Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom nagyon harsány,...

5 éves lányom nagyon harsány, egyfolytában beszél, hagosan, mit lehetne tenni, hogy emgtanuljon néha csöndben maradni, vagy halkabban beszélni, amikor játszik?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, csak az ovi miatt van, mert megszokja a hangzavart, de már benn is említették, hogy ez gond.
2008. máj. 8. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos otthon kell kézbe venni,de nem durva módszerekkel. Először próbálj meg suttogva beszélni hozzá, majd rádöbben hogy oka van. Magyarázd el, hogy a kismanókat nem szabad felkiabálni, nekünk bejött! Ha ez sem jó nemtudom sajnos.
2008. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Folyamatosan jelezzük neki, hogy halkabban, próbáltuk játékosan is. Van két kisebb tesója. Egyszerűen mintha elfeledkezne magáról. Kismanókhoz már nagy :( de köszi.
2008. máj. 9. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 8 éves fiam ilyen.

Hiába intem csendesebb üzemmódra, 1-2 perc, és mintha elfelejtette volna-már megint hangos.

Emeltt rengeteget beszél. Ami nem baj, csak néha kicsit elfáradok-de ez legyen a legkevesebb.


Viszont azt hallottam, hogy ez összefüggésben lehet a hallásukkal-nem jól hall esetleg?

Én még nem kérdeztem a dr.nőt-de lehet, hogy megteszem.


Ill. néha arra is gondolok, talán azért csinálja, hogy mégjobban ráfigyeljünk.

Bár ennél jobban már nem igen hiszem, hogy tudnék.

2008. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyerekek imadjak a figyelmet. A tiednek meg kell osztozzon ket testverkevel....hiaba o az elso, hat valljuk be nincs konnyu dolga.

A folyamatos beszed ezzel a korral jar!

8 eve vigyazom masok gyerekeit...es hat nagyon ritkan van csendes pillanatom.

A kislany akivel most vagyok 5 eves. Mikor elunom a sok dumat megkerem, hogy ne beszeljen egy kicsit. Nem sertodik meg. Megerti. En is ugyanugy befogom mikor o jon ki a suli elokeszitobol es faradt mint a lo. Mert megker ra.

Kommunikacio.

Kerdezted mar tole, hogy hogyan hallja magat mikor beszel? Tudja-e hogy nagyon hangos? Emlekszik-e ra, hogy mar megkerted tobbszor, hogy vegyen vissza a hangerobol mert a fuledet zavarja?

Ha azonban nem hallja magat rendesen erdemes lenne elvinni dokihoz.

2008. máj. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!