Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napja nem kakilt a 3 éves...

5 napja nem kakilt a 3 éves kisfiam. Szinte mindent kipróbáltunk már. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A kúp se használt, ilyenkor mit lehet tenni???
2011. júl. 28. 13:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, nálunk is más gond van. Nem azért nem kakil, mert kemény, vagy nem tud, hanem mert nem AKAR. Visszatartja a végsőkig, s ezért fáj neki. Ördögi kör. Nem tudom, mit lehetne tenni velük. Úgy sajnálom, de ezt a fejecskéjükben kell eldönteniük, s az idő. Holnap már mi is kúpozunk, csak félek, hogy hozzászokik. Wc szűkítővel próbálkoztatok? Hátha akkor ő is nagyfiúnak érzi magát. A bilit az én fiam se szerette, pisilni a wc-re megy.
2011. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Az én fiam utálja a bilit és a wc-t is, hallani se akar egyikről sem. Ez a 3. nap kaki nélkül, már ideges vagyok. Fogalmam sincs mit tegyek, kapja a Laevolac szirupot, eszik gyümölcsöt,sokat iszik, mi a fenét csináljak még??? JA és persze sokat mozog.
2011. aug. 1. 18:23
 23/35 anonim ***** válasza:
A napokban sokat olvastam a gyerekkori székrekedésről. A legfontosabb a türelem, hogy tényleg ne lássák rajtunk, hogy ez milyen probléma, ha nem kakil. Tudom, könnyű ezt mondani, szombaton már együtt sírtunk a wc-n. Nem tudom, meddig fog tartani az az állapot, de engem is eléggé aggaszt. Szerintem holnap felhívom a védőnőnket, tudna-e még valami tanácsot adni. Amúgy ahogy olvasom, ez elég gyakori probléma. Bár, ez sajnos nem vígasztal, hogy mások is ebben a cipőben járnak. Ha netán van valami fejlemény nálatok, vagy valami tanács, kérlek írj, akár priviben is. Köszi, és kitartás!
2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszi és kitartás nektek is! Ma se kakilt, pedig adtam neki kúpot. Egy pici valami kijött,mintha menne a hasa, de csak nagyon kevés, gondolom,ahogy feloldódott a kúp. Fogalmam sincs, hogy beöntés után mikor kell kakilnia egy gyereknek. 3 nap telt el, félek a holnaptól is. Tudom,hogy nyugodtnak kellene maradni, de iszonyú nehéz. Írj, ha tudsz valami új infot, bármit! :-)
2011. aug. 1. 20:15
 25/35 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen kúpot adsz Neki? Glicerinest, amit vény nélkül lehet kapni a patikában? Mert az nálunk 5 nap kínlódás után 10 perc alatt hatott.Csak nem szeretném, hogy mindig így kakiljon. Pedig, ha holnap semmi, akkor megint kap.:-(
2011. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

A lányommal is ez volt, hogy nem akart kakilni, mert az az övé. Visszatartotta.Olyan 4-5 naponta kakilt, keményet és hatalmas adagot, amitől a feneke vérzett is. Elvittem a dokihoz persze már mindenféle segédeszköz kipróbálása után és paraffin olajat mondott, hogy azt próbáljam ki. Vegyek valamilyen nyomott mintás wc-papirt és az a tekercs legyen az övé. Dicsérjem majd meg, hogy milyen ügyes nagylány.

Segitett az olaj, mert azóta egyedül megy, végzi a dolgát.

2011. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Glicerines kúpot használunk mi is.

Utolsónak: Hol lehet olyan olajat venni? Mennyit adtál neki belőle?

2011. aug. 2. 08:22
 28/35 A kérdező kommentje:
4 nap telt el a beöntés óta, és még mindig semmi. Segítsetek! Mit csináljak? Nem akarom megint beöntésre vinni... Adtam neki kúpot,de még semmi. Mennyit lehet adni neki egy nap? A kiscsillagom.hu oldalon is találtam érdekes dolgokat. Nem tudom, hány napig lehet várni, érdemes egyáltalán? Van akinek kakil a gyereke 6-8 kakimentes nap után csak úgy magától????
2011. aug. 3. 11:04
 29/35 anonim ***** válasza:
Már én sem tudom, mit lehetne még tenni. Tegnap már ő is megint nagyon szenvedett. Egész nap az volt, hogy szólt, hogy Anya, jön a kaka, ráültünk a wc-re, ott meg sírt szegényem, hogy nem akaram, fáj. Este már adtam Neki ismét kúpot, az megint hatott. Viszont ez így nem fog menni, de egyelőre nem tudom mi legyen. A védőnőnk tanácsa az volt, hogy adjak Neki minden olyat, ami meghajtja, mert amíg tudja, visszafogja tartani. Már ma is volt egy félórás balhé a wc-n, nem tudom mi lesz a vége. Tudom, hogy idő, meg türelem, meg kitartás, de ez borzasztó, amikor látom, hogy szenved, szorítja, s sír, hogy nem akarja...
2011. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Nekünk ez az 5. nap, remegek belül...de nem mutatom, játszunk,stb. Azt mondja a drága, hogy kakil, kicsit fosos a feneke, de semmi. Adtam neki kúpot,semmi.... Nagyon félek..
2011. aug. 3. 16:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!