Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 év korkülönbség szerintetek...

5 év korkülönbség szerintetek sok?

Figyelt kérdés

Májusban lesz 2 éves a lányom.Eddig úgy voltam vele h nem akarok kistesót de egyik ismerősöm mondta h közte és a tesója között 5 év van ami nagyon jó volt.Jó volt anyukának mert elegendő időt tudott fordítani a picire és jó volt a gyerekeknek mert anyuka kiegyensúlyozott és türelmes volt.

Ha lenne kistesó akkor nálunk is 5 év lenne a különbség mert vissza kell mennem dolgozni min egy évre és ugye az sem biztos h elsőre összejön.


2011. márc. 10. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt annyira utálom mikor az "okosok" megmondják mekkora korkülönbség a jó. Ez tök relatív. Én 7 hete szültem az első babámat és jelenleg ott tartok, hogy nem lesz kistesó ( friss a szülés élménye :D) de anyósom már azzal szekál, hogy pedig húzzak bele, mert nem jó a nagy korkülönbség stb. Pont nem érdekel.

Akkor vállaljatok második gyerkőcöt amikor ti úgy érzitek, hogy jöhet. Ha szeretetben vannak nevelve soha nem lehetnek rossz testvérek bármekkora is a korkülönbség!

2011. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 8 év a korkulömbség,és nem bántam meg.Elöbb nem tudtam volna elképzelni .Nekünk ez igy tökélets.De mindenkinek más az elképzelése.Mindegyiknek van elönye is meg hátránya is.
2011. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia,


pontosan ez a helyzet nálunk is!! :) 2 éves múlt novemberben a fiunk és folyton mindenki azzal nyaggat, hogy mikor jön már a tesó... nem szeretnénk még testvért, egyszer majd igen, de most így teljes minden, boldogok vagyunk és élvezzük a szülőség minden percét!! nem értem miért nem lehet ezt felfogni?? folyton azt hallom, hogy kifutok az időből!! 25 éves vagyok... vicces... :) a családban én vagyok a legidősebb, 7-9-14 év a különbség a tesóim és én köztem, öcséimmel semmi gond nincs a testvéri kötődéssel, szeretem Őket, támogatom ahogy csak tudom. húgom kicsit más tészta, de ott sem a 14 év a gond, hanem a nevelése.

szóval kb. mi is 5 évet terveztünk korkülönbségnek :) remélem, úgy is alakul, ahogy szeretnénk!!


Ági

2011. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem sok! Nálam 3 év van a lányaim között, és megmondom őszintén az elején azt hittem megbolondulok, olyan nehéz és fárasztó volt minden. A pici minden időmet elvette, egybe értek a szopik, a nagyra alig maradt időm, így az is nagyon megviselt.Így utólag már mindegy, de ideálisabb az 5 év, mint mondjuk a 3.

Egy 5 éves gyerek már okosabb, jobban el tudja magát foglalni, amíg mondjuk te a picit rendezed. Délelőtt oviban van, amíg szintén nyugodtan etethetsz stb...így mindkettő gyerekedre marad időd.

2011. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nálunk a fiam 12 volt amikor megszületett a lányom, szóval 10 év van köztük. Én nem bántam meg , mert a fiam már volt olyan érett, hogy nem nyavajgott amikor a kicsivel többet kellett lennem,arról meg nem beszélve, hogy jól esett, hogy segíteni tudott a hugi körül. Amúgy pedig egy nőnek érezni kell, hogy mikor van itt az ideje egy újabb babának. Ha csak nem a jó Isten szól közbe. :)
2011. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsi a fiam 10 éves volt mikor a lányom született.
2011. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!