Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy korkülönbség, kis korkülö...

Nagy korkülönbség, kis korkülönbség? Előnyök és hátrányok

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont most olvastam ezzel kapcsolatban egy cikket :-) Azt írják, hogy a kis korkülönbséggel született gyerekek nem kapják meg (főleg a kisebb) ugyanazt a figyelmet és törődést, mintha egy baba van, vagy nagyobb testvér mellé érkezik egy picúr. Nekem egy 15 hónapos kisfiam van, de simán el tudom képzelni, hogy így van. Ő maximálisan leköti minden energiámat, és megpróbálok minél több időt csak és kizárólag vele foglalkozni, de úgy érzem, a napi teendők mellett ez nem túl sok. Mi lenne, ha most születne még egy babám?! Minden jót!
2011. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nagy: 9 év.

Eddig (2 éves kics) teljesen jó, nagy fiú, akicsi lány.

eleve nem akartam az "egyik kicsi, másik pici" felállást, sőt 5-6 évnél kisebb korkülönbséget sem.


Nem tudnám elképzelni, hogy egy akkor gyrek melle, mint most kicsi, lenne egy pár hónapos.

2011. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Öcsém meg köztem nem egészen 2 év a korkülönbség (most 20L-18F) olyan kamaszkorunkig öltük egymást, viszont 15 éves kora óta sokat komolyodott, és azóta nagyon jól kijövünk, szeretek vele beszélgetni, mert értelmes, és vicces gondolatai vannak. Ha 5 vagy annál több lenne a korkülönbség, valszeg nem nagyon tudnék vele mit kezdeni, és nem érdekelne.
2011. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

érdekes.

köszönöm a válaszokat

2011. márc. 11. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:

hugaim és köztem 5,5 év van!

szerintem ez így pont jó, talán lehetne kicsit kevesebb!

2011. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én kicsi párti vagyok.

Férjem és öccse között 8 év van, sosem érezték testvéreknek egymást. Még anyukájuk is úgy szokott fogalmazni, hogy náluk nem két gyerek volt, hanem kétszer egy gyerek.

Nekem 3 évvel idősebb bátyám van, mindig mindent együtt csináltunk, többnyire jól kijöttünk.

Igaz, hogy kis korkülönbségnél kevesebb külön figyelem jut mindkét gyerekre, az első pár évben legalábbis. Viszont egy csomó mindenben meg már ilyenkor is előnyükre válik, hogy van mellettük gyerektársaság.

Az én fiaim között két év van, egyelőre nem bántam meg, bár tény, hogy nagyon nehéz két picivel. Nálam döntő volt az is, hogy ne kelljen kétszer kiesnem a munkából, így egymás után jöttek a gyerekek.

2011. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagylányom és kisfiam között 11,5 év a korkülönbség.Nincs féltékenykedés a lányom imádja az öccsét és teljes mértékben Anyaként viszonyul hozzá.Soha semmit nem erőltettem nála.Magától alakult ki így .A kicsi rajong érte(néha Ő féltékeny a nővérére).Nekem ez tökélete állapot!!!
2011. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Köztem és a nővérem között 14,5 év korkülönbség van.
2011. márc. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fiaim között 16 hónap a korkülönbség, és 2 év korkülönbséggel szeretnénk a 3. babát.

Most 14 hónapos a kicsi, nagyon élvezi az állandó gyerektársaságot, mindig a bátyja közelében van, már együtt játszanak. Szerintem a gyerekeknek ez a legjobb.

Nehéznek sem volt nehéz velük, igaz napirendjük van, így kiszámítható az életük nagyon, számunkra is és számukra is. a nagyszülők is szívesen vigyáznak rájuk, ha szükség van rá, mert nincs velük gond, nem nehéz, mert együtt foglalják le magukat.

Azt gondolom, ahogy egyre nagyobbak lesznek még inkább szoros kapcsolatuk lesz és ez nekik nagyon jó. Egyedi.

2011. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi legyen. Nekem 2 nővérem van, 8 és 14 évvel öregebbek. Állandóan bántanak lelkileg, kiabálnak.
2011. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!