Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted vannak nevelhetetlen...

Szerinted vannak nevelhetetlen gyerekek, akiket nem lehet vagy nagyon nehéz fegyelmezni és kordában tartani?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, akiket akárhogy, akármilyen módszerrel nevelnek a szülei, akkor sem fogadnak szót és akkor is az van mindig amit ők akarnak és gyakorlatilag irányítják az egész családot.


Sógornőméknél a kisgyerek amitóa megszületett irányítja az egész családot. Eljutottak arra a szintre,hogy a gyerek bármit megtehet, mert ha nem engedik neki akkor üvölt, és azért hogy ne kelljen hallgatni ezért inkább megengedik.

Egészen apró dolgoktól kezdve nagyobb horderejű dolgokig.

Ők azt mondják ő ilyen gyerek, nem lehet vele mit tenni.


Én ebben nem hiszek.

Én meg azt gondolom, hogy ez pont annak az eredménye, hogy leginkább sehogy sem nevelték.


Az én lányom is próbálkozott a hisztivel, de már megtanulta,hogy ha én azt mondom valamire hogy nem akkor az NEM, és mindig is NEM lesz.


Ők azt mondják rám,hogy túl szigorú vagyok (ami nem igaz, mert vaj szivem van,csak én nevelem és tanítom a gyerekemet), ellenben velük, akik nem nevelnek rajta semmit, hanem a gyerek neveli őket.


De, aztán lehet hogy én látom rosszul, de mivel kényes családi téma, így családon belül nem tudom kivel megbeszélni ezt a kérdést, ezért tettem itt fel.


2011. júl. 27. 13:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de én sem engedném oda a gyerekem/gyerekeim.

Egyértelmű,hogy a szülők rosszul kezdték el "nevelni" a gyereküket!


Lehet egyesek szemében én is szigorúnak tűnök.. de nem akadok fent rajta,mert az én nagyobb lányom azt mondja sokszor,hogy "anya,te mindent megengedsz!" Ennél jobban mi sem bizonyíthatná,hogy eddig jól csináltam amit csináltam?

Nem mindent szoktam megengedni,csak sok mindent!

A kisebb lányunk (2 éves) már akaratosabb,de a határozottság nála is bevált módszer-nála volt bolti hiszti,igaz,csak 2x, de mind a 2x nemet mondtam,és azóta ha szeretne venni valamit,és azt mondom hogy "nem" akkor vissza kérdez "neeem??" és el fogadja,hogy ez van.

Tehát ha a szülő nem akarja nevelni a gyermeket,csak hagyni felnőni,akkor kezdetekben nagyon bajos lesz az a gyermek! (persze csak ott,ahol valamennyire odafigyelnek a gyerekre.. de sajnos van ahol csak megvan a gyerek,és tesznek rá mit csinál,hol van... PL: egyik ismerős 3 éves gyereke már az utcán ténfergett,meg fejszével játszott..stb.)


Üdv:2gyerkőcös

2011. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!