Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartjátok otthon a...

Mennyire tartjátok otthon a húsvétot gyerekekkel,mentek valami nyulas, tojáskeresős programra vagy hasonló a többi naphoz?

Figyelt kérdés
Gyerek korát is írjátok le légyszi
márc. 29. 09:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mindenkinek a maga döntése, hogy tartja-e a húsvétot vagy sem

Sosem szerettem a húsvétot gyerekként sem, a sok büdös kölni, meg a sok látogató. Utáltam.Lanyom ugyanaz, fiam még nem tudja mi az a Húsvét.

Nekünk pedig péntektől hétfőig nagyon jó itthon, ilyenkor lehetünk együtt négyen. A férjem alig van itthon, legalább ilyenkor kuckozunk be ünnepekben.

márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Mi gyerekkoromban mentünk a feltámadási misére, ami hajnalban volt (amúgy is mentünk minden vasárnap misére). Egyébként meg szombat este "bejelentettük" egymásnak, hogy feltámadt Krisztus. Ennyi volt a vallásos rész, otthoni bibliaolvasás, ilyesmi nem volt (csak karácsonykor). Csokinyuszi, süti, tojásfestés volt.


Felnőttként ateista vagyok, a férjem keresztény. Én szeretném a mi gyerekünknek jobban átadni otthon is, hogy a keresztények számára miről szól a húsvét (és azt is, hogy a zsidóknak mi a pászka). A misére járást nem erőltetjük, mert mindketten úgy érezzük a férjemmel, hogy nagyon eltöltötte az egyházat a pártpolitika. Egyházi közösségekbe járunk, de azoknak nincs speciális programja húsvétkor.

márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

Én a locsolkodást világ életemben utáltam, így azt mi nem tartjuk. Általában teszünk róla, hogy itthon se legyünk, nehogy valaki beessen váratlanul. :D

A kislányom 2 éves, most nagyon élvezem, hogy már ő is élvezi az ünnepeket, lehet lelkesíteni ezzel kapcsolatban. Napok óta mondogatjuk neki, hogy jön a nyuszi, lehet hogy hoz ajándékot, keresünk majd tojást, stb. Jövőre már tojást festeni is szeretnék vele.

Nálunk ma délután lesz tojás/ajándék keresés az udvarban, holnap pedig utazunk vidékre a szüleimhez, ott tipikus húsvéti menü van mindig, náluk is lesz tojás keresés, dédihez is megyünk, majd hétfőn jövünk. A kislányom nagyon szeret a mamáékkal lógni, így alig várja. Én meg régen lelkesedtem már annyira egy ünnepért, mint most ezért. A karácsonyt még annyira nem érezte, szóval igazából ez az első ilyen, amikor már lelkesedik. :)

márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Mi a nagyszülőkhöz megyünk, más rokonok is lesznek. Meg kertes házban laknak, ahol tudnak tojást keresni a gyerekek. Nagyjából ennyi, húsvétos programokra nem megyünk, nem szeretjük a nagy tömeget és az ilyen nagy felhajtásokat. Festünk tojást, a locsolkodásból sem csinálunk nagy ügyet, csak a családon belül tartjuk.
márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

Nagyszülőkhöz megyünk locsolkodni, meg 2 kis barátjához (sima play-date barátnőkkel, direkt rákérdeztem szeretnék e?), aztán a kertben lesz tojáskeresés. A menü a szokásos. Tojást inkább jövőre festünk, idén több festék kerül a ruhájára, mint rá, ha festünk.

Mi lazán kezeljük, amíg szórakoztatja, addig én szívesen csinálom velük ezeket.

2,5 éves, a kicsi 4 hónapos, ő csak passzív részt vevő egyelőre

márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a húsvét családi ünnep, ilyenkor jönnek keresztszülők, megyünk mi is a keresztgyerekekhez (a karácsony nem jövős-menős, ott max a szüleinkkel ünnepelünk). Úgyhogy nem megyünk semmi programra, idén mi vagyunk sorosak, hozzánk jön mindenki.
márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%

Ma itthon lesz a kertben nyuszi fészek keresés. Holnap egy állatsimogatóba megyünk húsvéti programra, és a szüleimtől kapja a húsvéti csomagot. Vasárnap a férjem rokonságához utazunk. Hétfőn pedig meg locsoljuk a faluban lévő rokonságot, és a két máshol élő dédit.

4 éves a kisfiam.

márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
5, köszi, de az gyerekem miatt nem kell szomorkodni, csak mert nem viszem állatsimogatóba meg városi tojáskeresésre. CSerébe ismeri a rokanait és kapcsolata van velük, mert nálunk ez nagy családi ünnep...
márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
27%

#1 vagyok, megvolt a különlegesség tegnap pl, elmentünk egy olyan egyedi üzletbe (vidékről Bpre) ahová régóta vágytak és kb azt vehettek amit akartak (ésszerű keretek között), utána plázában voltunk, ott ettek gyorsétteremben, nekik ez is élmény, hiszen évi max 1-2 olyan alkalom van amikor velük megyünk olyan helyre ahol van... Holnap megyünk kirándulni, jövőheten egy gyors külföldi kirándulás lesz, meg ezen kívül még lehet lesz egy különlegesebb.

Attól, hogy konkrétan a húsvéttal nem foglalkozunk még nem azt jelenti, hogy a tavaszi szünetet nem használjuk ki.

Eddig az előző években édességet pakoltam szét a kertben és azt szedegették, de már elég nagyok szerintem, idén én nem is készültem ilyenre (bár szerintem a mamája igen)

márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%
Nem csak a program a lényeg. A hagyomány őrzés, az ünnepi hagyományok, szokások ismertetése. Értem, hogy plazaztok meg külföldre jártok, de ebbe hol a magyarság? A gyerek jobban élvezi a plázás gyorskajaldat? Én büszke vagyok magunkra, hogy ilyenkor kioltozunk, verset tanulunk, locsolkodnkli, tojást keresünk, érti az ünnep miertjet stb.. Ugyanez az összes ünnepre értendő, Marc 25,nőnap, anyák napja stb
márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!