Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Legszívesebben kirúgtam volna őket úgy, mint macskát sz. Rni.

Figyelt kérdés
Itt volt ma a védőnőnk és hozott magával (előzetes bejelentés nélkül!) egy védőnőtanoncot és kérte, hogy mutassam meg a kisfiam kukacát (hypospadiasis-a van), hogy lásson ilyet is a tanonc. Hagytátok volna? Megmutattátok volna?
2010. nov. 18. 10:58
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy bennem van a hiba, de engem nem zavart volna.

Valahol nekik is meg kell tanulni mindent, mert lehet, hogy élesben épp azért fogja felismerni, mert már látta a gyerekemen.Ezzel segítek (ha közvetve is) egy másik anyukának.

Bár én elfogult vagyok, mert óvodapedagógus vagyok és tudom milyen jó az, amikor az anyuka megengedte hogy például beteg gyermeke foglalkozásán ott lehetettem.Vagy engedett betekinteni a mindennapokba, pedig senkinek semmi köze nem lett volna hozzá.

Ennek ellénere, ha téged ennyire zavart, nyugodtan mondhattál volna nemet is , és hivatkozhattál volna az érveidre. Gondolom erőszakkal nem vetkőztették volna le a gyereket.

2010. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógus vagyok...
2010. nov. 18. 11:40
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen igen! Neki is valahol meg kell tanulnia.

Nekem két lányom van, mindkettőnek összenött a hüvelynyílása, és tök természetes volt, hogy megmutattam a védőnőnek.

Gerincproblémáim vannak, millió orvoshallgató tapogatott végig, műtötték a kezem, millió orvostanonc nézte meg, sőt, a belgyógyászaton is millió orvostanoncal találkoztam, és szülésem közben vagy 12 hallgató ott volt.

Ez tök természtes, valahol el kell kezdeni!

Az igaz, hogy szólhatott volna előre, korrektebb lett volna, de ezen nem kell felháborodni, örülni kell, hogy valahol tanulnak a tanoncok!!

2010. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
96%

Védőnő vagyok és voltam "tanonc" :) Sőt szülészeten is voltam "tanonc". Aláírom, hogy nem esett jól neked, mert úgy érezhetted,hogy mint a bazári majmot, mutogatják a gyereked, és igen, előtte szólnia kellett volna a védőnődnek, és engedélyt kérnie rá, de hidd el nagyon fontos, hogy ilyet IS lássunk, mivel ha bármikor ilyesmivel találkozunk, már felismerhetjük, hogy ez AZ az eltérés és tudunk segíteni más anyukáknak.

Egyébként az én fiamnak is ez van, már meg is műtötték, semmi maradandó sérülése szerencsére nincs ebből. Őt a gyerekosztályon "mutogatták" és szomorú voltam, meg elkeseredett, de nem éreztem szenzációhajhászásnak, hogy megmutatták orvostanhallgatóknak meg akik ott voltak.

Tapasztalatból mondom, hogy a gyakorlati dolgok sokszor sokkal erősebben rögzülnek az ember agyában, mint amikor olvassa a könyvben, de el se tudja képzelni.

De megértelek, hogy zavart és rosszul érintett.

Főképp mert ez egy bizalmi kapcsolat (IS) kéne legyen a gyerekorvosotokkal és védőnőtökkel.

2010. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Itt csak te hergeled magad, senki más!!!

-Nyugodj le, és emlékezz vissza, mikor te is kezdő gyógypedagógus voltál....

2010. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%

hát nem tudom.

ez a betegség lelki teher a szülőnek, szerencsés esetben a gyerek későbbi életére nem lesz hatással, hála a mai plasztikai sebészetnek.

nem tudom, hogy megmutattam volna -e, lehet, hogy nem, főleg ha utálatos is a védőnő. keressen róla képet az interneten, azok után is abszolút felismerhető....

2010. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érdeklődnék hogy mekkora a kisfiad és szándékoztok e műttetni? A kisfiam 2 éves és eddig mindenhol lebeszéltek róla.Én szerencsére jóban vagyok a védőnővel de azért az előzetes megbeszélés járt volna és nem szabadott volna kész tények elé állítania.

2010. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%

Igen megmuattam volna, s valahol tanulnia kell szegénynek.


Amikor anyukám szülte az ikerhugaimat 1976-ban, egy csomó orvostanhallgató nézte a p.......t, egyzserűen mert akkor sokkal ritkább volt az ikerszülés és szerencsétleneknek tanulniuk is kell valahol.

Mint a védőnőtanoncnak.


Nincs ezzel semmi gond.

2010. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%

"ez épp olyan, mintha pl. téged (ha nő vagy) egy csomó orvostanonc bámulna, mikor szülsz, mert ilyet is kell látni... "


Én megyei oktatókorházban szültem, és voltak bent tanulók. Nem csináltak semmit, csak bámultak. :-) Húú, nagy dolog volt. Az volt éppen a legnagyobb gondom akkor, mi?!

Kit érdekel!

2010. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%
miköze a Te gyermeked kukacához?jó hogy nem téged akart megnézni!érdekes
2010. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!