Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt mindenki szuper anya,...

Itt mindenki szuper anya, sosem "üti" meg a gyereket?

Figyelt kérdés
Sok ilyen választ olvasok, hogy nem, soha. Én bevallom, és le is lehet pontozni. De előfordult már nem is egyszer, hogy a kezére csapok, a fenekére, sőt volt, hogy már meg is ráztam, úgy fel ment bennem a pumpa. Lehet ezért rossz anyának tartani, de sztem aki azt mondja, hogy soha nem történt ilyen, az sántít valahol.Ja, és ettől függetlenül szeretet teljes családban van, és nem gondolnám, hogy lelki sérült lenne később.
2010. dec. 16. 12:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnyugtattatok. bíztam benne, hogy a "szuper" anyán nem sértődtetek meg. Ma normális anyákba futottam bele, mint ti is. Pedig számítottam kötözködős válaszra is.
2010. dec. 16. 15:00
 12/17 anonim ***** válasza:
A barátnőm mindenért rácsap a kétévesére, én inkább jól megfogom a karját, nem csapok a kezére. A fenekét sem ütöm. Volt olyan, hogy örjöngő hisztit csapott, na akkor megráztam és orditottam. Hát ettől le nem csendesedett, ugyhogy az esztelen ordibálás eredményt nem hoz. Igy kerülöm. Röviden elmondom, mit miért nem csinálhat. Mostmár nem jellemző, hogy napi szinten kiborulna valamin, ez szerintem annak köszönhető, hogy jópárszor semleges arccal otthagytam , ha örjöngött. Ha ugy éreztem, egyikünk sincs eszénél az idegességtől, mentem arcot mosni előbb én, majd megmosdattam őt is. De a kérdésre válaszolva előfordult , hogy üvöltöztem és odacsaptam. De ez nálunk olaj a tűzre, ezért nem teszem. 2 éves a fiam.
2010. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
a lanyom 2 eves es tenyleg nem emlekszem olyan esetre, hogy megutottem volna. ez van. lehet csodalkozni, vagy arra gondolni, hogy csak ide irom le...
2010. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8 hónapos, vele kapcsolatban nem tudok a témához hozzászólni, ezért, ha nem haragszotok, a saját emlékeimet mondanám el.

Nagyon ritkán fordult elő, hogy megütöttek volna a szüleim, konkrét esetet nem is tudok felidézni. Valószínű, ennek az az oka, hogy igazságosnak éreztem, és semmi lelki törést nem okozott. Viszont a mai napig remegek, ha anyám ordítozásaira visszaemlékszem. Iszonyú volt. Ennél csak az volt rettentőbb, amikor nem szólt hozzám. Mentem utána, kapaszkodtam belé, ő meg lelökött magáról azzal, hogy rám sem bír nézni... (Persze nem csak úgy, rendszerint megelőzte valami vétség).

Ezért én azt mondom, az ordíbálás sokkal rosszabb, mint a testi fenyítés! Tudom, hogy ha kisfiam olyat fog tenni, rá fogok csapni a fenekére. Sőt, azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ha szemtelenkedni fog, akár egy pofon is el fog csattanni. De SOHA nem fogok vég nélkül ordítani vele, és nem fogom azt mondani, hogy nem bírok ránézni, mert az ilyesmi sokkal maradandóbb sebeket okoz, mint bármekkora ütés!

2010. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

:) Annyit hozzá tennék még, hogy én anyumtól igaz, hogy kaptam egy két pofont anno tini koromban, amiket megérdemeltem, de még mindig jobban jártam én, mint az unokatestvéreim, akikkel éjjel nappal rikácsoló hangon ordított keresztanyám. :) Amikor náluk voltunk, és be nem állt a szája 2 percre, már azon gondolkoztam, hogy én az uncsitesóim helyében inkább kérnék két pofont, de után végre csönd lesz :DDD ( félreértés ne essék, aki ut a gyereke kezére soha, és helyette inkább ordít, az még nem olyan, mint a keresztanyám) :)

üdv.

2010. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, úgy látom, hogy az utolsó kommentezővel mindketten tudjuk, hogy néha sokkal rosszabb a fennhangon ordibálás, mint egy pofon.:)
2010. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Néha, a legritkább esetben előfordul, hogy ráütök a kezére, vagy a popsijára. A kezére nem szabadna, ezt egy pedagógus mondta, én igyekszem is, de néha elkap a méreg, mert 30x elveszem a kezét onnan ahova nem szabad nyúlkálni, és 31x is odanyúl. Mivel ritkán legyintem meg, tudja, hogy tényleg rossz volt, jön hízelegni, olyankor meg megbánom:)
2010. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!