Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves fiam nem akar fogat...

2éves fiam nem akar fogat mosni és már fogköves a foga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltunk....amióta kibújtak az első fogacskák előszeretettel rágcsálta a fogkeféjét.3hónapja nem tudjuk rávenni a mosásra és már látom, hogy kezd romlani a foga. Mit csináljak vele?
2011. aug. 2. 14:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk bő 2hónap hajtépés(sajátom), sikítás...

Most ott tartunk, hogy ugyan visít, de "engedi"(kinyitja a száját).

Át adtam már neki, vezettem volna a kezét, vettük poénosra, komolyra, mostuk együtt, habzott a szám, mint a veszett kutyának, biztattam, hogy legyen neki is olyan..

Ez nem akarás kérdése, sajna mosni kell, van amikor le kell feszíteni a fogáról a száját...

Se reggel se este, se délben, sose... Már mondtam neki, hogy dokihoz viszem, az se hatja meg.

Most el kéne mennem fogkövet leszedni, meg ellenőriztetni egy régi tömésem(asszem potyog) vinni fogom magammal, és lássa, hogy vagy fogat mos, vagy szadizás lesz dokinál. Ez az utolsó reményem, ha ez se segít, akkor marad a viaskodás

2011. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Próbáltam játékosan, meggyőzve, kedvesen, semmi.... na ebből lett elegem ,mert ebben nem ő diktál. ugyhogy megfogtam a kis pofiját, kinyitottam a száját és megsikáltam. orditott,persze,hogy orditott. De ez nem vita tárgya! ezt csinálta kb egy hétig minden reggel és este. közben magyaráztam neki, ha hajlandó lenne megmosni,akkor anya nem mosná erőszakkal. és egyszercsak elvette a fogkefét,amit nyujtottam felé reggel és elkezdte mosni a fogát, majd engedte ,hogy utána sikáljak. tehát erőszakhoz kellett folyamodnom:)
2011. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem jönnek fogai? Az én fiam 22 hónapos, 2 napja nem engedi megmosni a fogát, mert egyszerre jön 3 szemfoga, fáj neki. Ma már finoman meg tudtam mosni neki reggel. Este megpróbáljuk rendesen. De én nem erőszakoskodom, azzal nálunk csak rosszabb lenne.
2011. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fogod és megmosod neki te. Szerintem ilyen egyszerű.
2011. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
mond azt neki hogy ha meg moshatod a fogát adsz valamit neki ha az nem működik nyisd ki a száját és mosd meg a fogait
2016. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!