Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg 3 éves...

Hogyan tanítsam meg 3 éves kisfiamat, hogy ha őt bántják az oviban adja vissza és ne sírjon?

Figyelt kérdés
Másnál is volt így kezdetben, majd később meg tudta már védeni magát?
2010. nov. 26. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A helyzet majd megtanítja, ne félj.

Az pedig nem hiszem, hogy jó ötlet, hogy adja vissza. Akkor a másik újra vissza fog ütni, és már kész is a verekedés.

Én otthon gyakoroltam vele, hogyan foghatja meg a kezét a másiknak, hogy ne üthessen. Meg inkább arra tanítom (mostmár), hogy szaladjon el ha kell.

Eleinte én is visszaütésre tanítottam, de nagyon nem jól tettem.

2010. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az nem megoldás, hogy adja vissza.(Persze ne is hagyja magát!) Majd megtetszik nekik a verekedés és már csak úgy hobbiból fogják csinálni.

Bár ez az én véleményem.

2010. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épp arra próbálom tanítani, hogy ne adja vissza. :o)


Szóljon az óvónéninek, hogy bántották, illetve szóban mondja a gyereknek, hogy ezt nem szabad.

Alapból meg arra tanítom, hogy nem kell együtt játszani azokkal, akik esetleg nem kedvesek vele.

2010. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tanítsd arra, hogy adja vissza. Oda juthat, hogy az óvónő azt veszi majd észre, amikor ő visszaadja, azt nem, hogy ő kapott előtte.
2010. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
sztem se arra tanítsd, amúgy sem tűnik egy agresszív tpíusnak, ami jó. örülj neki. oilyen kis érzékeny. sztem mondd neki, hogy ilyenkor helyezze magát az óvónő védszárnyai alá. vagy menjen onnan, ha bántják. vagy a kézlefogás sem rossz ötlet, ahogy valaki írja.
2010. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

szerintem meg igenis adja vissza a gyerek ne hadja megát mert arra igenis kikapnak és mindig megfogják verni .

Én arra fogom tanítani és tanítom is hogy ne üssön meg senkit ne verekedjen de kell akkor igen is védje meg magát és adja vissza ha megütik.

szerintem nem az a megoldás hogy szaladjon el ez egy nagy hülyeség!!!!!

2010. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz, mert ha o is vissza adja, akkor végulis o is verekedik. Ha nem adja vissza tovább verik. Ha meg megy az ovonéni után, akkor árulkodik.

Mi is így voltunk, elso évben a fiamat kb fél évig majdnem minden nap megutotte egy fiu. Már a fiu anyukájával is beszéltunk rola. Aztán megunta és abbahagyta egyik naprol a másikra. Az én fiam hol visszautott, hol az ovonéninek szolt...

2010. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!