Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem vállaltatok 2. babát?

Miért nem vállaltatok 2. babát?

Figyelt kérdés

nem az anyagi ok érdekel, hanem mi egyéb okból?

sokgyerekesek kíméljetek


2010. nov. 20. 15:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
24%

1. Mert már nem vagyunk együtt a fiam apjával, nincs is most kapcsolatom, blabla, szóval eleve nem is tudnék második babát vállalni.

2. Mert még egyetemre járok. Egy gyerek mellett még megy a tanulás, de ha most újra terhes lennék, utána nyilván egy újszülött és egy 3 éves mellett nem menne annyira, szerintem csúsznék egy évet, és mivel nekem még elég sok van vissza, és már így is kissé öregnek érzem magam ahhoz, hogy gólya legyek, hát nekem az az egy év is sokat számít. Nem 30 éves korom körül szeretném megkapni a diplomámat. Na aztán utána még dolgozni is szeretnék legalább 3-4 évet a szakmámban, miután azt mondanám, hogy jöhet a tesó, de akkor meg már életkorilag mondanám azt, hogy nekem nem férne bele. Én örülök, hogy fiatalon szültem, mindig is így terveztem. 35 éves korom után nem szeretnék már szülni. Márpedig közel annyi lennék, mire aktuális lehetne a tesó. Hát szóval nem tudom. Azért szeretnék még gyereket, de nem tudom még mi lesz. Lehet, hogy nem lesz több, lehet, hogy igen, de még messze van az az idő, hogy ezen kelljen gondolkodnom.

2010. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
38%
Minden válaszban a saját önzőségetek van benne. Hogy nektek mi a jó, miért nem lenne jó nektek két gyermek.....
2010. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
Első vagyok. Miért önzőség a részemről?
2010. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
52%
18:58, egyetértek.Amikor már olyat ír és gondol is valaki, hogy "kikészít bennünket ez az egy is", ott már valami baromi nagy gáz van mind szociálisan, mind emberileg.
2010. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%
Igazad van, de szerintem tudja mindenki, hogy melyik válaszokra gondoltam.
2010. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Most tényleg azt csináltam hogy megkíméltem a kérdezőt (sokgyerekes) ezért is le kell pontozni? Vagy irjak litániát hátha akkor lesz egy jó válasz. Hogy itt semmi s jó hihetetlen.

Amugy miért érdekel más miért nem vállal gyereket? Ha Te nem akarsz ne mástól tedd függővé!

2010. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

én felpontoztam a megkímélőst:)

másrészt pedig azért érdekel mert így is pocsék anyának érzem magam, hogy soknak érzem az egy babát, és jól esik a tudat hogy nem vagyok egyedül, más is gondol ilyeneket és hidd el nem a válaszok milyenségétől teszek függővé egy másik babát

2010. nov. 20. 20:02
 18/32 anonim ***** válasza:
Én azért, nem szeretnék még egy babát, mert nem bírnám mégegyszer végigcsinálni ezt a kisbabás korszakot,az éjszakai kelések, a rengeteg hiszti.És egy gyerekkel is kötött az ember, nehéz megoldani a munkába járást, hogy ki vigye ki hozza.
2010. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Abból ne csinálj magadnak problémát hogy csak egy gyereket vállalsz. Nem hiszem hogy bárkinek joga lenne elitélni emiatt. Mindenki annyit vállal amennyit tud/akar/szeretne. Van aki elbír hárommal vagy aki egyel sem. De emiatt én nem ítélkezem hiszen mindenki a legjobbat akarja akár egynek akár háromnak.

Sokan vannak egy gyerekesek. És nem hiszem hogy emiatt magyarázkodni kellene Neked. Az egyetlen akinek majd válaszolsz az esetleg a babád aki majd meg fogja kérdezni, de akkor is legjobb az őszinteség.

Ne keseregj!

A kímélős:-)

2010. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én vállatam,de csak 9 év múlva:

Kis korkülönbség nála nem volt érv, csak azért nem szültem1-2 éven múlva a másodikat hogy hamar:

-túl legygek rajta - hogy majd együtt játszanak-

-hogy otthon lehessek 4-5 évig


Meg kellet rá érni lelkileg, az első sem volt betervezve őt 28 évesen szültem (másodikat 37)

2010. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!