Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor menjen oviba a lányom?...

Mikor menjen oviba a lányom? Júliusban tölti a 3-at, szeptember 1-től mehetne, én augusztus 21-re vagyok kiírva a kistesóval.

Figyelt kérdés
Így szeptember 1-től nem szeretnénk, ha menne, de utána akkor mikortól? És miért akkortól gondoljátok?
2011. ápr. 3. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogós kérdés. Ha te nem szeretnéd szeptembertől oviba vinni, igazából akkor vidd amikor szeretnéd. Csak a nagycsoport kötelező, én úgy tudom. Viszont arra készülj fel, hogy az oviban az első időkben állandóan betegek a gyerekek. Az enyémnek mondjuk nagyon gyenge az immunrendszere de még mindig (szeptemberbe kezdtük) egy hét ovi két hét betegség. Nem tudom a kisbabák mennyire immunisak rá, de lehet, hogy ilyen megfontolásból és tavasztól vinném. Mármint a kisebb védelmében. De a te döntésed.
2011. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se lenne ideális, ha a kistesó érkezése után egyből kezdené az ovit, nehogy azt higgye, hogy miatta van. Tán az lenne a legjobb, ha össze tudnátok szokni 1-2 hónapot és utána kezdené, olyan november-december körül.
2011. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is júliusi és a kistesó szeptemberben érkezik. Én úgy döntöttem, hogy március körül viszem majd oviba.Amúgy sem egy társasági lény, legalábbis a gyerekeket illetően, hátha addíg ez is változik nála kicsit.
2011. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem kisebb lett a korkülönbség a gyerekeim között, de én azt tapasztaltam, hogy rendesen kiszúrtam a nagyobbikkal ilyen szempontból a kicsi miatt. 14 hónap van a két gyerekem között, a kicsi szeptember végén született. Szegény nagy még játszóházba sem mehetett, mondván, hogy nehogy a kicsinek hazahozzunk valami bacit. Szegény halálra unta magát itthon velem, pedig szívemet, lelkemet kitettem azért, hogy ne így legyen. Aztán következő év októberében elkezdte a bölcsit. Nagyon jó döntés volt. Végre ő is elkezdett barátkozni, nyitottabb lett. Nem beszélve arról, hogy így mindig van ideje udvaron lenni, így tud a kis barátaival játszani. Én mondjuk haza hozom mindig délben, még egyszer megebédeltetem és itthon teszem le aludni. Tapasztalatom szerint jobbat tennél a gyerekeddel, ha hagynád, hogy hagy menjen közösségbe, vele egykorú gyerekekkel, arról nem beszélve, hogy így több időd lenne a kicsire is. Azért, mert oviba fog járni, nem azt jelenti, hogy le is pattintod a gyerekedet, csak lesz egy plusz programja. Ezt az időt meg felhasználhatod arra, hogy megcsináld a házimunkát, elvégez mindent addigra, mire hazahozod. Így már viszont csak a gyerekekkel kell foglalkoznod, mikor itthon van. Szerintem ez mindenkinek sokkal jobb így. Amúgy szerintem minél később szokik be egy gyerek egy közösségbe, annál nehezebben megy neki.
2011. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!