Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdtek 2 éves gyermeketek...

Mit kezdtek 2 éves gyermeketekkel otthon ilyenkor télen?

Figyelt kérdés
Borzasztó napjaink vannak.Én várom a kistesót,nem vok.túl jól.Nincs kivel összejárni.Sétálunk egyet és ennyi.Mostanában ráadásul nem akar enni,minden ellen tiltakozik,be vagyunk zárva,elegem van!Nincs életkedvem,fut a lakás,mindent szétpakol,én meg pihenni szeretnék.Sokszor kiabálok,elvesztem a türelmem,de egyik fülén be a másikon ki!Mit csináljak?Megőrülök!
2010. dec. 21. 17:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem az elején,hogy sétálunk egyet,aztán haza.Vasárnap szánkóztunk is,de másfél óra alatt kockára fagytunk!Nincs társaságunk.Majd lesz.Én vagyok a hülye,hogy kiírtam a kérdést,mert úgyis mindenki meg van győződve arról,hogy maga csinálja a legjobban.A te eseted is más kedves utolsó.Én amit felsoroltam szeretném megvalósítani,mert addigra az én lányom idősebb lesz.Ha most szülnék,nyilván szó se lenne ilyesmiről.
2010. dec. 21. 20:04
 12/17 anonim ***** válasza:
Én megértelek, bár "csak" egy kétévesem van:) de egyedül vagyok, semmi társaság:( ezen próbálok túllèpni, a fásultságon! Gyurmázunk, festünk, formabedobó, kirakók, autózunk, labdàzunk, bújócska (én elbujok, ő talál meg), mesét nézünk, könyvet, magazint lapozunk. Kitartás!
2010. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Na jól leoltottak páran!

Teljesen megértelek, én is így vagyok vele sokszor, mint amit leírtál, de sajnos anyaként nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy pihenjünk. Nagyon nehéz, de muszáj helytállnunk és kitartanunk, a gyerek(ek) érdekében. Meg gondolom a párodnak sem lehet felüdítő a társaságod ilyen állapotban.

Bár azt nem értem, hogy a terhességed elején mitől vagy ennyire fáradt! Először azt hittem, hogy már a vége felé jársz, csak egy későbbi hsz-odból olvastam, hogy még csak az első harmadban vagy.

Tudom, ez nem vigasztal, de később még rosszabb lesz, úgyhogy élvezd ki azt, amíg még nem nő a hasad és nem keményedik non-stop (mint nekem) és nem kell 10 percenként pisilni járnod, és nem fáj a derekad állandóan, és tudsz aludni minden pózban, satöbbi, satöbbi.

Meg hát nagy hassal nagyon kemény dolog futkározni a gyerek után, meg emelgetni, meg harcolni vele mindenért...

Úgyhogy tényleg próbálj meg kicsit kikapcsolódni az unalmas hétköznapokból valahogyan, különben begolyózol :)

2010. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%

Na jó, de úgy tűnik most teljeséggel megoldhatatlan feladat számodra, hogy vezesd a háztartást, gondoskodj a gyerekedről, egyáltalán kezdj vele bármit is. És ezek a fantazmagóriák, van fél évünk az önállósodásra. persze az is kérdés, hogyan képzeled, ha szalad a lakásod, a gyerek pakol és te pihengetsz? Hogyan fogja megtanulni az önállóságot, mert amiket felsoroltál, meg kell tanítani neki.

És ha meg is tanítottad, tegyük fel az optimális esetet, elhagyja a pelust, sokáig nem fog még egyedül vécére menni. Nem fog teljesen egyedül reggel felkelni, felöltözni, játszogatni egész nap, este meg lefeküdni. Mi szükség van ebbe bele lovalni magad. És valóban jön a pofára esés, és a többi anyuka lehurrogása. És lesz egy hasfájós kisbabád, hogyan gondolod megoldani a két gyereket? Ha már egytől begolyóztál?

nem jól van ez így. Szerintem igen, hülyeség volt ide kiírnod a kérdést, mertha számít a gyereked, fordulj szakemberhez.

2010. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ne essünk át a ló túlsó oldalára, a szakemberkereséstől még messze vagyunk! Szép is lenne, ha minden 2-3 hónapos terhes, fáradt anyuka pszichológushoz fordulna! :)

Csak magamból indulok ki, a terhességem első időszakában olyan fáradt voltam, hogy délután 4-től át tudtam volna aludni a napot! Szerintem a legtöbben így voltunk vele. És emellé még egy nem evő, válogatós, dackorszakban lévő kétéves, hát nem egy leányálom. Ezt is pontosan tudom, mivel az én kisfiamnál válogatósabbat nem találsz :(((


És szerintem pontosan tudod, hogy mi vár majd rád a terhesség végén, illetve sejted, hogy ha megszületik a tesó, az sem lesz sétagalopp.


Egy szó, mint száz, mi szívesen találkozunk veletek a hosszú téli napokon, ha van kedvetek. Két éves a kisfiam, budapestiek vagyunk.

2010. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább neked kellene szakemberhez fordulnod kedves 22:32-es!Süt a soraidból a rosszindulat!Ha már így megismertél,akkor engedd meg nekem is.Szerintem te pont ezért az élvezetért jársz erre az oldalra,hogy arc nélkül ilyeneket írj másokról,a neked éppen szimpi kérdésekre!Jó éjszakát!

Az együttérző és hasonló cipőben járó anyukák hasznos és főképp JÓINDULATÚ hozzászólásait pedig nagyon köszönöm!Mindenkinek Kellemes Ünnepeket és BÚÉK!:)

2010. dec. 21. 23:45
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

ISMEREM EZT AZ ÉRZÉST...ha majd tavaszodik már jobb lesz addig pedig kitartás....érezd jól magad a börödben,

a hormonok játékával sajnos nehéz szembeszállni

és sajnos a társasághiány is nagyon rossz tud lenni...

2010. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!