Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom hatalmas...

2,5 éves kislányom hatalmas hangulat ingadozásokon megy át. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár példa:

Idáig esténként, mikor már lefekvés ideje van, összepakoltunk, megkérdeztem megyünk fürdeni? Válasz igen, veszi a papucsát és megyünk. Újabban pedig a kérdés elhangzása után iszonyatos ordítás, nem akar se fürdeni, se vetkőzni, se semmit csak ordítani. Hirtelen elkezd fájni a hasa (gyanítom nem igazából, csak a kifogást keresi, mivel se előtte, se utána nem fájlalja).

Vagy éppen reggel megyek keltem, hogy megyünk bölcsibe. Kipattan az ágyból, hogy jó menjünk, hozza a kikészített ruháit, közben bohóckodik. Mondom hogy akkor vetkőzzünk. Na erre ugyanúgy kirobban az estihez hasonló balhé. Nagy nehezen sok hiszti közepette felöltözik. Természetesen ilyenkor pisilni sem hajlandó, semmit amit mondok. Aztán jön egy fordulás, és elkezd rohangálni, nevetni, meg bohóckodni.

Mitől lehet ez? Csak ellenkezni akar? Igazi lehet a hasfájás? Sosem mondja máskor, csak ha valamit mondok neki, és nem akarja. Nem olyan rég beteg volt, és akkor sokat fájt a hasa, és akkor mindig simogattuk neki. Talán ezt megjegyezte volna, és ezért dobja ezt be, hogy ne kelljen csinálni amit mondok?


2010. nov. 24. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Dackorszak-gyanús. Ilyenkor mindegy, mit mond anya, a kicsi az ellenkezőjét akarja csinálni. A lényeg, hogy ne hagyd rá, de ne is legyél nagyon erőszakos. Tereld el valamivel a figyelmét, mondj neki verset, énekelj neki, amikor fürdeted vagy öltözteted.
2010. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dackorszakba már benne vagyunk bőven :) Idáig is voltak hiszti rohamok, meg ütés, verés, rúgás, harapás, stb.

De ez még új nekem.

Nem szoktam neki engedni. Ha nagyon rákezdi megy a büntibe, ha lenyugszik akkor indulunk fürdeni, öltözni, bármi.

Csak idáig le lehetett csitítani. Ennél az "Új módinál" pedig hiába csitítom le, ha már mikor nyugodt újból mondom a teendőt, elölről kezdi. :(

2010. nov. 24. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most már előjöhetnek a szokásos karácsony előtti módszerek: látja a Mikulás/Jézuska és ha rosszalkodik, nem fog neki ajándékot hozni, stb.
2010. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves mult a fiam, reggel nem engedi lehuzni a pizsijét, van, hogy tizkor pisil először, mert hisztirohamot kap, ha a gatyáját le merem venni. Most azt csinálom, hogy mondom neki, csak lehuzom picit a gatyád, hogy a pelust le tudjam venni ( ami csont száraz, de éjjelre ráadom), majd visszaveheti a gatyàját, ha akarja. Igy engedi. Lehuzom a nacit bokáig, pelus le, nem kérdezgetek semmit, csak viszem a mellettünk lévő wcre pisilni állva. Reggel nem pisil bilibe, arra marha ideges, ha odateszem. Ilyenkorra el is felejti a gatyót, már engedi felöltöztetni magát. Fürdés elött iszonyat visitás, hogy mégsem fürdik. Nem tudom, mi hatott, de abbamaradt, 2 hétig nyomta:( ha visitott, nem büntettem, rászóltam (feleslegesen), és orditott, de megfürdettem. Mondtam, hogy felőlem ordithat, akkor is megfürdetem. Látta, hogy nincs kecmec, igy abbahagyta. Választhat, hogy tusolni akar a tusolókabinban, vagy együtt szivesen fürdök vele a kádban. Mivel vàlaszthat, sokkal jobb!
2010. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!