Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Méltatlan körülményeket...

Méltatlan körülményeket tapasztaltam az oviban altatásnál (egymás hegyén-hátán az ágyak) és mégis muszáj az oviban aludni a kislányomnak (dolgozom), általánosan ez jellemzi az ovikat?

Figyelt kérdés

Konkrét ha nekem kellene olyan körülmények között aludni én megfulladnék,kb 10 ágy egy sorban ,köztük nincs hely,csak a fej és lábrésznél egy minimális,ahol kezdődnek az új sorok :-O !

Méltatlan ez az óvónéniknek és a gyerekekenek egyaránt...


2011. szept. 10. 08:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Lelkiismeretfurdalásom van,hogy kiteszem ilyen körülményeknek a gyerekemet,tudom,hogy nem az óvónénik tehetnek róla,ők is csak áldozatok.

Egyszerűen nem értem,hogy egy olyan pici csoportszobába 35 gyereknek hogyan lehet csoportfoglalkozást tartani és mi lesz télen mikor ki sem tudnak menni és bevadulnak a gyerekek a szűk helytől és összezártságtól?


Ezt senki nem láttja,hogy mennyire megalázó ez a dolgozóknak és a gyerekeknek?

2011. szept. 10. 10:00
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért az más, amikor alszanak, és más, amikor ébren vannak. Az ágyaknak kicsit több hely kell.

Persze nyilván jobb lenne a nagyobb hely a játékhoz, főleg amikor nem tudnak kimenni, de a tél már csak ilyen, kicsit összébb kell húzódni. Ez ellen nem érdemes lázongani, hiszen a hely ettől nem lesz több. Tudom, hogy ez nem kellemes, de mi is kibírtuk, nekünk sem volt több a hely az oviban, csak talán nagyobbnak láttuk, mert kicsit voltunk :) Ne felnőtt szemmel nézd, hanem a gyerekével.

2011. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Nem kell ijedezni, ez teljesen normális. Anyukám óvónő, és náluk sincs több hely. Sőt! Ha nagyon rossz egy gyerek, akkor szélre van fektetve, és az neki rossz! Szóval egy ovisnak ott benn a tömegben a legjobb!! A gyerekek másként működnek, hidd el. és délután, mikor jönnek a szülők, van, hogy fél óráig is várnak, mert a gyerek nem akar hazamenni! Annyira szeretnek ott játszani. Azért jó, ha ottmarad a gyerek, mert így tud játszani a barátaival délután is. Van olyan szülő, hogy egy óra hosszára is beül délután, mert a gyerek annyira játszik, hogy nem tudja hazavinni.

2011. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is így van az oviban de szeretik a gyerekek ezt a "kuckófílinget":))Mindenkinek megvan hogy ki mellett kuckózik meg ilyenek.

Szerintem ezzel nincs baj, inkább amit írsz hogy 35!! gyerek egy kicsi csop.szobában??? Na ez a meredek inkább mert ha ébren van 35 ilyen kicsi gyerek, szerintem szétkapják a helyet...

A fiamék csak 22-en vannak egy csoportban az még szerintem épp megfelelő na de 35 gyerek?

2011. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Én óvodában dolgozom. A "haza menősöket" minden gyerek irigyli, mindegyik azt várja, hogy őt mikor viszik már haza és nagyon nagy boldogság, ha hazamehetnek ebéd után. Délután már nincs semmilyen foglalkozás, gyakorlatilag gyerekmegőrzés az egész. A csoportdinamika délután már egész másképp működik, mindegyik gyerkőc tudja, h nemsokára mennek érte. Nem esik ki a csoportból, csak pozitívumai vannak annak, ha hazamehet valaki ebéd után, pl. az az érzés, h ő kiváltságos, érte jön az anyukája. Önbizalmat is ad. Higgyétek el, nap mint nap látom ezt.
2011. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

Na ez jó! Én itthon vagyok a kicsivel, de van egy bölcsis és egy óvodás gyerekem is. Mivel úgy gondoltam, hogy úgy teszek jót a lelküknek, ha hazahordom őket ebéd után, így minden egyes hétköznap külön harcot vívok velük, hogy ebéd után hulla fáradtan hazarángassam őket, illetve a tesót ébren tartsam, mert ugye úgy jó, ha egy időben alszanak, akkor van egy napirendjük.

Pénteken felszólított az óvónő, legyek szíves hétfőtől bent altatni a gyereket, mert ki fog maradni a délutáni foglalkozásokból, hiszen nem fogom tudni visszahozni 4 órára a gyereket. Ebben teljesen igaza van, mivel csak 1 óra után alszanak el, így kb. 4 óra körül ébrednek fel.

Fájó szívvel beleegyeztem. Akkor most rossz anya vagyok?

2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
HA otthon vagy egy kisgyerekkel, akkor a középső gyereket miért viszed egyáltalán bölcsibe kedves utolsó válaszoló? Nem kötekedni akarok, de akkor van egy 3 éven aluli gyerkőcöd is, neki még nem kell annyira a közösség, hogy ne lehetne otthon veletek!
2011. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Bocs,én is elhozom a kisfiamat ebéd után az oviból,ha megtehetem,akkor úgy gondoltam,hogy a délelőtti ottlét elég neki bőven,ő is azt mondja...Nagyon nem akart menni,most kezdtük az ovit,így,hogy megyünk érte nem sír,de ott aludni nem akar.Én sem értem,hogy miért baj,ha nincs ott délután.Persze,ha szeretne maradni,akkor nem vinnénk haza erőszakkal,szóval egy ilyen pici gyereknek nem árt,ha csak délig van közösségben...szerintem.
2011. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még négykor sem akar hazajönni, úgy kell neki könyörögni, hogy induljunk már végre. Múltkor is mutogatott körbe az udvaron, hogy nézzem meg, a többi gyerek is még itt van, erre beállt elém egy kislány, hogy "értem sem jöttek ám még, nem kell még hazamenni", meg szerintem ezek összebeszéltek, mert három-négy gyerek egyszerre elkezdett nekem csivitelni, míg a fiam eltűnt az udvar másik végében :) Mondjuk az óvónők lehet, hogy örülnének, ha hazavinném ebéd után, mert nem egy nagy alvó a gyerek, de hát nem tudok érte menni. Na meg tényleg jól érzi ott magát, mondta is egyszer totál meglepetten, hogy képzeljem el, van olyan gyerek, aki már ebéd után hazamegy, és milyen rossz neki, hogy nem maradhat ott játszani még.
2011. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk ott alszik a fiam az oviban. Amikor nem volt munkahelyem, akkor is otthagytam délutánra. Én nem tartottam jó ötletnek hazarángatni, egyrészt bármikor ott volt a lehetőség, hogy kapok egy állást, és akkor még utána szoktassam a bent alváshoz, a másik oka pedig, a fiam már 1,5 éves korától nem alszik nappal, így legalább ha nem is alszik pihen az oviban, illetve egy héten 2-szer, 3-szor alszik is. Ha lesz kistestvére, akkor sem fogom hazahozni délbe, hiszen a nagy megszokja a rendet az oviban, meg legtöbbször a kisebbek is dél körül alszanak, így van időm mindenre.
2011. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!