Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami amiről gyerekként...

Van valami amiről gyerekként máshogy vélekedtél (akár butaságot vagy mókásat gondoltál), de rájöttél hogy nincs igazad? Elmondod mi volt az?

Figyelt kérdés
Nem a "gólya hozza és a mikulás létezikre" gondolok. Ennél kevésbé közhelyesre.

ápr. 29. 17:26
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
Szintén sokáig gondoltam, hogy a gyros, az valójában gyors, csak elírták és mindig nagyon fel voltam háborodva, hogy ennyiszer elírják.
ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3-4 éves lehettem, mikor a nővéremmel egy pléden ültünk a földön, és azt mondta nekem, hogy ahol a pléd felpuposodik, ott van Jézus. Évekig mindig nagyon óvatosan ültem le plédre, mert nem akartam Jézusra ráülni.


A nagynénémet Mártinak hívják és a legjobb barátnőm nagynénje is Márti volt. Én sokáig azt hittem, hogy a márti nagynénit jelent. Aztán az utcánkba költözött egy korunkbeli lány, akinek szintén Márti volt a neve. Én nem értettem, hogy ő hogy lehet ilyen fiatalon nagynéni.

ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
Alsós koromban adtak egy verset, hogy az évnyitóra tanuljam meg, de félbe hajtottam a lapot, és mire hazaértünk, nem tudtam elolvasni, mi van a hajtás mentén írva. Nem akartam azzal foglalkozni, hogy szóljak anyának, vagy kérjünk új lapot, hanem úgy gondoltam, megpróbálom kitalálni, mi lehetett az a sor, és saját szöveggel tanultam meg a verset. Amikor mondtam fel anyának, akkor sült ki, hogy nem csak az a baj, hogy odaköltöttem valamit, hanem hogy nagyon urizálni akartam, és beletettem valami szót, aminek semmi köze nem volt a vershez, csak azt hittem, hogy nagyon felnőttesen fogalmaztam 🤣
ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Cuki és aranyos történetek!


Akiknek a kutya fiú volt a macska lány ott nem erős hatást gyakorolt a szemléletükre a Frakk, a Közlekedj okosan! és egyéb rajzfilmek?

ápr. 30. 10:08
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno harmadiktól tanulhattunk nyelvet, németet (1985-ben kezdtem a harmadikat). Második év végén, aki menni akart, mehetett egy bemutatkozó órára, kb annyi volt, hogy megismerkedtünk Fifivel, a plüssmajommal, megnéztük a könyvet. Éééés megtanultuk, hogyan van németül a nevünk, ami ugye nem túl bonyolult. Hát, én meg voltam győződve róla inentől, hogy a német annyi, hogy fordítva beszélnek. Így aztán egész nyáron dolgoztam, konkrétan ezt a foglalkoztatót "lefordítottam". Minden egyes mondatát úgy, hogy megfordítottam a szórendet. :D


[link]

ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Mesékre így nem emlékszem, hogy mennyire befolyásoltak, de attól még lehet benne valami. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy imádtam a színezőket, amiben a cica gyakran masnival a nyakában/fején volt ábrázolva és tejet lefetyelt vagy virágok közt ült/feküdt, esetleg gombolyaggal játszik. A kutyának a nyakörvén csont és vagy csontot rágott vagy labdázott. Leginkább a macskák ragadtak meg, hogy olyan "lányosak". Az sem sokat segített, hogy Cilike kandúrunk is olyan "lányos" volt. Hófehér, hatalmas kék szemek, vékony, kecses mozgású, kandúrnak ráadásul kisméretű (nem az a tipikus nagyfejű kandúr, aki harcol más kandúrral. Egy elkényeztetett, apró szobacica volt 😂). Amikor megérettem, hogy vannak "fiú macskák" akkor is lányosnak tartottam 🤷🏼‍♀️. (13 évig élt, sose láttam benne "kandúrságok")
ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer 11-12 éves koromban C64-en próbálgatva a programozást azt gondoltam rájöttem, milyen programot kell írni, hogy a pi értékét végtelenségig kiírja.
ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy a póni ló az a rendes (nagy) lónak a kölyke. Nem tudtam, hogy a boci, a marha és a szarvasmarha ugyanaz, csak másnéven. Azt hittem, hogy az anyajegy csak anyáknak van. És hogy kiegészítsem egy felnőttkorival : Amikor a páromhoz költöztem vidékre, a nem túl kedves házi orvost úgy hívták a háta mögött, hogy Ludmilla. Amikor terhes lettem és a védőnő kérdezte ki a háziorvos (én addig max 1x voltam nála) majdnem rávágtam, hogy Ludmilla. Mire itthon a párom felvilágosított, hogy ez nem az igazi neve.
ápr. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmmel azt hittük (kB 5-6 évesek voltunk), hogy mindenki tud magyarul, a külföldiek csak kitaláltak egy halandzsa nyelvet, és ha akarnának, tudnának magyarul beszélni.

Más: kB 10 éves koromban hallottam, olvastam a vámpírokról, de nem a Twighlight féle sztorit, hanem az eredeti, ijesztő Drakulásat. Azt hittem, hogy igaz, és vannak vámpírok és be tudnak jönni az ablakon, és csak fokhagymával lehet elkergetni őket. Hosszasan követeltem egy fokhagymafüzért a nyakamba, de nem kaptam. Sokáig féltem éjszaka.

ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Menőcsajszi72 ***** válasza:
100%
kb 4 éves koromban szentül meg voltam győződve arról, hogy a "zsidó" azt jelenti h fiatal srác 🤣
máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!