Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás babák/gyerekek anyukái...

Ekcémás babák/gyerekek anyukái van valakinek tapasztalata az Emolium krémmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ez nem egy régi készítmény, szeretnénk a kisfiunknál kipróbálni, ezért érdekelnének a tapasztalatok.
2011. okt. 18. 13:46
1 2 3
 21/30 Eperke75 válasza:
Az emelt összegű csp-nek elkezdtem utána nézni, egyelőre érdekeseket hallottam, majd megnézem a törvényt, lehet hogy ennyire azért nem egyszerű a dolog.
2012. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Szia Eperke!


Bocs, hogy csak most írok, de tegnap jöttünk ki a kórházból a gyerekkel.

Herpanginája lett a gyereknek, és a súlyos atópiája miatt iszonyatosan csúnya, vastag varas vagy hólyagos lett az arca, nyaka és a lába, majd persze a vakarózással terjedt, még a kukija is hólyagos volt, gondolhatod! Szerencsére túl vagyunk rajta, de a rengeteg antibiotikum (intravénásan 5 napig, majd azóta szájon át, de előtte már 1 hetet szedett ugyanezen probléma miatt)jól gallyra vágta a gyereket, ráadásul az antibiotikum egyik mellékhatása a viszketés.

Most ismét alaposan kivizsgálták, és nálunk a tej- és tojásallergia mellett a legnagyobb problémát a porallergia okozza. Ezt eddig is tudtuk, és sajnos azt is, hogy ezt nem lehet igazán kivédeni. A férjem is allergiás asztmás, és neki "csak" 2 keresztes a por, a gyereknek meg 4!

Valóban jár az emelt összegű családi pótlék, mi is kapjuk az atópiája miatt. Két éves kor felett lehet az allergia vonalon is haladni, de sajnos az én fiamat is elkíséri élete végéig a bőrprobléma, úgyhogy mi nem variálunk.

KÖZGYÓGY is jár, de nem akarlak elkeseríteni vele, csak egy kis "adalék": Ebben a hónapban 1000 forint alatt volt, amit KÖZGYÓGY-ra fel tudtak írni és 10ezer forint felett, amit nem. Azért jó, hogy a speciális tápszert legalább ebből tudjuk fedezni. (Még legalább 1 évig kell neki inni. Na, most a betegséggel marhára nem akarja, úgyhogy küzdünk.)

Szedte a Isoprinosint, mint immunerősítőt, de attól is viszketett, most a Béres-t próbáljuk.

Ha nem bánod, néha írhatnánk egymásnak.

Mi néha teljesen elkeseredünk a férjemmel. Azért gondolhatod, mikor most is a kórházban a nővérek mondták, hogy ők ilyet még nem láttak, és most mikor eljöttünk, mondta az egyik nővér, hogy nagyon aggódtak, hogy mi lesz a gyerekkel. Ráadásul nem értik, hogy folyamatosan kapja az antihisztamint (Fenistik+Aerius), mégis viszket! Néha jól kisírom magam, aztán felkészülök egy újabb nagyjából ébren töltött éjszakára.

2012. febr. 4. 09:45
 23/30 anonim ***** válasza:
Mi is ekcémásak vagyunk, elöszőr tej és kazein allergiát állapítottak meg nála , most pedig port és penészt.eztért nem is kapjuk aZ emeltösszegü családit.sajnos mi is szedjük az antihisztamint, cetrizint, az aeriusban van egy dzinezék ami kiválthat viszketést, ezért nem használjuk. Bőrünk kirepedezik nem tudok mit cdinálni vele, én is elvagyok keseredve. Szteroiddal csak ritkán kenem, mikor már nagyon súlyos, protpicet és elidelt is szoktunk használni de csak módjával. Az emoliumos fürdetőt használjuk,hát jobb minta semmi.a kisebbik gyermekem kiütéses lett tőle 9 hónapos. A nagyobb majdnem 3 éves. Én természetgyógyászhoz szeretném elvinni, de még nem találtam megfelelőt. Nagyon félek ha a nagyobbik közösségbe kerűl mi lesz vele. Mert a keze nagyon ki szokott sebesedni.
2012. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Megértem az elkeseredésedet, ugyanígy vagyunk.


Ma voltunk gyerekbőrgyógyásznál, Szegeden, ő azt mondta, nyugodtan reménykedjek, legalább annyira megpróbálja rendbe hozni a gyerek bőrét, hogy 7-ből 4 nap nagyjából tünetmentes legyen.

Most, szerintünk, szép a bőre, mert a kórház után sikerült rendbe hozni. Szaliciles hámosító, arra hígított steroidos kenőcs 2 napig, azóta pedig úszik a zsírozóban. Azt mondta a doktornő, hogy mindig elszorul a szíve, mikor ezt hallja a szülőtől, hogy milyen szép a gyerek bőre, ő pedig látja, hogy mennyire nem az. 1 hét múlva kell kontrollra mennünk, addig A vitaminos testápoló+cérás zsírozó folyamatosan, este hígítatlan Elocom a nagyon problémás részekre, Protopic az arcára, Boraxos kenőcs a sebekre. Most újra felélesztette bennünk a reményt!

Hát mi is megpróbáltunk már mindent, még a házat is megtisztíttattuk, hátha. A férjem egyáltalán nem hisz az ilyesmiben, én módjával, de hátha...

A természetgyógyászat nekünk nem jött be, mert amit adni tudott volna, abban tejszármazék van. Nagyon sok homeós dologban van tejszármazék, pl. a Chamomillában is.

Amibe mi most beruházunk, mihelyt megjön az adó-visszatérítésünk, az egy atkamentesítő porszívó.

Nem értem, miért nem kaphattok emelt családit! Keress egy magánbőrgyógyászt, ha még nincs 2 éves a gyerkőcöd, és a bőrére megkapjátok. Mert 2 éves kor felett, ha az allergiát igazolják kórházban, akkor is megkapod.

2012. febr. 20. 21:23
 25/30 A kérdező kommentje:

Bocs, mennem kellett fejet vakargatni.


Újabban a koszmóval küszködünk, mivel a fejét is kenni kell a zsírozóval, hiába 1mm-es a haja (még jó, hogy oda van a fodrász néniért, aki berregővel vágja a haját)nem lehet rendesen kimosni a zsírozót belőle, úgyhogy belekerültünk egy ördögi körforgásba, amit a nyári napfény fog csak megoldani. Apropó, a fényterápiát már próbáltátok? Mi nem sokára azzal próbálkozunk, a gasztroenterológusunk foglalkozik ezzel.


Még annyi, hogy lehet, már neked is eszedbe jutott, de én "speciális" pizsamát és bodyt csináltam a fiamnak. Talpas rugikat veszek, ha már nem lesz rá való, akkor a pizsamákkal fogom ezt megoldani, de most még a Tescós 18-24 hós jó rá, pedig nem egy aprócska termet. A rugi és a body ujjába fehér babazoknikat varrok, ezt nem tudja leszedni, így a zoknival "csak" kidörzsöli a bőrét. Ha meleg van a hálózsákhoz, akkor pizsamanadrágot adok rá, hogy a lábaközt ne tudja kidörzsölni.

A csuklójára pedig azt találtam ki, hogy hosszú térdzokninak bevagdostam a lábujjrészét (mint a piacos asszonyoknak a kesztyűje). Így az ujjai szabadon vannak (jajj a fejecskének néha!), de a zokni könyök fölé ér, így egy szűkebb szárú hosszú ujjassal nem olyan egyszerű levenni. Persze, ha nagyon viszket úgy veszi le, mint a szél, de már megbeszéltük, hogy választhat: vagy body, amibe belevarrtam a kesztyűt vagy ujjközös zokni. A zoknit szokta választani.

Aztán beszereztem pamut harisnyákat (nagy nehezen, megrendeltem fehérnemű üzletben). Ha nem kantáros gatyával adom rá, akkor a harisnyára húzentróglit teszek, arra jön a felső, majd a nadrág. Mert ha a nadrágra teszem, leveszi.


Ami még nekünk hűsítésként kicsit enyhít: Aloa vera spray, amit a DM-ben, gyógyszertárban lehet kapni. Ugyanez gélben (Forever-es a mienk). Maga a palack is hűvös, azzal szoktuk dörzsölgetni.


Megkérdezhetem, hogy ti hogy álltok a szobatisztasággal? Hogy sikerült? Mert nálunk az a gond, hogy tudja, honnan jön, hova megy a pisi, kaki, mondja is, de ha ráül a bilire, rögtön vakarózik, elmúlik az inger.


Köszönöm, hogy elolvasod, és nagyon megköszönöm, ha válaszolsz is. Kíváncsi vagyok, ti miket próbáltatok már.

2012. febr. 20. 21:45
 26/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Remélem nem gond, hogy én is írok. Nekem hála égnek nem ekcémás a fiam. Csak rá kerestem az emoliumra a neten, és erre bukkantam. Ajándékba kaptam fürdetőt és testápolót. Ma próbáltam ki a fürdetőt, mert ebben legalább nincsen sodium laureth sulfat, ami állítólag káros az egészségre, és szinte minden babadologban is benne van, nem beszélve a sima tusfürdőkről és samponokról. Na mindegy csak kíváncsi vagyok, hogy a Sanatopicot próbálta-e valamelyikötök, mert az egyik anyukának, akit ismerek nagyon bevált. És amikor már a tizedik kézkrém is csak rontott a kezemen, akkor venni akartam, erre a gyógyszertáros rábeszélt a Linola fettre (mert az volt csak nekik), megvettem, de az se használt. Aztán mivel amúgy is utálom kenni a kezemet, így abbahagytam mindent, kezet is csak ritkán mostam szappannal (akkor még nem volt gyerekem, mielött nekem ugranátok), takarításhoz, mosáshoz pedig kesztyűt húztam. Kb 1 hét alatt mindenféle krém nélkül olyan lett a bőröm, mintha tejben, mézben fürösztötték volna, selymes volt és puha.


Persze ez nem tartott örökké, a tejallergiám kezdett súlyosabb lenni, főleg szülés után. Ha úgy minden összejön, hogy sokat vizezem, több tejterméket eszek a kelleténél és még hideg is van, esetleg valami porolós dolgot csinálok, akkor a kezem annyira kiszárad és kirepedezik, hogy vérzik és viszket és nagyon fáj. Sokszor annyira bereped egy-két helyen, hogy alig tudom megmozdítani az ujjaimat.


Tudom, hogy a megoldás az lenne, ha nem ennék semmi tejeset, de nem bírom megállni hogy ne egyek tejfölt és sajtot (persze nem minden nap). De amúgy sem hiszem, hogy csak ez okozza a dolgot.


Szóval szerintetek a sanatopic jó, vagy még egyikötök se próbálta?

2012. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekünk nem használt a Sanatopic.


Viszont most az én gyerekem szinte tünetmentes. Gyönyörű a bőre, igaz 1 hétig tiszta Elocommal kentük és most állítja be a gyerekbőrgyógyász a Protopicre. Nos, mivel most esett át egy nagyon ronda herpeszfertőzésen, a Protopic egyik mellékhatása pedig a herpesz, így igaz, hogy szép a bőre, viszont herpeszhólyagok vannak rajta. Az arcán több, máshol kevés, elszórtan.


Egy nagyon klassz A vitaminos testápolót kevertetett ki a bőrgyógyász a Cérás hűtő mellé, az nagyon jó.


Kedves utolsó válaszoló!

Szerintem, persze, ha még eddig nem tetted meg, beszélj egy bőrgyógyásszal, mert lehet, hogy a Cérás hűtő vagy egy A vitaminos testápoló neked is jó lenne, és lényegesen olcsóbb, mint bármi más.

2012. márc. 3. 16:55
 28/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


10/27-es válaszoló vagyok. Én is beszélgetnék, ha nem gond.


Nekünk továbbra is nagyon jó az Emolium, de amint abba hagyom, vagy mondjuk véletlenül kimarad egy kenés, akkor erősen visszajön az AD. Már megint kezdődött a véresre vakarás, nehezen sikerült visszaállítani a szép bőrt. Most a speciál krémet kenem a cserepes, sebes területekre és egy szteroidmenets receptes testápolóval kenem az egész testét.


Nálunk a sanatopic jó volt egy darabig, de egy pár hét után mintha megunta volna a bőre, és olyan melegkiütés szerű pöttyök lettek tőle. Valószínűleg nem hagyta levegőzni ez a krém a bőrét, vagy túl sokat kentem, vagy ez alapból ezt okozza. Nektek nem volt ilyen tapasztalatotok?


Nekem most az a nagy gondom, hogy a Linola sampon száraz hajra kezd egyáltalán nem használni, mi 2 hetente mosunk ezzel hajat és mindennap vízzel. De a koszmó szinte állandósult, pedig már 4 éves az én Legénykém, és a fejbőrét is állandóan vakarja. Tudnátok segíteni nekem, hogy Ti mit használtok? És mosakodni mivel szoktatok, mert a fürdőolaj nem egészen szembarát, és ha a gyerkőc szeret búvárkodni a vízben, akkor ez horror.


Az emelt családi mikor jár? Nálunk kisbaba kora óta van az AD, de a dokikat sajnos eléggé váltogattuk, mert semmi nem segített. Mára megtanultam, hogy nekem kell "tesztelnem" a kencéket, és így találtam az Emoliumot is. A szteroidos s.o.s krémet pedig a helyi gyerekbőrgyogyó évente 2-3-szor kiírja. Mitől függ, hogy kinek jár a pénz, mert nekünk is horror amiket a kencékre költünk.


Mindannyiunknak szép bőrt kívánok.


Sziasztok!

2012. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Mi is a Linolát használtuk egy darabig, de nem vált be hosszabb távon.

Most kettőt fogunk váltogatni, a Neogranormonnak a Baba Samponját, a másik pedig a Bioderma Nodé S. A Neogranormon is jó viszonylag, azt mondja a bőrgyógyászunk, hogy a Biodermás csodát fog tenni. Hát, majd meglátjuk, mert marha drága (mint minden). (Mi már jártunk úgy, hogy 3000 Ft-os Babé tusfürdőt kettőször használtuk.)Azt nem tudom, hogy vízben hogy viselkedik, mert nálunk tusolás van, ha ül a kádban, akkor is tussal locsoljuk. (Rettenetes vízpazarlás, de csak a nyári hónapokban ázhat egy keveset a kádban, máskor szétvakarja magát.)


Én most már tényleg azon gondolkozom, hogy csak orvosfüggő lenne, hogy kinek jár AD-re az emelt családi? Egy másik kérdésnél megdöbbentett egy anyuka, akinek tizenéves atópiás gyereke van, és nem kapnak rá semmit. Mondjuk az én fiam 4-es por-, tej- és tojásallergiás, de ez 22 hónapos korában vérből kimutatott eredmény, előtte csak gyanú miatt diétázott, mégis megkaptuk az emelt családit 14 hónapos korában.

Sőt, mi úgy tudtuk meg, hogy nekünk is jár, hogy a doki mondta, hogy adjam oda a közgyógy kártyámat. Mondom, nekünk olyan nincs. Azt mondja, hogyhogy, akkor emelt családit sem igényeltünk? Hiszen 8 hónaposan kórházban is voltunk a gyerekkel a bőre miatt. Mikor mondtam, hogy semmi ilyesmink nincs, akkor mondta, hogy másnap menjek be a kórházba, ahol rendel (egyébként a magánrendelésére járunk), és megcsinálja a papírt. És csak az AD van ráírva, semmi más.


Én tényleg azt tudom mondani, hogyha az ember talál egy jó, lelkiismeretes bőrgyógyászt, akkor nagyon szerencsés (ahogy mi is), mert igaz, hogy őneki is kísérletezgetni kellett, mire egy nagyjából jó krémet sikerült összeállítani, de mi már csak néha-néha veszünk valamilyen ekcémára való kenőcsöt (épp elég nehéz anyagilag a diéta), egyébként a kikeverteket használjuk, ami árban nem mindegy, még úgy sem, hogy nem megy minden összetevője közgyógyra.

2012. ápr. 5. 13:57
 30/30 anonim válasza:

Sziasztok.

Nekem már 14 éves a lányom, aki kiskora óta szenved az ekcémától.Eleinte nem volt nagyon ekcémás, csak mikor már óvodába ment.Nehezen illeszkedett be, majd az iskolában is. Jártam bőrgyógyásznál, de csak a méregdrága, pár millis kenőcsüket tudták felírni, s azt mondani öröklött. Én természetesen nem is váltottam ki ezeket.Nála valószínűsíthetem idegi eredetű az ekcéma. Erre én jöttem rá. Ahogy visszagondolok mindig voltak családi gondok és ezt a gyerek megérzi, ha nem is gondoljuk. Én 3-4 éve gyógyszerellenes lettem, csak lázra adok, gyógynövényekből készített teát iszunk. (felnőtteknek ajánlom néha-néha a házilag! készített páleszt este, egy kis kortyot. Utálom az alkoholt,de ezt én is néha megteszem.) Mondjuk nekem könnyebb, mert már nem olyan kicsi a gyerek. De sokat gondolkodtam és úgy vélem, tápszertől, injekciótól is lehetnek ilyen tünetek. Használtam neki az elocomos kevert kenőcsöt, de mivel az elocom szterid nagyon-nagyon vigyázzatok !!! max. 1-2 napig kenhető, de én már nem is iratok fel az orvossal! Kaptam a doktornőtől emiliumos fürdetőt, ami szerintem jó az ekcémás, száraz bőrre, de a gyereket naponta többször kell kenni testápolóval. Az ekcémás bőrűeknek nem jó a fürdés (ezt az én lányom nem érti meg, elég makacs, önfejű, hamar felkapja a vizet, és itt van a baj nála), de fürdés előtt a bőrét be kell kenni testápolóval !!, mert a víz nagyon kemény és az még jobban szárít. Most próbálom ki, hogy étkezési szódabikarbónát keverek a fürdővízbe, hogy lágyabb legyen. Én vettem most shea-vajat, ami nagyon jó nekem, de a gyerek ettől is vakaródzik, de tettem a fürdővízbe, meg olívaolajat(extra szűz), mert az emoliumos fürdető elfogyott. A gyógyszertári nonionos fürdetőt és vizes testápolót használom költségtakarékosságból testápolónak, amibe szintén keverek olívaolajat. Most elküldöm pszcihológushoz, mert kitalálta, hogy kövér, pedig majdnem csak a bőrt lehet rajta fogni.

A koszmót én úgy szüntettem meg annak idején (8-9 évesen volt a gyereknek), hogy hajmosás előtt olívaolajjal, de lehet más hidegen sajtolt, akár az olcsóbb napraforgóolaj is, bekentem a fejét vattával és kb. 1 órát hagytam rajta.


Sziasztok, nekem ezek voltak a tapasztalataim, de szívesen olvasom másokét is.

2012. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!