Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon aktív a 2,5 éves...

Nagyon aktív a 2,5 éves gyermekem. Nem tud megülni 2 percre, csak, ha mesét néz. Mit tegyek? Azt mondják adjak neki citromfű teát az nyugtat. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne nyugtató praktikákon gondolkodj. Próbáljátok meg lekötni az energiáit. Mozogjon amennyit akar, vidd minél többet levegőre.

Tudom, nem egyszerű, az én 3 évesem is ilyen. Sajnos nekünk nincs ennyi energiánk...

2011. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen alkat, úgysem tudod lenyugtatni,minden nap pedig nem ihatja literszámra a teát sem:)Az enyém 3,5 éves, folyamatos mozgásban van, csak akkor nem mozog ha alszik:)Számítok rá, hogy ez felnőttkoráig megmarad, az apukája is hasonló örökmozgó gyerek volt, most 40 évesen kicsit már nyugodtabb:D
2011. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Sok ilyen "örökmozgó" gyerekről később kiderül, hogy hiperaktív. Nem szentírás, hogy minden mozgékony gyerek ilyen, csak azért írom le, mert az ilyen gyerekek agya teljesen másképp működik.

Jellemző rájuk, hogy ami nyugtat, az őket élénkíti, ami pedig másokat felpörget, attól lenyugszanak.


Én is hiperaktív vagyok, és a fiam is, én pl. kávét iszok, ha meg akarok nyugodni, a gyerek súlyosabb eset, ő amfetamint (Ritalin) kap, hogy tudja magát kontrollálni.


Ha hasonló eset a te fiad is, akkor a citromfű csak ártani fog!

Egy dolgot tudok javasolni: ne nézzen a gyerek tévét napi 20 percnél többet!

Ez egy-egy mese nagyjából.

Általános megfigyelés, hogy minél többet tévézik egy gyerek, annál izgatottabb, nyugtalanabb, mert feldolgozni is kell ezt a sok élményt, illetve a sok gammasugárzás pont az agynak azt a területét károsítja, ami az önkontrollért felelős.


Lassan mehettek ki a játszótérre, ott hadd tombolja ki magát, lassacskán tanulhat biciklizni is, ha neki sok mozgásra van szüksége, akkor kapja meg. Ennél jobb "nyugtatót" nem tudsz neki kitalálni, csak ha le tudod fárasztani.

2011. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen volt, de soha nem szedáltam le, Ritalint sem adtam neki, pedig pszichiáter nagyon javasolta.

Baromi sok rosszat lehet róla olvasni.

5 éves kora óta papírj avn arról, hogy hiperkativ

Már 11 éves, nagyjából lenyugodott, csak akkor szokott pörögni, ha izgul, vagy fel van valamiért dobódva.

Amúgy egy lusta, szemtelen kiskamasz:-)))))))

2011. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hiperségről nem írok, nem asztalom, de a citromfű tea nem úgy nyugtat, hogy lelassít, hanem az ideges szorongást lazítja, de attól még a gyerek pörögni fog.
2011. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!