 Úgyhogy nekik készül más kaja
márc. 29. 10:16
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Hétfőn a kertben szokta a férjem eldugni a csokit, amit utána kiskosárral megkeresnek. Ha a lányaimban éppen abban az évben túlteng a kézműveskedhetnék, akkor hímes tojást is készítünk. Locsolókat nagyon ritkán fogadunk, de ha direkt bejelentkeznek, akkor beengedjük őket, és még tojást is kapnak. Át szoktunk menni a nagyszülőkhöz is. A fiúk nem járnak locsolni, mert a férjem hülyeségnek tartja, én meg nőként nem vagyok hajlandó körbehurcolni a fiamat emiatt, az apja dolga lenne.

Sonkát szoktam főzni, meg nyúlfüles pogácsát sütünk, de idén egyikhez sincs kedvem, a gyerekek meg a Dédinél alszanak szombattól hétfőig, majd anyukám ad nekik sonkát helyettem. :)

10-15 évesek.

márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Mi hétfőn reggel meglocsoljuk a két mamát,meg a dédit,aztán elmegyünk piknikezni.Mamiktól,déditől is szoktak kapni csokinyulat,vagy tojást.A nyuszi hoz pár apró csokit,meg a főtt tojásokat színesre festjük a sonkához.Ennyi.Semmi vendégvárás stb.
márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!