Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom most kakilt először...

Kislányom most kakilt először bilibe. Van valami praktikus tipp a bili gyors, higiénikus kiürítésére?

Figyelt kérdés
Majdnem rókáztam közben, pedig azt hittem, 2,5 év pelenkázás után nem érhet meglepetés ezen a téren. De ez a kakipofozgatás....:)
2011. ápr. 1. 22:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
tegyél a bili aljára egy papírzsepit, és azzal "kicsúszik" szépen a wc-be az egész tartalom, és a bili sem lesz kakis kis szerencsével.
2011. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Engedj a kakira egy kis vizet és lötyköld össze. fellazul általában és akkor ki tudod önteni. aztán wc papírral v popsitörlpvel kitörlöd, utéana kidomestososod.
2011. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én az a mindentől hányós fajta vagyok, már a gondolattól is öklendezni szoktam, még a kutyakakit sem tudom összeszedni, mert azonnal mellérókázom :)

Szóval én is úgy csináltam, hogy kibéleltem wc papírral a bilit, így akár híg volt a cucc, akár kemény, simán ki tudtam dobni a wc-be, majd popsitörlővel kimostam és kiöblítettem. A Domestosos kendő is jó ötlet, de előtte akkor is ajánlott kibélelni a bilit! :)


Ja és tényleg jobb minél hamarabb rászoktatni a wc-ülőkére, nekünk lépcsős van, azon nem félt, csak a simán.

2011. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én feleresztem először vízzel aztán kiöntöm, majd wckefével rásegítek a maradékra és végül domestossal kimosom. Hálistennek már használ wc szűkítőt is néha erre a célra :-)

Amúgy sokat segít, ha a gyerek hajlandó ráülni úgy is a bilire, hogy előtte tettél bele pár wc papirt is (úgy könnyebben kijön az anyag).

Amúgy gratula gyereknek meg neked, nagy lépések ezek! :-)

2011. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!