Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ajándékozási szokás...

Melyik ajándékozási szokás jobb? (szül. Napon, névnapon a másik gyerek is kapjon-e ajándékot)

Figyelt kérdés
Sógornőmék mindkét gyerekének veszünk ajándékot, én ezt elfogadom, DE én csak azt szeretném, ha nálunk az a szokás alakulna ki, hogy csak az ünnepelt kap. Anyagilag se állunk úgy, hogy a pótajándék is "értékes" legyen, így a szánt pénzből kell 2 ajándékot venni. Sógornőm szerint nem tudják még elfogadni a kicsik, ha csak a másik kap ajándékot. A kislányomnak nemsokára lesz a névnapja (6 hónapos), a kisfiam 2,5 éves, nekem még most aktuális ez a kérdés, de szerintem meg lehet már ezt beszélni vele, hogy csak a hugi kap. Annak idején mi se kaptunk ajándékot, ha nem mi voltunk az ünnepeltek, mégis felnőttünk.
2011. okt. 25. 14:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
81%
Én rosszul vagyok attól,hogy anyósom mikor az egyik gyereknek van szülinapja vagy névnapja akkor a másinak is mindig hoz ajándékot, pedig már mondtam neki,hogy ne hozzon.Meg kell szokni a gyerekeknek,hogy egyszer az egyiknek másszor pedig a másiknak van szülinapja, névnapja, és nem mindig jár ajándék mindenkinek.
2011. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nálunk családi ünnepeket 3 gyerkőc van. Egy nagyobb és 2 kicsi. Mi azt vezettük be, hogy normális ajándékot az ünnepelt kap, viszont a másik kettő valami apróságot, de olyanra kell csak gondolni, hogy kinder tojás stb. Tehát tényleg apróság, ugyanakkor róluk sem feledkezünk meg.
2011. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 princessluna33 ***** válasza:
0%
kell venni igenis kell!! úgy illik!!
2013. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

12 éves korom óta nincs normális születésnapom. (akkor született tesóm). Mivel én január végén ünneplem neki meg február közeépn van, ezért a család úgy oldotta meg, hogy akkor van amikor neki. Persze az idő múlásával ez egyre zavaróbbá vált. Most 10 éves és nem akarja megérteni, hogy a barátoktól én miért kapok ajándékot. (ők ugyanis max egy csokit adnak neki olyankor). Ilyenkor ordít, hisztizik, toporzékol, hogy neki lehet csak. Ne szoktasd rá a gyerekeidet. Megértik, okosak.

21N

2013. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!