Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 hónap alatt a nulláról...

2 hónap alatt a nulláról (állandó pelenka) át lehet állni a teljes szobatisztaságra,3 évesen?

Figyelt kérdés

Úgy hogy még alváskor se pisiljen be?

Aggódom mert az unokámat oviba kéne küldeni szeptemberben, de a mai napig csak pelenkában van (anyukájának így kényelmes), mindig, nem biliztetik. Ugye oviba csak ugy veszik be, ha már a délutáni alváskor sem pisil be?


2011. jún. 23. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1. a kérdésre válaszolva:Kb egy hónap alatt a nulláról addig jutottunk,hogy itthon szinte mindig szól vagy magától ráül a bilire,pisil és kakil is,de pelusba szívesebben kakil nem tudom mért kint szerintem kényelmetlen neki a helyzet és bár szól sokszor de vagy tartogatja vagy baleset van,mert ott kint nem pisil,néhány éjszaka és délután már volt száraz pelus.

2.Egyébként meg a szülőkkel közösen megbeszélve lehet ezt csak elkezdeni,mert a kisgyerek issza meg a levét hogy hol ezt hol azt várják tőle és nagyon fontos a rendszeresség is.Mi pl attól hogy elmegyünk pár napra nyaralni nem fogjuk pelusban tartogatni a lányom fenekét,hanem ugyanúgy visszük a bilijét és csinálunk mindent mint itthon.Szerintem nagyon zavaró lehet ha nem mindenhol csinálják vele.Anyukának biztosan sok pénze van pelenkára....amúgy 2 éves 3 hós a lányom és magától ült rá a bilire először én kivártam hogy ő mit akar,amíg nem érdekelte a téma hagytam.sokat dicsértük és rettenetes jó volt látni a boldog arcát hogy ő már ilyen ügyes nagylány:-)

2011. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen és 9 hónaposan lett a kisfiam szobatiszta, 2 nap alatt. Egyik nap még mindenhez pelus, másnap kaki a vécébe, következő nap nappalra elhagytuk a pelust, 3. napon levettük alváshoz is. Ezután még kb hetente 1x volt baleset 1-1,5 hónapig.

Szerencsére nem hallgattam anyósomra és nem kezdtem el erőltetni, amíg még nem volt itt az ideje. 2 éves korától kb havonta feldobtam a témát, volt, hogy fogékony volt rá fejben, de a szabályozás mégsem ment, 2 napnál tovább nem erőltettem, mert már a kudarcélmények miatt kezdte megutálni.

Anyosom másik menye viszont engedett a szekálásnak ( a másik nagymama is erőltette) és 2 éves kortól erőltették a kisfiúnak, aki még abszolút nem volt alkalmas rá, az elmúlt 1 évben arra jutottak, hogy a gyerek gyűlöli az egészet, állandó kudarcélménye van, alváshoz pelust használ nappal és éjszaka is, emelett napi szinten balesetek vannak a pisivel, kakilás egyáltalán nem megy. Ő is kezdeni az ovit, de így nem tudom mi lesz.


Szóval kérdésedre válaszolva: igen, 2 hónap alatt simán át lehet állni! Nálatok nagy nehezítés, hogy nem egy helyen van a gyerkőc, meg kellene beszélnetek egy koncepciót ezzel kapcsolatban, amihez aztán mindenki tartja magát! Jó, tudom, biztosan azt gondolod, hogy a menyeddel nem lehet beszélni..., de azért érdemes lenne rákérdezni, hogy mi a "terve", ha nem is neked, akkor az apukának.

2011. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még azt akartam írni, hogy mi egyáltalán nem használtuk a bilit, a gyereknek "nem jött be", csak játszott vele, fejére rakta :)
2011. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnál is úgy volt hogy közölte velem nem kéri a pelust azóta napközben teljesen szobatiszta (ennek már 3 hete)éjjelre még ráadom a pelust de sokszor van hogy kibírja reggelig és akkor félig pisili a bilit, nagyon sokat iszik.Eddig egy hónapra 200db!!!pelenka kellett ebben a hónapban még csak 25 db fogyott.Úgyhogy én nagyon örülök hogy végre nem kell a pelus.Szeptemberben lesz 3 éves.Szerintem ha érzi a gyerek hogy érett rá akkor hamar szobatiszta lesz de ehhez tényleg kell a környezet türelmessége!
2011. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!