Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "A gyereket verni szabad, de...

"A gyereket verni szabad, de csak dühből. " Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Dr. Popper Péter előadásából idézek, állítólag Oscar Wilde mondta. Ez azt jelenti, hogyha nagyon elszakad a szülőnél a cérna, és lekever egy pofont a gyereknek, a gyerek azt nem sínyli meg lelkileg. Ő is látja, hogy túl messzire ment, és megbocsájtja. Viszont előre megfontolt szándékkal megverni nem szabad, még nevelési célzattal sem.

Sajnos nálam van, hogy elszakad a cérna, de utána mindig nagyon-nagyon megbánom. Ugye nem utál ezért a lányom?! Főleg akkor, amikor látom, hogy az 1 éves öccsét bántja. Tegnap is úgy megharapta, hogy ott a foga nyoma a lábán.

Ilyenkor nem mindig bírom megállni.


2011. szept. 30. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Jaj de unszimpatikus vagy nekem..nagy franc? hogy lehet ilyet irni egy gyerekre,hogy franc? Én egyébként csak válaszoltam,te meg támadásnak vetted..ha szeirnted normális,akkor pofozd a gyerekeidet,de ne háborodj fel ha neked nem tetsző választ adnak.vagy ne is kérd ki mások véleményét.

Kiragadtál 1 mondatot ,a dohányzást ,ami a leglényegtelenebb volt tulajdonképpen,de látom azt amiért irtam,nem nagyon sikerült fefogni..

2011. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

Ja mellesleg amit irtam a bizalom elvesztéséről,mind tapasztalat.

Ha te sokszor kikaptál,akkor szerintem átélted uyganezt,épp ezért nem kellene ezt csinálnod a saját gyerekeiddel,mert tudod milyen érzés... egyébként azzal,hogy kiirtad ezt a kérdést már jó nyomon jársz,mert felismereted a saját hibádat,de ahogy látom segitséget nem fogadsz el,hogy könyebb legyen változtatni rajta,hát akkor igy jártál.Itt senki nem fog (remélehtőleG) arra buzditani,hogy pofozkodással old fel a tehetetlenséged a gyerekneveléssel kapcsolatban.

2011. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Aki veri a gyerekét az legszebb szóval gyenge lehet lepontozni mert még nem vagyok felnőtt de fegyelmezés nem verés kérlek aki veri a gyerekét az hallgassa meg ezt. Ha megütöd a gyereked, arra tanítod, hogy agresszióval és bántalmazással oldja meg a konfliktusait, ne beszélgetéssel és kompromisszumkereséssel. Hogyan bízzon a gyerek abban, aki megüti? Ha rá is vernél a kezére vagy a fenekére, soha ne üsd meg a gyereked mások előtt, nem azért, mert rossz anyának tartanak majd, hanem mert az a gyereked számára rendkívül megalázó dolog. Kiváltképp a nagyobb gyerekek esetében. A gyerekek félnek egy csomó mindentől. Ijesztő árnyaktól, sötétségtől, oroszlántól, ki mit látott és mit hitt bele (akinek kicsi még a gyereke, ne legyintsen: a gyerekek úgy másfél-egy éves korukra kezdenek el félni, nem azért, mert van rá különösebb okuk, hanem mert akkorra érnek meg túllátni a saját világukon). Ha megütöd, olyan félelmeket kódolsz bele, amelyeket egy életen át visz majd magával súlyos teherként. Arról nem is beszélve, hogy egy életre megronthatod ezzel a köztetek lévő kapcsolatot.Egy-egy elcsattanó pofon azt jelzi, a szülő nem képes érzelmeit kontrollálni. Mit tanul a gyerek a testi fenyítésből? Azt, hogy a verekedés és az erőszak megengedett az emberi kapcsolatokban így ő is élni fog ezzel az eszközzel kis és nagykorában egyaránt (vagy elnyomja és belső frusztrációt érez). Ha bántod a gyereket, nem tanítasz neki semmit. Viszont te szinte biztos, hogy rosszul fogod érezni magad.Ha verés helyett megbünteted, netán elveszed kincseit (legyen az egy McQueen autó vagy a falepke, amivel csapkodott), sokkal erősebb hatást érhetsz el a gyereknél. Az amerikai time out, vagyis kiállításos (sarokba állításos) módszer rendkívül hatékony lehet hisztiző, megvadult gyerekeknél – feltéve, ha a szülő következetesen és odafigyelve viszi végbe. Egy pár perces kiállítás (amelyet, ha már itt tartunk, jobb nevelésnek mint büntetésnek hívni) lehet, hogy több idő, mint egy pofon, viszont hatékony módja a gyerek kezelésének és végső soron nevelésének. és még egy valamiről szeretném hogy ha tudnátok hallottam egy kislányról akinek elváltak a szülei és anyukájával és anyja élettársával élt együtt egyszer leejtette a poharat én amikor az anyja élettársa azt mondta hogy szedje föl akkor ö nem tette szóval az fogta az övét és elkezdte verni az öt éves kislányt és az anyja mivel nem akarta elveszíteni az élettársát mert neki eddig ö volt a támasza ezért ö is elkezdte verni a gyereket egész nap fojtatták míg annak a gyereknek az utolsó szava az volt hogy szeretlek anya

hát nem szív szaggató gyereked vagy gyerekeitek szeretnek titeket de több figyelemre és szeretetre vágynak ezt inkább hangsúlyozzátok neki mint hogy megütitek ha vállalsz egy gyereket ez is azzal jár hogy sok figyelem kell nekik és aki ezért üti a gyerekét az kost szégyellje magát

2012. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
most azt akartam írni hogy most
2012. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Na azért ne ferdítsük már el a dolgokat ennyire!!!!!!Annak idején amikor még Anyáink és apáink,sőt a nagyszüleink gyerekek voltak,akkor bizony volt ám verés és az iskolában nádbottal meg mogyorófa vesszővel a verés és körmös!Ésssss............lelkileg sérültek lettek?????Egyáltalán nem,sőt a mai napig csodálom,hogy milyen tisztelettel bánnak a szüleikkel!Én meg is kérdeztem Anyámat,hogy nem haragszik a szüleire,hogy ennyi verést kapott?Erre ő azt mondta,tudod lányom,ha tehetném és százszor megcsókolnám a kezét ha vissza kaphatnám a szüleimet és nem azért,mert meg ütött,hanem,mert embert faragott belőlem,megtanultam tisztelni másokat!A mai elv alapján ahogyan nevelik egyes emberek a gyerekeiket úgymond "szép szóval" na őket látod a nagy bevásárló központokban,hogy földön fetreng a gyereke üvöltve és amikor az anyuka oda megy és halkan "nem szabad kisfiam"nyávogva előadja és a gyerek még le is köpi!Na akkor itt van ki tőrölheted a szép szavaidat!egyes estekben bizony elkerülhetetlen,hogy ne vágj le neki egy anyai pofont!Én is ki kaptam gyereknek és se ferde hajlamom se lelki sérült nem lettem!Sőt nekem is van gyerekem ő is kapott nem egyszer anyai pofont ha nem hatott bizony megrángattam a pajeszát!És láss csodát 16 éves normálisabb mint a legtöbb kamasz,nem dohányzik nem iszik és pattan ha baj van és nem félelemből!Mai napig megbeszélünk mindent,velem a leg őszintébb!Tudod mi a leg főbb probléma ha nem beszélgettek,mert egy gyerekkel le kell ülni és igenis érdeklődni mi történt az nap,mert minden ember igényli még a gyerek is ha érdekli a szülőket mi történt velük a suliban vagy az oviban!Én pl..mai napig megölelem,és nem tartja cikinek,mert a mai tinik cikinek tartják ha az Anyjuk megöleli őket az én fiam nem szarozik,még fel is kapott és ölbe be vitt poénból a tescoba!(mert a hóna aljáig érek!)Jókat nevettünk!Sőt erről is beszéltem vele,hogy a pofon amit néha kapott azt miért kapta és soha nem volt benne tüske!Tudod mi volt rá a válasz,anya sokszor végig gondoltam és tudod én is nyakon vágtam volna magam!A sok hülye elvek,hogy jaj ne üsd meg a gyereked meg jaj ezt meg azt ne csináld!Semmi baja nem lesz ha kap egy pofont amikor megérdemli!Persze ezt nem arra értem,hogy egyfolytában üsd és üvőltözz vele!De egy két pofon bizony nem a világ vége!Tudod ha Anyám élne és vissza hozhatnám százszor megcsókolnám a kezét Isten nyugosztalja!
2012. dec. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

bernard shaw mondta, nem wilde


https://www.youtube.com/watch?v=LSMwh8gypQI

2017. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!