Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktad büntetni 2-3 év...

Szoktad büntetni 2-3 év körüli gyerekedet? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam de egyik ismerősöm bezárja a fürdőbe a gyereket ha nagyon hisztizik h lenyugodjon.Nekem ez olyan furcsa.
2011. okt. 10. 15:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, olyan szörnyű rossz dolgot még nem tett, hisztiért pedig nem büntetek, mert nem tragédia hogy kifejezi a nemtetszését, tiltakozását, nyilván szavakkal ő még nem tudja elmondani és észérvekkel megindokolni ha nem tetszik valami. Ilyenkor annyi hogy nem figyelek rá, nem próbálom csitítgatni, ergo nem vagyok közönség a műsorhoz, így gyorsan le is higgad. Párszor volt csak hogy bezártam a szobájába, de akkor annyira magán kívül volt hogy nekem esett és már nem tudtam mit kitalálni, ill. azt sem akartam hogy gyakorlat legyen abból hogy anyát megcsapkodjuk. Biztosan túl liberális vagyok, de nálam a büntetéshez valódi "bűntett" kell, tehát mondjuk lopás, vagy mondjuk ha durván megsértene, de ilyesmit még nem követett el a háromévesem :D
2011. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 fotucsok ***** válasza:
Miért is ne lehetne tanulni a tv-ből?????????? Igenis hasznos, mikor példákkal mutatja be, hogy mit tegyél egy adott szituban. Én is loptam már onnan ötleteket, és igenis bejött, és örültem neki. Nálunk van büntiszék, és ha nagyon sokszor tiltottam már meg valamit, vagy durvul és többszöri figyelmeztetésre nem hagyta abba, rá kell, hogy üljön, annyi percre ahány éves (szuperdadusból). NAgyon kevésszer ült még rá, de van, hogy elég szóbahozni. Érdekes, hogy nem fáj rajta ülni, mégsem akarják semmikép :). Persze az is bünti, ha hazamegyünk a játszóról, vagy a felsőpolcra teszem a játékot. Persze előtte figyelmeztetem, hogy ha mégegyszer, akkor ez vagy az lesz, és ami a legfontosabb, hogy be is tartom!!!
2011. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem rossz gyerek nincs,csak türelmetlen szülő.A "rossz"gyerekek rosszalkodása inkább figyelemfelkeltés.Én nem büntetek,annak nincs értelme.A hisztit 3 évesen pedig,nem veszem észre,és 1 perc után abbahagyja.A kézrácsapós anyukákat pedig elítélem.
2011. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 fotucsok ***** válasza:

Nem értek egyet az utolsóval. Igenis vannak nagyon nyugodt, "leülök egy csendes sarokba" gyerekek és vannak elevenek, akiket meg kell fogni az ő érdekükben, és igen van, hogy egymilliószor mondod el és nem elég. Akiknek olyan gyermekük van, hogy nem mozdul el az anyja lába mellől, nem is tudják mi az mikor egy gyermek NEM ROSSZ!!!! de nagyon eleven, és nagyon veszegeti a határokat. Márpedig azokat kordában kell tartani. Persze nehéz,hogy a személyiségén ne essen csorba, de a normákat mégis tartasd be vele.

Én sem szeretem a kézrecsapást, de lehet,hogy van, aki néha rácsap a gyereke kezére, de minden este leül az ágya szélére és mesét mond, énekel, napközben játszik vele. És van aki sosem csap oda, de összebújás helyett a tv-t kapcsolja be neki... Akkor melyik a rosszabb??

2011. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nálunk egy darabig működött az, hogy beküldöm a szobájába lenyugodni, mert most már képes méregből szétverni a berendezést, és csak 3 éves..
2011. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én is szoktam büntetni, kell is. Én általában olyannal büntetem, hogy valamit amit nagyon szeret, nem kap meg, mindegy, hogy kaja (édesség) vagy játék. Én is szívesen alkalmaznám ezt a beküldöm a szobájába, de nem tudom hogy csináljátok, hogy benn is marad? Mert az én lányom azzal a lendülettem nyitja is az ajtót sírva és jön ki. Nem marad benn. Bezárni nyilván nem akarom. Ötletek?
2011. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztfiam 3és fél éves. Szokott hisztizni. A sarokba kell állnia, vagy odaviszem én.


Szoktam neki mondani, hogy ha bömbölsz, nem értem mi bajod van, mond el, s hagyd abba a sírást. - egy idő után rájön, hogy meghallgatom, ha nem ordít.


Illetve van, hogy ő jön ki a sarokból. Megkérdezem: jó leszel? - válasz Jó leszek.

2011. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 fotucsok ***** válasza:
utolsó előttinek: szerintem a szobában maradás is az alapján működik, mint a sarokban maradás, vagy a büntiszéken maradás. Annyiszor kell visszavinni, ahányszor kijön. Egy idő után betörik. :))))
2011. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Köszi, értem. Akkor kemény meccs lesz. :)
2011. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szívfájdalom, de volt, hogy én jobban szenvedtem a visszaküldéstől, mint ő. Nehéz, de vissza kell vinni, vissza kell küldeni. Az oviban már volt, hogy ő maga állt volna be a sarokba, de nem mutatták meg neki, hogy melyikbe kell :)


Lelkileg megviseli az embert, de utána jó lesz mind a kettőnknek, mert megtanulja, hogy hogyan kell viselkedni.

2011. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!