Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Már teljesen ki...

Mit tegyek? Már teljesen ki vagyok készülve, és tehetetlennek érzem magam!

Figyelt kérdés

Kislányom 7 éves, viszont Kínából fogadtuk örökbe. És hát most másodikos, és van pár osztálytársa, akik folyton csúfolják, mert kínai, meg a neve miatt is, mert az is kínai.

Tudom, hogy a gyerekek ilyenkor még kis buták, és egy idővel ki fogják, de a kislányom nagyon érzékeny, és sokszor sírva jön haza az iskolából, mert olyat mondtak neki, hogy nagyon-nagyon elszomorítja. Már ott tartunk, hogy reggel kész tortúra, hogy sikerüljön elvinni az iskolába.

És ez nekem is fáj nagyon, mivel mindig, amikor mondja, hogy miket mondtak rá, meg mivel csúfolják, néha alig tudom visszatartani a sírást, mert tényleg csakis azért csinálják ezt a többiek, mert a kislányom máshogy néz ki, mint ők. Persze, minden nap elmondom neki, hogy ne törődjön vele, de úgyis süket beszéd, hiszen egy 7 éves kislány még nem tud nem odafigyelni az ilyesmire. Annyira akarok tenni valamit, hogy jobb legyen neki. Persze vannak barátnői, ezek inkább kisfiúk, akik csúfolják, mert igazából nagyon aranyos lányka, mindig mosolyog, meg tényleg... csak a neve a baj, meg a származása.

Kérlek komolyan válaszoljatok, mert tényleg nagyon kezdek már kiborulni!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 7. 16:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Az jutott eszembe, hogy ne csak azt mondd neki, hogy ne figyeljen rájuk, hanem részetsen magyarázd el, hogy a fiúk azért szekálják, mert az a céljuk, hogy kihozzák a sordából. Ha ezt nem érik el, akkor előbb-utóbb abba fogják hagyni. Esetleg az is lehet, hogy tetszik nekik a kislányod, köztudottan azt szekálják sokat a fiúk, aki tetszik nekik! Lehet, hogy máshogy fogja látni a lányod, ha ezt tudja. Esetleg vissza is szólhat ha van bátorsága az egyik fiúnak, hogy ne strapálja magát, neki más az esete. :) Ez tuti hatna, frappáns visszavágás lenne, és utána tuti nem bántanák többé!
2011. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Néhány év múlva, el sem fogod hinni, h mennyire fogja élvezni, h más mint a többi!

Nem lesz "szürke kisegér" az biztos!


Az viszont nagyon ciki, h még csk 2.os, a tanító néninek látnia kellene, h csúfolják, bántják, még akkor is, ha nem szól a gyerek! A tanító néninek ez is dolga!

Menj be a suliba mindenképp és a szülőkkel is beszélj, h tanítsák 1 kis jómodorra a gyereküket v legalább beszélgessenek el velük a másságról!


Drukkolok nektek! Kitartás!

Ha lesz vmi változás, írd meg nekünk!

2011. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanítónő tarthatna egy nemzetiségi órát.Persze a téma a kínai kultúra lenne,amiből kiemelhetné a különleges,érdekes dolgokat,melyek lenyűgözhetik a gyerekeket. Lehet, hogy hétköznapi dolgok,de például nagyon sok gyerek szereti (sajnos) a Pokémon és hasonló meséket. Lehetne ezzel is példálózni, hogy tőlük vannak ezek a mesék.Vagy biztos ismerik Jackie Chant. Aztán lehetne képeket nézegetni, hogy más országok népei hogyan néznek ki. Azt is fel lehetne hozni, hogy nekik viszont mi nézünk ki mulatságosan. Például hívnak minket sápadt bőrűnek is...
2011. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Olyan hálás vagyok nektek ezekért a tanácsokért. Azt, hogy biztos tetszik a fiúknak már mondtam neki nem is egyszer, viszont nem az a tűzről pattant fajta, aki vissza tudna ilyenkor szólni. Azt mondta, egyszer már annyira kikészült, hogy nem bírta ki, hogy ne sírjon, és ezt olyan megalázónak érezte. Hála Istennek a többiek nem látták, ez legalább megnyugtatta, de át tudom érezni a helyzetét.

Én is már mondtam neki, hogy a nevére legyen büszke. Fogadtam vele, hogy ha nyárig talál egy másik Ziyi nevű lányt Magyarországon, akkor egy héten át mindennap kap két gombóc fagyit. Meg amúgy is, mint már mondtam, mindenki megdicséri. Amúgy szerintem - meglehet persze anyai elfogultság - nagyon szép lányka már most is. Ezt is szoktuk neki mondani a férjemmel, meg a húgommal (ő egyszerűen megőrül Ziyiért, ezért csomót van vele, viszi mindenfelé).

Utolsó válaszoló, ezek - mint a többi - nagyon jó ötletek. Lassan azt hiszem komolyan listára fogom gyűjteni, hogy mikről kell beszéljek a tanárnővel. Ha megvolt a beszélgetés, azonnal írok!


Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2011. márc. 7. 20:15
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a tanítónénivel kell beszélni.ismerősömnek volt egy néger tanítványa és a kisfiú egyszer megkérdezte tőle: Kati néni, én tényleg néger vagyok?hát volt elbeszélgetés a kisfiúval meg az osztállyal is.ezt muszály megbeszélni.
2011. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hol laktok? Budapesten?

Csak azért kérdezem mert itt ahol én lakom XV. kerületben itt van egy 2 tan nyelvű Kínai iskola ahova járnak magyar gyerekek is de főként kínaiak járnak! azt hallottam erről az iskoláról, hogy nagyon jó!

2011. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok :: www.magyar-kinai.sulinet.hu
2011. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten lakunk, erdélyiek vagyunk. De mindenesetre köszönöm.
2011. márc. 9. 19:13
 19/21 anonim ***** válasza:

Olyaaan kíváncsi lennék a kislányodra!!!

(Nem linkelsz nekünk?)

Népszerűek lettetek itt gyakorin! :):)

2011. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hogy hogy népszerűek lettünk?
2011. márc. 10. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!