Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy 3 év korkülönbség...

2 vagy 3 év korkülönbség legyen a testvérek között, és miért? Minden szempont érdekel.

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Személyes tapasztalatom nincs, viszont közvetlen van. Tesóméknál 2 év van, pokoli nehéz, a nagyobb is még kicsi és két kicsivel nagyon nehéz. A nagyobb is jobban igényli az anyját, féltékeny. Míg a párom tesójáéknál 3 év van és semmi probléma nincs. A nagyobb értelmesebb, oviba jár és ő a büszke bátyó. Ezek alapján én inkább a 3 évre szavazok.
2011. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb a korkülönbség, annál jobb. Egyes szakirodalmak szerint a 6 év az ideális, ezt saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni. Az egy vagy két év túl kevés, akkor még az anyát is jobban megterheli, hogy ennyire közel van időben a két gyermek születése, szóval akkor már inkább három. Mondjuk az pedig pont a dackorszak, ovikezdés, ami nehezítheti...
2011. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
inkább 1.5-2 akkor már elég nagy és értelmes és ebben a korban szeretik a baba,gyerektársaságot egyetlen hátránya,hogy nyúzni is fogja nem mindig nyúl olyan finoman hozzá mint te de imádja.vagy 4 év akkor már nem féltékeny inkább védelmező lesz és ugyanazokat akarja csinálni amit te vele pl.megmutatja majd neki ha nagyobb lesz hogy, hogy pakolja össze a játékait maga után stb.3 év féltékenységi korszak akkor ne szerintem.
2011. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 év nagyon kevés, kicsi korban húzós, de pár év múlva könnyebb.

3 év ideális :)

Több év? Hmmm... akkor már nagyon más minden, mások a gyerekek igényei a szülő felé, kevesebb korkülönbségnél ugyanazt kell adnod a tesóknak.

2011. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk 2 év van és nagyon nem ajánlom!
2011. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
3 vagy több, kettő az brutális
2011. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Nekem még nincs gyermekem, de testvéremnek van kettő: most 5 éves lány és 3,5 éves fiú. 3 további szempont jutott még eszembe:

Náluk nagyon jó, hogy szuper testvérek lettek, nagyon szeretik egymást, és jót tudnak együtt játszani, mivel hasonló szinten vannak.

A kis korkülönbség mellett szól, hogy harmadik évben már csak gyes van, az ügye elég kevés , de nem biztos, hogy be tudod adni bölcsibe, így anyagilag jobb "egy füst alatt" kimaradni a munkából.

Negatívum esetleg, hogy mivel majdnem egyidőben babák, hamarabb is elmúlik, vagyis megnőnek, kevesebb ideje van a felnőtteknek élezni ezt a korszakot, megélni a kisbaba társaságát - de ez csak a felnőtt szempontja, náluk mindketten megkapják a kellő figyelmet, nem "szenvednek hiányt", SŐT mostanra nagyszerű, szerető testvéri kapcsolat van, szoros kötelék, ami egy életen át elkiséri őket, akkor is, amikor a szülők már nem lesznek.

Náluk szerencsére nincs féltékenység, viszont szívesen megfelezik a csokit, tudnak figyelmet adni egymásnak, fogékonyak az empátiára, megtanultak bocsánatot kérni, vígasztalni és megosztani az örömüket. Ezeknek a tulajdonságoknak a kialakulásában szerintem közrejátszott, hogy kis korkülönbséggel, együtt nőnek fel.

Mindezek miatt én inkább a 2 évre szavazok. ;-)

2011. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2011. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a 2 évre szavazok, 3év sok szerintem. Pont 3 évesen megy oviba, úgy érezheti, hogy azért van kirakva, mert jött a kistesó. 2 évesen még pici, jobban megszokja, hogy van ott még valaki. Oké, hogy dackorszak, meg minden, de azért már 2 évesen elég értelmesek, tudnak enni, öltözni, segíteni, ilyenkor már jól alszanak, stb.

Nálunk 22 hónap van, annyira ideálisnak látom, hogy így lesz 3. babánk is, 22-24 hónap különbséggel, ahogy sikerül.

Most megy majd a nagy oviba decemberben, a pici akkor lesz 14 hós, ez így olyan jó, mert nem féltékeny egyik sem.

2011. aug. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk másfél év van, a kicsi egy éves, a nagy 2.5 és nekem nem olyan extrán megterhelő. Sokkal durvábbra számítottam. A "nagy" olyan kicsi volt még mikor tesója lett, hogy annyira együtt nőnek fel, hogy sosem féltékenykedett rá. Illetve vannak/voltak féltékenységi jelei, de nagyon enyhék. Ahol 2-3 év különbség van ott olyan problémákról hallok anyukáktól, hogy égnek áll a hajam és csak pislogok mert nálunk semmi ilyen nincs. Csak ajánlani tudom. :-))) Bár nagyon függ az anyuka szívósságától és a gyerekek temperamentumától is.


A 6 év szerintem hülyeség, ott már tulképp két egyke nő fel egymás mellett. Hol érdekel egy 8 évest egy 2 éves kistesó... :( Már osztálytársak szülinapi bulijába megy, nem pedig kistesót pesztrál.

2011. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!