Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van más olyan bölcsis/ovis...

Van más olyan bölcsis/ovis gyerek is aki hány ha oda kell ülni az asztalhoz ebédre?

Figyelt kérdés

Enyém most kezdi a bölcsit. Ma volt először ott ebédnél. Már attól rosszul lett, hogy oda kell ülni az asztalhoz, aztán mikor meglátta a főzeléket elkezdett remegni, sírni és hányás lett a vége. Pedig senki nem erőltette. Elég volt csak a látvány neki ahhoz hogy rosszul legyen. (otthon is régóta probléma ez, csak itthon már nem kap hányás kiváltó dolgokat, de bölcsiben csak főzelék van)


Tapasztalatokat várnék. Másnak is volt ilyen gyereke?!


2011. szept. 28. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
te jó ég, nincs valami allergiája? úgy értem, régebben rosszullétet okozott neki esetleg mondjuk a tej, ezért már ilyen reakciót vált ki belőle egy tejet is tartalmazó étel...
2011. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

orvos mit szól hozzá?

nem lehet bevinned neki ebédet?olyat amit otthon eszik és nem hány tőle?

2011. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ááá, nem. ez pszichés. Tejet deciszámra nyakalja.



születése óta evésfóbiás. semmilyen olyanhoz nem nyúl ami olyan főzelékszerű.


hátha találok itt más anyukát is akik hasonlóakkal küzdenek.

2011. szept. 28. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
ne haragudj, nem gyanúsítgatás, csak tapogatózom, hátha fény derül az okokra: nem erőltettétek a kajálást soha?
2011. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mivel én úgy nőttem fel, hogy még iskolában is tömtek bölcsis koromtól ezért mi direkt sosem csináltuk ezt mert pontosan tudom milyen rossz Utoljára 13-14 hósan etettem meg. Azóta a közelébe sem lehet kerülni kanállal mert hányás ba fulladhat. Volt már aki megpróbálta (nagyszülő), igaz ő is csak próbálta. De most már ott tartunk hogy minden maszatolós dolog látványától már rosszul van (ill. ha más eszi attól nem, csak h úgy érzi neki azt most elvileg meg kellene ennie)
2011. szept. 28. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:

értem. szerintem mindenképp szakember segítségét kell kénetek. például a gyomorszája rendesen záródik? ha szervileg minden rendben, nincsen allergiája, intoleranciája, akkor kéne tapogatózni pszichológiai segítség után.

csak arra gondolok, hogy mi lesz, ha az evés gondolata vagy lehetősége reflexszerűen kiváltja már a hányást, bármilyen ételről legyen is szó? szerintem ez egy nagyon erős tünet, bár nem tudjuk, minek a tünete, de mindenképp komoly figyelmet érdemel, úgy gondolom.

2011. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez mennyire hasonló, de a kisfiam - ha nem ízlik neki valami - azonnal hány. Nem allergiás, de azonnal kifordul belőle a nem kívánt étel. A bölcsiben szinte alig evett, illetve megbeszéltük, hogy mit eszik meg, és próbálták a kaját úgy rakni. (Pl. ha sóskafőzelék volt krumplival, akkor ő csak a főtt krumplit kapta). Beszélj a gondozó nénikkel, és ha nincs más lehetőség, vidd be neki az ebédet. Ha allergiája lenne, akkor is megoldanák valahogy, biztos nem lesz ellenükre.
2011. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tavaly az en csoportomban is volt egy kislany, aki kepes volt kihanyni a kajat, mert nem akart oviban lenni.

Bizonyos eteleket megevett. A te gyerekednel is a testi bajt majdnem tokeletesen kizarja, hogy csak bizonyos dolgokt hany ki. Ha beteg lenne, mindent "kitenne".

Ez eleg durva modja az elutasitasnak, elkepzelem, mennyire megijedhettel, mikor eloszor elofordult. Hat igen. Majd megszokja az ovit es nem fog hanyni, addig sok sikert neked is meg az ovoneniknek is. (A mi kislanyunk sem csinalta par hetnel tovabb) Mond h ne eroltessek, ha nem akar enni, oda se ulni, akkor ne tegye. Szokja eloszor az ovit, majd kesobb eszik is meglasd.

2011. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nálunk ez már 1.5 éves kora óta megy, csak mi már tudjuk kezelni. Nálunk nem KELL odaülni , ha eszik eszik, ha nem nem. már nem megyünk bele a hányásos sakkjátszmájába. Itthon nincs is gond. Én is BIZTOS vagyok benne, hogy nem szervi baj, pont amiatt mert bizonyos ételeket szívesen, örömmel vár, másokat meg elutasít és nem a kajától hány, hanem a kényszertől.


Ma beszéltem a bölcsis gondozóval és lehetőséget kap, hogy felálljon, ill. oda se menjen ha nem akar. Remélem, ettől megnyugszik kicsit.

2011. szept. 29. 08:52
 10/13 anonim ***** válasza:

a fiam is hány, ha olyan kaját akar vele megetetni valaki, ami neki nem szimpatikus, nem ismert. ragaszkodik azokhoz, amiket ismer, új ételt nagyon nehezen fogad el. nálunk is az van, hogy a bölcsiben ha kéri, eszik, ha nem, akkor nem eszik, vagy megeszik a köretet üresen...

én beszéltem a gondinénijével, teljesen megértőek voltak. mondjuk nálunk nem is ennyire súlyos a helyzet, mint nálatok, eddig csak kétszer hányt ténylegesen, amikor anyósom meg akarta etetni:( azóta nem bízom rá a gyereket. otthon legfeljebb öklendezik, és már veszem is ki az etetőszékéből, mehet a dolgára vagy kap mást enni.

de mondjuk ő akkor is öklendezik, ha büdi a pelusa:)

2011. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!