Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradtatok már egyedül a...

Maradtatok már egyedül a gyerekkel? Mikor és hány napra?

Figyelt kérdés
Férjem 3 napra elmegy a haverjaival, itthon leszek tökegyedül a 2 gyerekkel, 16 hós és 3 éves fiúk. Nincs kit áthívni, mert messze laknak vagy szintén nem lesznek itthon a rokonok. Be fogok fordulni. Ráadásul múlt hét óta betegek, lassan javulnak. Kissé ideges vagyok, főleg azért, mert nincs kit hívni baj esetén.
2011. szept. 13. 07:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam volt még csak, simán volta itthon 1-2 hétig egyedül, a párom külföldre ment. De volt belőle pénz!

Ez lebegtt szemem előőt, amikro egyik nyáron is ez volt meg az, hogy utána megyünk nyaralani 3 hétre.



Pár napot simán ki lehet bírni.


Mondjuk az nagyon zavarna, ha ö a haverjaival menne el, mikozben otthon vagyok a beteg ygrekekkel, émn kellőképpne a tudtára adnám, hogy ez nem így működik.

2011. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igaza van a 8:42-nek, persze csak ha Neked is kijár némi szabadság, néha egy mozi vagy kávé a barátnőkkel legalább.

Szerintem találj ki előre programokat. Ha betegek, és nem tudtok kimozdulni, süssetek sütit, rendezzetek "családi mozidélutánt" jó rajzfilmekkel, vagy diavetítést, vagy készíts só-liszt-gyurmát és égessétek ki a sütőben a remekműveket. Nagyinak odaadható ajándékba is. Rendezzetek divatbemutatót a fiókból, belebújhatnak apa-anya ruháiba, cipőibe is, egyben felpróbálhatjátok a tavaszról maradt ruhákat, hogy lesznek-e még őszre. Vegyél vagy nyomtass színezőket, fessetek vízfestékkel, vagdossatok vagy tépjetek ki képeket reklámújságból és ragasszatok belőle kollázst. Készíthettek hurkapálcára ragsztható bábokat és a diafilmet elbábozhatjátok a fotel mögül. Nézegessetek régi fényképeket. Hallgassatok eddig nem hallgatott gyerekzenét a youtube-ról. Csináljatok kartondobozból autót, amibe beleülhetnek. Legyen ez nektek is egy szabi!

Annyira nincs a környéketeken senki, hogy játszótársak sincsenek, se ismerősök a térről, boltból, játszóról, akivel találkozhatnátok? Ha nincs senkit áthívni baj esetén, akkor kénytelen leszel egyedül útnak indulni, ha mondjuk orvos kell, de ezzel sokan vannak így, készíts be előre pár pelenkát, egy-két játékot egy kisebb mesekönyvet, egy textilpelenkát meg a taj-kártyákat a táskdba, hogy azonnal lehessen tűzni, ha kell.

2011. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem olvastam végig a hsz-okat.

Az én férjem kamionozik, jelenleg úton van Franciaországba..... Így egyedül vagyunk a kislányommal, aki 4 éves és éppen betegen van itthon. Szerencsére van egy dédi mama, akinek azért tudok szólni, de neki is vannak elfoglaltságai. Ne aggódj, ne idegeskedj, mert a gyerekek is érzik rajtad, és ennek megfelelően fognak viselkedni. Biztos vagyok benne, hogy megoldod, ha gond van! :)

2011. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Nekem sajnos nincs kivel elmennem, mert bejártam dolgozni egy másik városba, és mikor születtek a gyerekek, akkor mindig velük foglalkoztam, nincsenek itt barátaim, mert messziről költöztem ide. Nem mehetünk el velük, mert túráznak.

A sok játékötletre: 3 éves a nagy, neki nem móka, hogy én öltöztetem be különféle ruhákba, mert öltözni nem tud, sem ollóval vágni, színezni elég gyatrán, örülök, ha a figurát eltalálja, a 3 évesek inkább csak firkálgatnak még. Mesét biztos néznek majd, de az csak a nagyot érdekli.

Sajnos probléma, hogy ő elmegy a haverjaival, nem is először, de nekem nincs kivel, vele meg ne menjek, mert ő fáradt, ha én valahová akarok menni, mert egész héten dolgozik. Most már nem is hívom sehová. Majd ha anyám eljön (havonta egy hétvégére), akkor vele elmegyek valahová kikapcsolódni.

2011. szept. 13. 11:32
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

szomorú, hogy nincs összhang köztetek...


Én legtöbb 1 hétig voltam kettesben a fiammal. Olyan is volt elég, mostanában, hogy a párom elment szerdán, hazajött pénteken, szombaton és vasárnap és hétfőn annyit dolgozott, hogy nem is láttam, mintha itt se lett volna, kedden megint elment szombatig és ez folytatódott immár 6 héten keresztül. Tehát olyan volt, mintha 6 héten keresztül nem is láttam volna. Éjszaka felébredtem, mikor hazajött, utána nem tudtam visszaaludni, mert horkol, és az ördögi mókuskerék folytatódott heteken keresztül.


Szerintem csak az első alkalom nehéy, utána gyorsan bele lehet jönni. Azért az nem kóser, hogy kettesben nem jártok el... Mi most fogunk lelépni egy hétvégére kettesben.

2011. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Én is lelépnék, de ennyi időre nincs, aki vállalna két gyereket. Anyós nem vállal be kettőt, anyám meg messze lakik, és csak hétvégére tudna jönni, akkor meg nem nyomhatom a kezébe a két gyereket, hogy szia, elhúztunk.
2011. szept. 13. 12:21
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Próbáld meg ne így felfogni a dolgokat, ne teher legyen az, hogy a Párod elmegy, Te meg otthon maradsz a két kisgyermeketekkel!

Átérzem a problémádat, mert én is voltam így meg még leszek is, de vegyél egy nagy levegőt és csinálj olyan programokat ami mind hármótoknak jó lesz!!

Nekem a Páromat hamarosan gerincsérvvel fogják műteni, 3,5 éves Nagylányom óvis, a 17 hónapos Kisfiamat szoktatom a bölcsibe, dolgozok 8-17 óráig aztán meg a házi munka..

Szüleim 120 km-re laknak, dolgoznak és már 2. éve nem jönnek meglátogatni, néha én megyek fel hozzájuk gyerekek nélkül, mert én busszal nem fogom őket ráncigálni! Anyósomék 30 km-re laknak, ő hozzájuk a Párom átviszi autóval, 1-2 napot szoktak ott lenni felváltva, mert ők is dolgoznak.

Én már nem keseredek el semmin, mert akkor még kevesebb energiám lenne a mindennapi teendők elvégzéséhez.

Fel a fejjel, 1-2 napot egyedül ki lehet bírni, hidd el!!!



Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egy önző disznó.Én ugyan nem hagynám magam a helyedben,hanem a sarkamra állnék.Micsoda dolog h ő elmegy napokra szórikázni,te meg gubbasztasz otthon,és nehogy velemenjél??
2011. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

bocsi de én 3 gyereket nevelek egyedül lassan 1 éve


hidd el ki fogod bírni azt a pár napot!


hívni ha baj van akkor az ügyeletet kell

2011. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

én férjem még ugyan nem ment el éjszakára itthonról, de mondhatni egyedül vagyunk, mert akkor ér haza mikor a gyerkőc már alszik és akkor indul amikor mi még alszunk... szinte csak hétvégén találkoznak, persze vannak laza hetek amikor meg itthon lebzsel, őszintén szólva azok a hetek sokkal nehezebbek mint mikor nincs itthon :)


meg fogod oldani, te vagy az anyjuk, nem kell segítség :)


te pedig menj el egyedül vásárolgatni, játszótéren ismerkedj, ha többször találkoztatok és szimpatikus hívd át magatokhoz őket egy kis játékra... :)

2011. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!