Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eleven 4 éves kisfiam...

Nagyon eleven 4 éves kisfiam ma kezdte az ovit, ahelyett, hogy élvezném egy kicsit az itthoni nyugalmat (a kistesóval) rendkívűl zaklatott vagyok, hogy vajon mi lehet vele?

Figyelt kérdés

Gond nélkül bement,reggel mikor kinyította a szemét örömmel mondta ,hogy végre ovi!Nagyon kötődünk egymáshoz az ovissal,talán azért is,mert én ismerem,hogy sokszor csak azért kezd el sírni,mert nem tudja úgy kifejezni magát és ha én szépen megnyugtatom,akkor kezesbárány,most viszont az óvónénik nem ismerik a reakcióit,a lelki szemeim előtt látom amint kétségbeesetten sír,miközben félreértik .A családban már sokan mondták,hogy ő egy rossz gyerek,az tény,hogy nyugtalanabb sokkal az átlagnál ,hamarabb sírni kezd,mozgékonyabb.

Túlaggódom tudom,de iszonyatosan rossz érzés :-( !!!


Délben megyek érte.


2011. szept. 8. 08:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ha előre gondolom az időben,mikor barátnője lesz,mikor kirepül...borzasztó anyós leszek szerintem,ha így maradok(talán javulok addig),mert mindig azt hiszem ,hogy én kell legyek a fiam életében az első nő,ami persze abszurd :-).
2011. szept. 8. 09:12
 12/13 anonim ***** válasza:
szia, habár az én kislányom még nem ovis, jövő szept-től megy, de nagyon megértelek. ő is ilyen fajta, sokszor érzékenységében főleg ha már fáradt hamar eltörik a mécses, és akkor meg kell nyugtatni, akkor helyre billen minden. Ő is ilyen nyughtalanabb, érzékenyebb fajta, kicsinek sokat sírt. nekem is mondta anyósom, hogy fű micsoda türelmem van (miért kinek legyen, ha nem nekem, az anyjának). Kívülálló szemében úgy tűnik sokszor, tudom, hoyg el van kényeztetve, pedig abszolút nincs. van n apirend, vannak szabályok, amiket nagyjából be is tart. Megfelelő eszközökkel nagyon jól lehet kordában tartani, nem is különösebben hisztis. Csak épp nálunk nem megy az, hogy mert azt mondtam, punktum! inkább az megy, hogy ezt ne, de helyette ezt lehet. vagy jó, ha nagyon szeretnéd, még egy utolsót. Vagy: ezt ne mert ez meg ez lesz (pl. a szobában akar vizeslavórozni a műanyag golyókkal meg a műanyag polippal). Ha esetleg azt mondom ne, mert minden csupa víz lesz, akkor erre esetleg sírós hangon jön a válasz: itt vizezek velük! És tényleg elkeseredik, nem hisztiből. Jó, akkor itt a lavór, csak kicsi vizet kapsz bele, és nem dobáljuk, csak közelről rakjuk, mert különben minden csupa víz lesz....itt egy kendő, ha kiförccsen töröld fel. A ruhaujjad felhajtjuk, hogy ne legyen vizes, meg a szőnyeget is stb. És mindent betart! Nem dobálja, vigyáz a ruhájára, ha véletlenül mégis kimegy, feltörli! senki se jár rosszul, és még meg is tanulja, mi az , hogy vigyátzunk a környezetünkre. Csak hát persze ez plusz energia a szülőtől, egyszerűbb azt mondnai, nem mert minden vizes lesz.....ez csak egy példa volt. de mindenben ilyen jó kis kompomisszumokat lehet vele kötni, nagyon értelmes, megért mindent, ha az ember veszi a fáradtságot és megbeszéli vele. Csak gondolom az oviban nincs arra lehetőség, hogy vele külön megbeszéljenek mindennt....és igen, nem ismerik a reakcióit, a tulajdon nagyanjya is sokszor félreérti, pedig ő azért többet van vele...mert annyira nem olyan szintű a gondolkodása, mint egy hasonló korú gyereknek, sokkal fejlettebb a logikája, sokkal öntudatosabb (az öntudatosságon nem az akaratosságot meg a hisztit értem). Ezért aztán sok köztük a félreértés amiből sok az elkeseredés....szóval ettől én is félek azért. remélem persze, 1 év múlva már jobban fogja bírni az effajta gyűrődést. (meg én is). Most születik amúgy a napokban a kistesó, ezért is nem kapott helyet az oviban (na meg csak dec. végén lesz 3 éves).
2011. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hétfőn kezdett a 3 éves lányom, nagyon jól érzi magát azóta is az oviban,délután szoktam alvás után hazahozni. Az első 3 napot végig bőgtem, de úgy hogy még csak a szobából sem léptem ki, nem ettem , nem ittam, még a telefont sem vettem fel senkinek csak néztem az órát, hogy mikor lesz már 15óra, hogy induljak érte. Tegnap óta sokkal jobban érzem már magam:) Az elvlás nagyon nehéz, úgy tűnik az anyáknak még nehezebb...

Azzal nyugtatom magam, hogy a kicsikém jól érzi ott magát, szeretik az óvónénik és szép lassan minden kis rezdülését fogják ők is érteni. Igaz, hogy a nap jó részében másokkal van, de attól ő még az én kis hercegnőm és ugyanúgy szeret, mint akkor mikor egész nap együtt voltunk. Elkezdődött az önálló élete, csak sajnos az elmúlt 3 év alatt én lettem önállótlan... De ha nehezen is újból meg kell tanulnom nélküle töltenem napi pár órát:)

2011. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!