Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem visz rá a lélek, hogy...

Nem visz rá a lélek, hogy megüssem, egyszerűen nem tudom megtenni, de igy mégis mi lesz?

Figyelt kérdés
Kislányom két és fél éves lesz.Elég eleven,de nagyon okos,értelmes,már rég beszél mondatokban,fejlett korához képest,igy az ember elvárná,hogy megértse hogy mi az hogy Állj meg!Meleg,ne fogd meg!Ne hisztizz!Ne ülj le a kőre,mert hideg,megfázol!Ne csipkedj!De ő nem.Ő csakazértis tipus.Sokszor már nagyon feszegeti a határait,eddig ha elmagyaráztam neki vmit,megértette,de egy pár hónapja a fal előbb megérti.Sokszor,amit leművel,érzem,hogy rá kéne csapnom,de nem tudom megtenni.Annyira imádom,hogy előbb vágnám le a kezem,minthogy bántsam.De ha rászólok,kicsit erélyesbben,már sir szegényem,hogy ne haragudj anya,meg szeretlek.Ugyhogy nagyon érzékeny,de utána csinálja tovább.Mintha késztetést érezne,hogy rosszalkodjon.Soha nem emeltünk rá kezet,mindketten elitéljük,párom meg ezért ölni tudna,ha valaki bántja a gyerekét,de olyan rossz,hogy mi nem bántjuk,imádjuk,szeretetben nevelkedik,mégsem fogad szót,pedig nem hagyjuk rá a dolgokat,mindig vele foglalkozunk,de nem kényeztetjük,és nem fogad szót,egyik ismerősünknek ugyanennyi idős a fia,szegényt az apja mindenért kiveri,és nem kézrecsapással,hanem elég durván(ezért szakadt meg a kapcsolatunk velük),de ott a kisgyerek szótfogad,nem rosszalkodik,igaz otthon nem tudom milyen,mer az előbb emlitettek miatt nem járunk hozzájuk.És elgondolkodtam,hogy lehet hogy én csinálom ennyire rosszul?
2011. jan. 11. 22:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még jó, hogy belinkeltem a szakirodalmat, talán el is olvashatnátok, mielőtt mindenki itt szakszülőnek és szakpedagógusnak érzi magát. Sok sikert a gyerekekkel ;)
2011. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
2 évesen mindegyik gyerek így feszegeti a határokat. És még csak ezután jön a dackorszak. Van saját akaratuk,de nem tudják úgy kordában tartani az indulataikat mint a felnőttek. Ez a viselkedés a személyiségfejlődés része,de tudni kell kezelni. Büntetni kell,hogy legyen következménye ha már huszadjára szólsz rá. Egyszer figyelmeztesd,hogy bünti lesz,aztán legyen is. Mindig magyarázd el mit miért nem szabad,mert ő magától nem fogja kitalálni. Ahogy nő és egyre értelmesebb lesz,meglesz a gyümölcse a mostani kibírhatatlan állapotnak is,csak következetesnek és türelmesnek kell lenni. Mit ne mondjak nagyon nehéz! Az ember tényleg úgy érzi egy pillanatra,hogy a saját gyereke űz belőle hülyét! De egy szülőnek első lecke a türelem!
2011. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Jah 2 évesen persze,hogy nem marad sarokban!:D De a szobájába be lehet zárni 1-2 percre.
2011. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Utolsóval tökéletesen egyetértek. Lehet, hogy órákig még nem képes egy kisgyerek egy helyben maradni, de a szobába zárós, sarokba állítós büntetés nem is arról kell, hogy szóljon, hogy órákig ott kell maradnia. Ami fontos, az az, hogy határozottnak kell vele lenni. Ha kijön a büntiből, kézen kell fogni, és visszavinni. Közben tudatosítani kell vele, hogy minél többször jön ki a büntiből önhatalmúlag, az annál tovább fog tartani.


Kezdetben azt is jutalmazni kell, ha a büntiben marad, ilyenkor pár perc után el lehet őt engedni. A lényeg nem a büntetés hossza, hanem annak ténye.


Ami a sírást illeti, azt is el lehet neki magyarázni, hogy minél hamarabb abbahagyja a sírást, annál hamarabb ér véget a bünti. Ezzel a módszerrel három éves kora környékére egészen erős önkontrollja fog kialakulni, magától fékezi meg a hisztit, csak akkor sír hosszabban, ha tényleg baja van. (Tapasztalat, a fiam három éves lesz, és a sarokba állítós büntit alkalmazom nála. Mostanra a minden ellen harcoló, égedelem kislegényből egy viszonylag szófogadó fiúcska lett, ráadásul arra is rájött, hogy vannak a hisztinél jobb módszerek is az akarata érvényesítésére. Mostanában már szépen kér, sőt, puszit ad "cserébe", hogy megkapja, amit szeretne. A helyzet csak akkor rosszabb, amikor rossz idő van, és unatkozik, olyankor még most is szokott garázdálkodni, de az szerintem megint egy más történet. Ilyenkor, ha már túl sok a fölös energiája, elviszem játszóházba, akkor lenyugszik pár napra.


Vannak azonban olyan háromévesek is, a saját közvetlen környezetemben is, akik nem is ismerik a "kérem" szót, csak az "akarom"-ot. Ez szerintem mind nevelési hiba.)

2011. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!