Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák ezt hogy...

Tapasztalt anyukák ezt hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 23 hónapos lesz soha eddig ilyen bajunk nem volt !

Egyszerűen ha megtiltunk neki valamit azonnal emeli a kezét és ránk csap vagy eldobál mindent ! Itthon nem lát erőszakot !


2011. aug. 4. 18:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. aug. 4. 21:39
 12/18 anonim ***** válasza:

15.51-es vagyok

[link]

a keresőbe be lehet írni a kulcsszót és tudsz rá keresni a problémákra.nagyon hasznosak a kérdések is és a válaszok is.

2011. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Előzőre:

18.51 akart lenni, gondolom, nem 15.51, remélem, mindenki kikövetkeztette.

Tudomásul veszem meglátásod -ha nem is teljesen értek egyet veled-, azonban hozzáteszem: szakember és szakember között is vannak nézetkülönbségek (és egyezések), tehát senki szava nem szentírás. Tisztelem, kedvelem Ranschburg Jenőt, de pl. egyik beírását olvasva egy tényező esetén pontosítom őt mint saját meglátás és tapasztalat (ettől még tisztelem az ő tudását, véleményét) :

Úgy tapasztalom és vélem -nem egyedi a meglátásom-, általában NEM használ ovisoknál és kisebbeknél, ha UTÓLAG beszéljük meg vele a történteket, pl. hogy "emlékszel? ...tegnap megütötted Pistikét , az fáj neki, nem jó dolog, ne tedd" - ez eddig rendben is lenne, ha akkor , amikor megütötte Pistikét Gézuka, AZON PERCEKBEN kapna kedves, szelíd, segítő magyarázatot a nevelőtől, szülőtől Gézuka.

Egyébként csak korrekcióként írtam ezt, alapvetően rengeteg hasznos tanáccsal szolgál Ranschurg úr, egyik általam elismert szakember.


(Szerény személyem egy jóval kisebb tapasztalattal és elmélettel bíró szakember.)

2011. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: amiben még nem értek egyet Ranschurg úrral, az a 4 év alattiak ignorálása (ideiglenes figyelemmegvonás, pl. a szülő úgy tesz, mint nem venné észre gyermekét).

Tapasztalatom, meglátásom: 4 év alatti gyermek különösen kiszolgáltatott és nincs kellő képessége indulatait kezelni, megfelelő mederbe terelni, ezért inkább -lehetőségtől függően- mind több ilyen esetben kövessük végig dühkitöréseit, indulatai megnyilvánulását szeretetteli figyelemmel, megérteni vágyással, de persze a veszélyes helyzeteket akadályozva (pl. kezecskéjét meg kell fogni, elmagyarázni az okot, amikor ütni akar másokat, vagy MEGdobni valakit, állatot, embert; azonban engedni kell, ha biztosra vehető, hogy senkit nem ér és semmi kárt nem okoz az eldobandó tárgy).


Az ignorálásnak 4 éves kortól van helye és értelme OLYKOR, INDOKOLT ESETBEN. Azonban az annál kisebbek esetén ideiglenes az eredmény, viszont kárt okozhatunk pszichés fejlődésében általa.

2011. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem 22 hónapos fiam van. Én is a szakemberrel értek egyet. Biztosan nem jó, ha dühösen reagálsz, a büntetést pedig szerintem ő még nem érti. Én kegyetlenségnek érzem egy ilyen pici gyereket figyelem megvonással "nevelni". Nem vagyok szakember csak (lassan 2 gyerekes) anya, de ebben a korban szerintem még ösztönemberkék, nem tudatosan rosszalkodnak, nem azért, hogy téged bosszantsanak.
2011. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk most az a "módi", hogy ha neki áll hisztizni akkor visít, és meg megkérem hogy hangosabban mert nem hallja a pajtása... Annyira belemelegszik a visításba, hogy teljesen elfelejti gazemberkedett, és hogy rászóltam, kétszer elég rászólni és abba is hagyja.

Mondjuk nálunk akkut tesó féltékenység és erős dacckorszak van, néha drasztikus módon kell fellépni. Kapott már vizet a nyakába, állt sarokban, "kivisította a hangját", zártam már ki az udvarra(felügyelet alatt volt, sarat dobálta be a porszívó elé), nem szóltam hozzá.

Elég hajmeresztő dolgokra képes:( Fejest ugrani a radiátorra és társai:S

2011. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nekem 3 éves múlt a lányom ,de még most is nagyon agresszív a játszótéren vereszik ha nem kap meg valamit akkor is ráűt a másikra ,én már teljesen kivagyok ,és nem látok a szégyentől,a doktor nő szerint életkori sajátosság ,köszi
2011. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Lanfear válaszára


De jó, hogy elfelejtettem már milyen is volt az a bizonyos két éves dackorszak!!!!

Nálunk is voltak ilyenek, sőt.... :(

De varázsütésre nyomtalanul eltűnt minden :))


Nem is értem miért mondják, hogy minél nagyobb lesz, annál nehezebb a gyerekkel. Nálunk ez pont nem igaz. Tizedannyira sem nehéz, mint a két éves dackorszakban volt...

2011. aug. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!