Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom olyan válogató...

2,5 éves lányom olyan válogatós, ha rajta múlna, csak húst, tejet, sültkrumplit és reszelt almát enne egész nap. Semmilyen főzeléket, paradicsomos vagy gombás, májas ételt nem eszik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondtam neki, addig nem kap inni, amíg meg nem ette a babfőzeléket. Inkább nem ivott. :(
2011. márc. 25. 09:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is tudnék mesélni...(úgy látom, összegyűltünk egy páran :))

Az én 2,5 évesem sem hajlandó a zöldséget semmilyen formában megenni, sem nyersen, sem főve, vagy főzelékként. De ha zöldségfasírtot csinálok, akkor imádja! Mindenféle zöldséget megpárolok egy kis vajon, tényleg mindent, amit csak el tudsz képzelni, és ha puha, összeturmixolom. Amikor kihűlt mehet bele 1 tojás kevés só és zsemlemorzsa. Pici golyókat formálok, meghempergetem a morzsában, majd megsütöm. Le is lehet fagyasztani. Imádja! Próbáld ki, hátha. Meg ami még bejön neki, az a rántott zöldség. Minden, ami ropogós. :)

2011. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit (előző vagyok), hogy azóta eszik jobban/többfélét, amióta nem stresszelek rajta. Tényleg nem szabad, főleg erőltetni. úgysem tudjuk őket megtömni :) :S
2011. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves fiam ételei: tej, ami babatej, mert a tehéntejet kiköpi, túrórudi, danette van.puding, hús, ez lényegében bármilyen, ha száraz és nem szaftos, mert azt nem eszi meg, hal roston, magos bundás husok, üres spagetti, tarhonya, sült krumpli, krokett, hercegnőkrumpli, de pl krumplipürét soha nem evett vagy törtkrumplit, kukorica, ezt eszi meg egyedül, mint zöldség, sült hagyma,üveges almapép, barackos főzi, ezek a főzelékei, az enyémet nem eszi meg. Gyümölcs: soha nem evett egy gerezd almát, csak elrejtve eszik gyümölcsöt, tehát pl tejbedara, beleturmixolok banant, almát, rá fahéj, kakaó, na igy simán eszik gyümölcsöt. Pudingba is bele szoktam turmixolni. Kenyérféléből minimálisat eszik. Májat 3 hete nem evett , hozzá sem nyúl. Mostanàban megeszi a sága selyemsonkát vagy párizsit, virslit is. Semmilyen levest nem eszik, kivéve a tegnapi tejszines barackkrém levesemet. Ezen is meglepődtem. És semmi több, mindent leírtam. Ja ,

és kézzel eszik egyedül, nagy könyörgésre használ kanalat. Ha pl vmi pépes kaja, etetem. Csak hogy lásd, nem minden 2,5 éves önálló , és pörkölt-nokedlis:) ez van. Nem fogom éheztetni, hogy egyen spenótot, mert én most azt épp ugy gondolom, hogy meg kell enni. Mióta abbahagytam az örlődésemet, jobban eszik. Hagyd békén:)

2011. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, marha jó ez a zöldfasirt:)
2011. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocs az offért én, is, de a
2011. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bocs az offért én is, de a ZÖLDFASÍRT ÖTLET KIVÁLÓ! Holnap az lesz ebéd nálunk! :-)
2011. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14:22-es vagyok, nem tudom, számit e, de egyszer volt beteg életében, 3 napig fájt a torka, én hibámból fázott meg, több betegsége 2,5 év alatt nem volt. Nem egy dagi gyerek (13kg, 97cm), de én sem vagyok több 55 kgnál, ugyhogy vékony, magas, és ami fontos, hogy egészséges:) szóval csak lazán, és jobb lesz, meglátod!
2011. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Összetenném a kezem ,ha annyit enne a gyerekem mint a kérdezőé. Nálunk 5 étel van amit megeszik, semmi más. 5 féle!!! paradicsomot, májat, gombát pl. még életében nem evett. ahogy sajtot sem, meg még tucatnyi mást sem.
2011. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!