Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó gyalogolni a 2,5...

Nem hajlandó gyalogolni a 2,5 évsem. Jól kezelem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A héten sokat kellett bemennünk a városba (Bp), ezért három napig a karomon cipeltem. Azóta is fáj a vállam/nyakam. Megelégeltem, mivel amúgy is öntörvényű, akaratos kislány, ráadásul ugye éppen a dacossága tetőpontján van, fellázadtam. Akkor megyünk játszira, ha jön a lábán. Tegnap félútig sikerült eljutnunk, de végig ordított. Megfordultunk, hazajöttünk, még itthon is sírt. Megbeszéltük, hogy akkor mehetük játszira, ha jön gyalog. Ha nem jön, hazajövünk és bemegy a kis szobába büntibe.


Nem akarok már babakocsizni, mert az első nagy sportkocsink van még meg és nem is akarok már könnyű kocsira pénzt kiadni. A bölcsi (amit nem tudom, mikor kezdhetünk, de elsők vagyunk a várólistán) 1,2 km-re van tőlünk, addigra meg KELL tanulnia jönni gyalog. A cipője jó rá, nem töri, sem a szandija, nincsen lúdtalpa, nem fáj semmije, mert ha már ott vagyunk a játszón/parkban/bárhol, akkor önfeledten rohangál. Tudna gyalogolni, de nem akar, a határait próbálgatja, ebben biztos vagyok. Szerintetek jól csinálom? Úgy érzem, határozottabbnak kell lennem, meg kell törnöm az akaratát. Tisztában vagyok vele, hogy ezt hamarabb kellett volna elkezdenem, de még úgy érzem, hogy nem késő.


2011. aug. 19. 08:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

egy apróság


NE megtörni akard az akaratát hanem rávenni h partner legyen h önként és saját érdekből akarja azt amit te

a következetesség nagyon jó ezt később se add fel :-)))


és a figyelem elterelés jó no meg a mese és a sétálunk mondóka kisbabakocsi amit ö is tud tolni ha van akkor a babáját maciját egyebét.... kis bevásárló kocsi

esetleg versenyezz vele számoljatok valamit vagy keressetek kutyás házat, fenyőt,

ha sikerül akkor puszi ölelés és büszke vagyok rád

2011. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szegénykém már 20 hónaposan rá volt kényszerülve a sétára, csak nagy ritkán babakocsiztunk. Tudniillik a buszmegállóba csak lépcsőn lehet feljutni és terhesen meglehetősen veszélyes lett volna felcipelni a 15 kilós gyerkőcöt, kocsistól, lovastól :) Mára már ügyesen figyeli a közlekedési lámpákat, kézen fogva nem szalad el. 28 hónapos
2011. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!