Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás babák/gyerekek anyukái...

Ekcémás babák/gyerekek anyukái van valakinek tapasztalata az Emolium krémmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ez nem egy régi készítmény, szeretnénk a kisfiunknál kipróbálni, ezért érdekelnének a tapasztalatok.
2011. okt. 18. 13:46
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

a Baba magazinban találtam én is a mintát és meg is vettem belőle a fürdetőt, a testápolót, speciál krémet és fürdető gélt!szuper-szuper-szuper!!!csak ajánlani tudom!

egy barátnőm kislánya is szenved az ekcémától, már mindent kipróbáltak és semmi, az Emolium hozta rendbe a bőrét!

Vettem én is Babést,de nem sokat ér!

2011. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hétfőn veszek én is, mert most a Halicar-t kellett újra próbálnunk, de az még mindig nem használ.


Igaz, a bőrgyógyász doktornőnk szerint egy emolliens hatóanyagú kenőcsnek adott valaki egy nevet, akármelyik jó lehet. De közben változtatott a speciális zsírozón, az jobb most a gyerkőcnek, így javasolta, hogy próbálkozzunk ismét sorban Halicar, Exxema repair, Lipobase kenőccsel és kipróbálhatjuk az Emoliumot is.


utolsónak:

A Babéval óvatosan, mert több atópiás gyereknél okoz problémát, mint ahánynál nem. Úgyhogy jól tetted, hogy felhagytál vele.

2011. dec. 17. 22:49
 13/30 anonim válasza:
Szia! A kislányomról tegnap derült ki hogy atopias dermatitise van! Kaptunk is a bőrgyógyásztól Emolium mintacsomagot! Eddig háromszor kentem be vele és ma már nem vakarózott, pedig eddig folyamatosan viszketett mindene! Nekünk még az Elocom sem használt csak eltüntette a foltokat, de ugyanúgy viszketett! Egyébként, ha nem válna be nekünk még a Physiogelt ajánlotta az orvos!
2012. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mi még most próbáljuk ki az Emoliumot, nagyon bízunk benne ezek után! Nekünk se használ eddig a viszketésre semmi. Most "szobafogságban" vagyunk, mert beteg volt és annyira belobbant az ekcémája, hogy teljesen sebesre dörzsölte az arcát és a kezét. Amikor már a pörkök vannak és levedzik, azon a szinten vagyunk. Antibiotikumot és antibiotikumos kenőcsöt kaptunk és immunerősítőt, aminek gyakori mellékhatása a viszketés! Éljen! Fenistilt még nem kaphat, mert nemrég ért véget egy két hetes 3*15 cseppes kúra.

2012. jan. 10. 17:01
 15/30 anonim válasza:
Nekünk a Fenistil nem használt, a bőrgyógyász felírta helyette az Aerius nevű belsoleges oldatot! Ez is allergia és viszketés ellen van, az ízét szereti , és még használ is!!!
2012. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
Nekünk a Fenistil nem használt, a bőrgyógyász felírta helyette az Aerius nevű belsoleges oldatot! Ez is allergia és viszketés ellen van, az ízét szereti , és még használ is!!!Ráadásul ezt folyamatosan lehet adni nekik!
2012. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm szépen, de a kisfiam már több, mint 1 éve szedi az Aeriust (2,5 ml-t este). Mikor belobban az ekcéma, akkor kell áttérnünk időlegesen a Fenistilre.

2012. jan. 13. 20:25
 18/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi a bőrgyógyászunktól kaptuk az emoliumot kipróbálásra.nekem két gyermekem van az egyik majdnem 3 éves és elég súlyos ekcémája van, főleg a kezén és a lábán, a hajlatokban és hátán, hasán is kiszokott jönni ha nagyon megizzad. A másikgyerköcöm most 9 hónapos a nyakán elég csúnya ekcéma jelent meg .most neki próbáltam ki a minta krémet 2-3 alkalom után elmúlt a piros foltosság, demikor abbahagytam akkor újra visszatért. Szerintem folyamatos kezelés mellett működik. Nagyobbik gyermekemnél már mindent kibróbáltunk, eddig semmi se működött. Aeriust is kapott, de attól kiütéses lett, mivel van benne egy szinező ami allergiát okoz én ezért nem haszáltam tovább. Elidelt és protopicet is használunk de csak mértékkel.van még egy krém amit szoktunk használni ez egy kevert gyógyszertári zsírozó krém.karbamid van benne azt hiszem, ez csip ,viszont nagyon jól kezeli az ekcémát. Babe termékek főleg a krém abszolut nem megfelelő ekcémás bőrre, azt gondolom, fürdetőjét használjuk mivel nincs jobb, és fűrdető krémmel a piszok nem jön le. Az emoliumos fűrdetőből egy db mintám volt, de szerintem nagyon jól hidratálja a bőrt, ahogy belenyúltam a vízbe éreztem,hogy a bőrömön réteget képez. Biztos megveszem.

2012. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Mi is kipróbáltuk az Emoliumot, ugyanazt tapasztaltam, mint az utolsó válaszoló, bár nálunk nem szünteti meg a viszketést, de jól hidratálja a bőrét a kisfiunknak, kevesebbet vakarózik.

Nekünk a Babénak semmilyen terméke nem jött be, még a gyógyszertári, tartósítószermentes fürdetőtől is kipöttyesedett. (Olyan egyébként, mint egy kiló tiszta disznózsír.)

Mi a bőrgyógyász által összeállított Cérás hűtőt használjuk zsírozónak.

2012. jan. 26. 09:34
 20/30 Eperke75 válasza:

Uhh nagyon sajnálom szegény kis csöppségeket, sajna mi is ebben a cipőben járunk :( nekem 5 hós a babám, csak szoptatom, viszont én is ekcémás vagyok, úgyhogy mi együtt szenvedünk, vakaródzunk. Emoliumot nekem is ajánlották, most hogy itt is ilyen jókat írtatok róla, holnap megvesszük mi is hátha nekünk is használ. Eddig a babánál gyógyszertáriakat, babét meg eucerint próbáltunk, az utóbbi kettő óta jobb a bőre, de nem az igazi, úgy látom ahogy megy az idő előre egyre rosszabb lett szegénykémnek és nálunk asszem az oltásokkal is romlott. Még anno a füle mögötti csúnya kiszáradást a gyógyszertári simán rendbe hozta, viszont a bőre olyan száraz mint a reszelő és bekenés után 1 óra múlva már megint olyan mintha be se kentem volna :( de legalább már nem ordít fürdetés után, sajna jó sokára jöttem rá, hogy a bőre miatt sír, és a sírás miatt pont mindig a krémezés maradt reggelre, még szerencse hogy csak 2-3 naponta fürdetjük, most hogy ennyire rossz lett, 2X csak pici vízben fürdettük, a legszükségesebb helyeket mostuk csak meg, ma már megint rendes vízben a szokásos rossmannos babás mindentől mentes fürdetővel és így sem volt sírás, gondolom az eucerines krémezés miatt, de sokat sír napközben, és nyugtalanul alszik este/éjjel és vakarja a fejét innen tudom, hogy neki is viszket. Valahol én is olvastam még a physiogélt és a decubalt ezeket még jónak mondják. Én most magamnak az atópiderm-et használom ami jobban bejött, van exxema is az nem annyira szimpi, inkább vizes krém a másik jobban zsíroz. Természetesen én is túl vagyok már nagyon sok mindenen (szappanok, krémek, gyógyvíz, féregtelenítő kúra,zapper kezelések, candida kúrák, táplálékkiegészítők, mosódió, klórszűrő, természetgyógyászok hada, akupunktúrás kezelés, jelenleg glutén mentes és tej, tejtermék mentes diéta ...) nekem eddig semmivel se sikerült visszabillenteni az immunrendszeremet :( de sose adom fel, most is dolgozom rajta elkezdtem egy kúrát úgy néz ki használ 1 hónap alatt nagyon látványos javulás történt, akit érdekel esetleg írjon privit ;) szóval csak azt akartam mondani, hogy először is köszi, hogy megosszuk itt a krémekkel kapcsolatban a tapasztalatokat (ahhoz képest, hogy ez milyen sok babát, gyerkőcöt érint feltűnően kevés topicot találtam és ott se sok tapasztalatot :( ) másodszor tényleg próbáljátok a belső okot is megtalálni vagy allergiát okozó élelmiszert, anyagokat, mert ha megmaradtok csak a tüneti kezelésnél, annak sose lesz vége amíg a szervezetet irritálja az a bizonyos dolog vagy az immunrendszer nem működik jól addig mindig visszatér az ekcéma :(((((


Jah a kálcium is segít, de állítólag abból se mindegy melyiket szedi az ember, a béres allergizálhat, valaki a Juvita-t ajánlotta nekem most wallmarkos pezsi van itthon azt nyomatom, ha elfogy kipróbálom a Juvita-t. Nem tudom szedhetném e a fenistil cseppeket, nekem az vált be viszketésre, de az én bőrgyógyászom meg háziorvosom azt mondja a szoptatás miatt ne, a gyerekorvosunk meg csodálkozik rajta, hogy miért ne, hiszen így mindketten jól járnánk (igaz az én bőrgyógyászom és orvosom nem tudja hogy a baba is ekcémás, mert akkor még nem voltak nála vészes tünetek, lehet ha látnák a babát ők is engednék a fenistilt) az biztos hogy ez a viszketés egy őrület :(((


És még valami amire nekem is úgy hívták fel a figyelmem egy másik fórumon:


Ekcémás gyerekek után emelt összegű családi pótlék jár!!! Atópiás gyerekeknek a szakorvos tölthet ki olyan papírt amivel Államkincstártól lehet megigényelni. Ez kb plusz 10e Ft legalább a krémekre, fürdetőkre. Én úgy tudom az igényt visszamenőleg 6 hónapra lehet érvényesíteni, tehát szerezzétek be a papírt és igényeljétek visszamenőleg is!


Remélem én is tudtam segíteni Nektek, és még egyszer én is köszönöm a Ti tapasztalataitokat!

Üdv és mindenkinek mielőbbi teljes gyógyulást, de addig is minél gyorsabb tüneti jobbulást!

2012. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!