Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Legszívesebben kirúgtam volna őket úgy, mint macskát sz. Rni.

Figyelt kérdés
Itt volt ma a védőnőnk és hozott magával (előzetes bejelentés nélkül!) egy védőnőtanoncot és kérte, hogy mutassam meg a kisfiam kukacát (hypospadiasis-a van), hogy lásson ilyet is a tanonc. Hagytátok volna? Megmutattátok volna?
2010. nov. 18. 10:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

Mi köze egyáltalán a gyerekhez? Pff...


Egyébként az én védőnőm fejte a mellemet, a két kezével, mert nem tudtam hogy kell, és nagyon be voltak durranva. Szerintem ez függ attól is, hogy ki milyen viszonyban van a védőnővel, ki mennyire gátlásos, stb.

Neked ez túl intim kérés volt, de hidd el, annyira nem nagy dolog.

Én csak abba gondolok bele, hogyha sok esettel találkoznak a védőnők, sokmindent látnak, így mi is nagyobb biztonságban vagyunk a gyerekkel, mivel így tapasztaltabbak lesznek! Az, hogy ilyet is látott a tanonc, egy másik anyukának a segítségére lehet, mert bátrabban tudja majd kezelni a problémát, több tanácsot tud majd adni, stb.

2010. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az a véleményem,hogy ezzel nincs semmi baj.Megnézte,raktározta a látottakat,kész.Senkinek sem esett bántódása és nem hiszem,hogy a védőnő (és a tanonc) "bazári majomként" kezelte volna a kisfiadat.


Az én kisfiamnak is hyposp. volt,már megműtötték.Előtte és a műtétet követően is megnézte a védőnő,de ha másodmagával jött volna,akkor is megmutatom.

Másként gondolkodunk erről,így ismétlem magam,hogy szerintem ezzel,ilyen formában nincs probléma.

2010. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
47%
Megértem, hogy érzékenyen érint téged ez a dolog. Valszeg engem is zavart volna. Tapintatosabban is megoldhatta volna a dolgot.
2010. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
53%

Igen, hagytam volna és megmutattam volna. Ebben semmi kivetnivalót nem találok. Ők szakemberek, nem akárki, aki beesik az utcáról. Képzeld el, ha pl: a te barátnőd, testvéred lenne védőnőtanonc, aki elpanaszolná, hogy egy kismama nem engedte, hogy megnézze a kisfia kukacát. Neki ez nagy segítség volt, neked pedig semmibe nem került.


Mi is voltunk már úgy, hogy volt a kisebbik lányomnak egy kis gondja, megkérdezte a kezelőorvos, hogy két egyetemista bent lehet-e a vizsgálaton. Rögtön beleegyeztünk, a vizsgálat több, mint egy órásra sikeredett, mi, szülők bent sem lehettünk, csak 3 idegen ember a gyerekünkkel. Vedd lazábban szerintem!

2010. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%

Megmutattam volna, de a védőnőnek illett volna előre szólni, hogy nem egyedül jön és ezt szeretnéd-e , és nem kész tények elé állítania.

Én a szülés előtt ikrekkel bennt feküdtem a kórházban, és egyik esti viszitnél jöttek az orvostanhallgatük is, ŐK megkérdezték mindenkitől, hogy megnézhetik-e a pocinkat kézzel és meghallgathatják e a baba szívhangját( volt is viccelődés velük, mert az első válalkozonál azt hitték, hogy két baba van, mert a popsit is fejnek tapintották. Nálam pedig nem tudták mi van ,mert mindenhol posi-és fej, mire az oktatóelárulta, hogy 2 baba van. De őt a gyermekeim tréfálták meg: Elmondta a tanulóink, hogy az ikreseknél lesz sikerélményük, mert könnyű megtalálni a szívhangot. Hát a fiuk elbújtak előle, hátatfordítottak így 10 perc alatt találta meg a szhangot) Bocsi kicsit elkalandoztam.

2010. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezte volna és előre jelezte volna, én sem dühöngenék.
2010. nov. 18. 17:12
 27/35 A kérdező kommentje:

ma 15:05

És főleg az a legnagyobb gondom, hogy tényleg bazári majmot csinált belőle... Iszonyatosan éreztem magam. A gyerek rengeteg mindent megcsinál és produkálja magát családtagoknak és barátoknak, de valamit érezhetett, mert most csak üldögélt, hiába vártak el tőle akármit. :( Kb. úgy éreztem magam, mintha vizsgáztatnának engem is és a gyereket is.

2010. nov. 18. 19:14
 28/35 A kérdező kommentje:
ma 11:20 "randevút beszélek meg vele..." na ja, ha egyedül jön, akkor sem szól előtte, csak beállít. Milyen ez már?
2010. nov. 18. 19:15
 29/35 A kérdező kommentje:
ma 12:23 14 hónapos és azt mondta a doki, akinél voltunk, hogy ha továbbra is sugárban képes pisilni és nem lefelé megy az ív, akkor nem kell műteni. Én is abszolút műtét ellenes vagyok, ha egy mód van rá, nem szeretném műtetni.
2010. nov. 18. 19:18
 30/35 A kérdező kommentje:
ma 14:09 És az egészben az a vicc, hogy így mondta: "Látod, neki van egy ilyen fejlődési rendellenessége." De az, hogy hogyan kell az ilyet kezelni, vagy hogy mit tanácsoljon hasonló esetben az anyukáknak az nem...
2010. nov. 18. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!