Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek úgy, hogy túl sok...

Nem érzitek úgy, hogy túl sok alkalomra veszünk tárgyi dolgokat a gyerekeknek? Szinte már kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani aki mindig ajándékot vesz, de mikulásra miért kell ajándékot venni? Arra ott a karácsony nem, szóval amúgy is sok helyen a rokonok is összevásárolnak mindenfélét a gyereknek, és nem rossz a gyereknek hogy szinte nem is tud örülni egyesével a dolgoknak, mert rázúdul csomó féle?

Tényleg nem kötözködésből kérdezem, csak már kezdem magam furán érezni,hogy a fiam Mikura "csak" csomagot kap (1-2 féle értékesebb fajta csokival, gyümölccsel, mogyoróval).

Sok gyerekes barátnőm kérdezte hogy mit kap Mikulásra és mondtam hogy hát csomagot. És erre kérdezték, hogy jó de azonKÍVÜL MÉG?


2010. nov. 4. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is veled értek egyet.

Nálunk névnapra nincs ajándékozás egyáltalán,mondjuk egymásnak,hogy boldog névnapot és ennyi.

Húsvétra:Csoki figura(nem bevonó),1-2 darab max.Ha bevonót kap az egyik mamától és a papáktól,azt oda sem adom neki,belerakom sütibe.Anyukám (és mi sem)nem vesz neki bevonót,inkább kisebbet kap,de az csoki legyen.

Mikulás hasonló mint a Húsvét,csak kap pluszban gyümit is a cipőbe,tárgyi dolgot nem igazán...pontosabban de,virgácsot:-)

Tárgyi ajándékot szülinapra és karácsonyra kap,de akkor sem halomban.Ilyenkor nagyon tud örülni neki:-)

Gyereknapot egyenlőre nem érti,de én is állatkertes,vidámparkos,viziparkos kirándulós dolgot képzelek majd el ha nagyobb lesz.(még csak 2 éves)

2010. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk mindent mi veszünk meg a férjemmel,a család többi tagja nem áll úgy anyagilag,hogy értelmes játékot vegyenek.Tehát mi minden alkalomra veszünk tárgyi ajándékot,persze normál kereteken belül.
2010. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nagyon rosszul csinálom.Nem csak alkalmakra veszek nekik játékot.Szinte minden héten kapnak valamit.Nem újat szoktam venni hanem használtan a teszen,vaterán.Jó sok játék van a szobájukba,de 80%-a hasznos.Együtt szoktunk játszani,építünk,rajzolunk,ilyesmi.De én imádok nekik vásárolni.
2010. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom még csak 2 éves és nagyon várja már a mikulást. Ezzel "turbózom". Tudja, hogy jön , mert Ő jó kislány, és hoz majd neki diót, almát, mogyorót, csokit. Pedig halomba áll az alma és minden más a ládákban, mert van kertünk, és mégis ezeket várja. Nem is szeretném, hogy ez másként legyen, és igen nálunk is a Jézuska hozza majd a fát titokban...
2010. nov. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%

Én meg itt találkoztam egy olyan kérdéssel, hogy a 1,5 éves gyereknek mit tegyenek a mikulás csomagba. Nem válaszoltam, de

hangosan felkiáltottam, hogy Mi???!!!

Nekem eszembe se jutott, hogy egyáltalán mikulás csomagot adjak a 1,5 éves gyerekemnek, minek?? Majd jövőre bőven ráér. Jön a karácsony, arra majd kap ajándékot, szerintem nem is keveset, csak úgy, mint szülinapjára, az apja úgyis megvesz neki mindent. Ott lesz a karácsonyfa is, ami tuti nagy szám lesz, na meg a hó, nem hiszem, hogy pár hónapos koráról emlékszik, hogy milyen a hóesés. :) Ha szüksége van vilyen jártékra, vagy készségfejlesztőre, úgyis megveszem neki, nem kell, h ünnep legyen hozzá, értem úgy, hogy kb. kéthavonta kap egy apróságot, a meglévő játékait meg kb. havonta cserélgetem, elteszem a szekrénybe, ami egy hónapig elöl volt, aztán előveszem a másik kupacot. :) A lányom szülinapja és névnapja között van 2 nap, úgyhogy egyben tartjuk. Húsvétra a csokitojásokon kívül max. egy apróságot fog majd kapni, ezt is feleslegesnek tartom. Gyereknap meg sztem arról szóljon, hogy együtt elmentek állatkertbe, vidámparkba, cirkuszba, stb. A tesóm 3 éves kisfiának az volt a gyereknapi ajándéka, hogy megbeszélte a mozdonyvezetővel, hogy hadd menjen be a vezetőfülkébe a gyerek, amikor az állomáson pöfög a vonat és a gyerek imádta. :) majális meg megint baromság. Én mikor kicsi voltam, azt se tudtam, mi az a majális. :) a gyerekemnek nem hiszem, hogy így rossz lenne, így is megvan mindene és mindenből a legjobb, sokszor már ezt is soknak tartom.

2010. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekem 10 hónapos volt, mikor élete első Mikulása volt, és kapott csomagot. Első unoka volt a családban. Kapott harisnyát, plüss mikulást, ami a mai napig megvan, bár már eltelt 10 év. A kisfiam tavaly egy éves volt Mikuláskor, és ő is kapott csomagot. Ha a 2 nagyobb testvér kap, akkor a kicsi nézze őket, és ne kapjon? Meg kell tartani az egészséges kereteken belüli vásárlást, és akkor nem lesz gond. Nálunk mindig van adventi naptár, az eddig csak a két nagynak volt. A csomagba mindig teszek jó minőségű ceruzát, kisebb játékot, gyümölcspürét, gyümölcsöket, diót, mogyorót, matricát, mikor mit. Ja, és virgácsot is kap mindenki:) Sőt finom tejcsokikat is! Nálunk a helyzet az, hogy mi nemcsak kapunk, de adunk is Mikuláskor: a dédiknek, mamáknak is készítünk csomagot, mindenféle jóval, ez már sok-sok éve így van, a gyerekek is ezt szokták meg.
2010. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi a család egyik részétől (2 helyről) pénzt kapunk alkalmakra, amiből játékot veszünk a lassan 2 éves fiunknak. Ezeket az ajándékokat persze aztán nem mi adjuk oda a fiunknak. A másik részről (szintén 2 hely) vagy nem kapunk semmit (a gyereknapot ők nem ünneplik, de előfordult már, hogy a névnapját is elfelejtették) vagy - tudom, ajándék lónak ne nézd a fogát, de ettől még rosszul esik - olyan gagyi dolgokat, hogy vagy anno nem mertem odaadni, mert apró részek potyogtak ki belőle, vagy két hét után kuka, mert ripityára törik vagy nem a korosztályának megfelelő játék, így nem tud vele nagyon mit kezdeni. Tudom, belenő, de az még évek múlva lesz.

Szóval mi vásárolunk. Nem egy, s nem is két ajándékot egy-egy alkalomra, mert nincs el évekig egy doboz építőkockán meg színesceruzán. És nem csak abból a pénzből, amit kapunk. De nekünk így sincs mit havonta cserélgetni. Nem állnak hegyébe a játékok, pláne nem a feleslegesek. És mi is szoktunk havonta új játékokat venni. Nem nagy dolgokat, de egy-egy kirakót, kisautót, homokozójátékot, könyvet.

2010. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!