Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljam hogy ne legyen...

Hogy csináljam hogy ne legyen minden hajmosás egy KATASZTRÓFA? Vágjam le a lányom haját?

Figyelt kérdés
A 19hónapos lányomnak,gyönyörű dús majdnem vállig érő sötét haja van. A fésülködés sem gyerekjáték,de a hajmosás idegőrlő! Annyira elkezd ordítani mikor rájön hogy hajat fogunk mosni,hogy ki akar ugrani a kádból,pedig még be sem vizeztem. Nem tudom mit csináljak vele,mert sehogy nem hagyja. Hiába mondom hogy hajtsa hátra a fejét,ülve állva,játékokat adok neki,szólok apának hogy terelje el a figyelmét,semmi de semmi nem segít! Már kértem hogy csináljuk együtt,az sem jó. Nagyon kétségbejtő ez a helyzet volt már hogy 2hétig nem mostam ki a haját. Amikor megunom a sok könyörgést,erőszakkal csinálom,de akkor olyan eszméletlenül visít,hogy az kegyetlen. Szabály szerűen menekül a kádból,és fulladásig ordít. Minimum azt hihetik hogy agyon verem. Nagyon el vagyok keseredve,mert hosszútávon ha mindig ez a cirkusz lesz,félek hogy negatívan befolyásolja.
2011. szept. 26. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt 2,5 éves koráig, utána felfogta, ha hátrahajtja a fejét, nem megy a szemébe. Végre nem ordít. Kapott egy picike törölközőt, azt teszi a szemére.

De 1,5 évesen még aztán magyarázhattam neki, ordított, mint akit nyúznak. Férjem lefogta, én meg mostam a haját, durva volt.

Szerintem vágd le rövidebbre a haját, ilyen állig érős felnyírt tépettesre (de kislányosra), akkor hamarabb túllesztek a hajmosás-hajszárítás mizérián.

2011. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én pont ezen okból vágattam le a lányom haját. Tök felesleges volt, ugyanúgy üvölt azóta is. A hajszárítást mindig szerette, mindegy meddig tartott.

És már 3 éves! Utálom a hajmosást...

2011. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát max annyit nyersz vele hogy kevesebb idő megmosni de ha sűrű neki akkor még így se lesz 1 perc...

Meg hát az anyai szívednek az a 2-3 perc ordítás is sok lesz...

Nekem a lányomnak picike korától sok és hosszú haja van, most ugye meg még hosszabb 2 éves múlt 2 hónappal.

1 éves koráig egyáltalán nem sírt hajmosásnál, a nagyobb tesónak mindig őt hoztam fel példaként hogy nézze meg milyen ügyes a kicsi, egy hangja sincs.

Aztán valahogy a dackorszakkal tudom egybekötni hogy ordítani kezdett minden hajmosás egy kínszenvedés volt mondhattam-csinálhattam akármit, mint akit ölnek úgy visított...

Most egy két hónapja végre kezdi azt csinálni amit szeretnénk (szóval hogy megérti és meg is csinálja hogy kicsit hátrahajtja) és nem üvölt csak az utolsó 1-2 öblítésnél kezd fickándozni és menekülni mert végetér a türelme.

Szóval szerintem ezért ne vágasd le rövidre, azt is mosni kell ugyanúgy és szerintem ez valahogy egy ilyen korszak.

2011. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves múlt. Göndör, vállig érő haja van. A gumit nem tűri. így meg belelóg mindenbe, naponta kell mosni, az meg kész kálvária. Én is sokat vacilláltam, mert amúgy gyönyörű a fürtös fejével, de megszületett a döntés, holnap reggelre vagyunk bejelentve a fodrászhoz. Majd ha már több esze lesz, újra megnövesztjük.
2011. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor hát nincs remény? Ahogy észrevettem nem is igazán a haja a probléma,hanem az hogy az arcába folyik a víz.
2011. szept. 26. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik vagyok, igen az a baj hogy arcukba folyik a víz. Meg a szemükbe szájukba, nyilván nem kellemes, egy felnőttnek se az csak megtanultuk hogy becsukjuk a szemünket meg még hátra is hajtjuk és a szánkon se veszünk levegőt közben :)) Ha belegondolunk mindezek EGYÜTTES betartása azért elég bonyolult egy 1.5-évesnek.
2011. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagy az üvöltés,de rájöttünk a férjemmel,hogy ha ő befogja a szemét úgy,hogy ne folyjon az arcába,mintha egy jól lehúzott sültös sapka lenne,akkor nem ordít annyira!
2011. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt nézd meg! Itt a megoldás:

[link]

vagy

[link]

remélem segítettem :)

2011. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Azért az egy kicsit megnyugtat hogy nem csak nálunk van hiszti.

Az utolsónak:ez egy nagyon jó ötlet,bár nem vagyok benne biztos hogy a lányom szó nélkül tűrné a fején,a sapkáját/kalapját is mindig leráncigálja.

2011. szept. 26. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok ennyi idős gyerek irtózik a hajmosástól, legyen lány, fiú, hosszú, rövid hajú.

Én a nagyon ciki időszakkor belültem velük néhányszor a kádba, és észrevétlenül csúsztam lejjebb, locsolgattam, adtam a kezébe játékot, ez segített. Aztán mondtam már kész is nini.

Nem lesz mindig így, tarts ki. De ha minden csak kinlódás a hajjal, és nem is szereti különösebben, akkor levágathatjátok, akkor gyorsabban halad a hajmosás.

2011. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!