Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ajándékozási szokás...

Melyik ajándékozási szokás jobb? (szül. Napon, névnapon a másik gyerek is kapjon-e ajándékot)

Figyelt kérdés
Sógornőmék mindkét gyerekének veszünk ajándékot, én ezt elfogadom, DE én csak azt szeretném, ha nálunk az a szokás alakulna ki, hogy csak az ünnepelt kap. Anyagilag se állunk úgy, hogy a pótajándék is "értékes" legyen, így a szánt pénzből kell 2 ajándékot venni. Sógornőm szerint nem tudják még elfogadni a kicsik, ha csak a másik kap ajándékot. A kislányomnak nemsokára lesz a névnapja (6 hónapos), a kisfiam 2,5 éves, nekem még most aktuális ez a kérdés, de szerintem meg lehet már ezt beszélni vele, hogy csak a hugi kap. Annak idején mi se kaptunk ajándékot, ha nem mi voltunk az ünnepeltek, mégis felnőttünk.
2011. okt. 25. 14:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
bocsi a *szánt kimaradt
2011. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én szeretném a gyerekemmel a saját álláspontomat tanítani, de ha a sógornőm gyerekeinek nem veszek, akkor én vagyok a bunkó. Már pedzegettem, hogy én mit gondolok erről, ő nem ezt gondolta, de én nem akartam erről vitatkozni. Hétvégén úgyis megyünk náluk, kerek-perec megmondom, hogy csak a kislányomnak vegyenek ajándékot. Ez lesz a legjobb, csak érdekelt, hogy úgy gondolkoznak e mások, mint én, vagy rosszul látom a dolgokat.
2011. okt. 25. 14:38
 13/24 A kérdező kommentje:
Ja és nem elégednének meg egy matricával vagy egy 200 ft-os kifestővel. Sajna. Akkor nem lenne semmi gondom.
2011. okt. 25. 14:40
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, én ezt nem értem ám! Nekem is van egy kislányom. Decemberben lesz 1 éves. Eszembe sem jut, hogy a családban bárkitől elvárjam, hogy drága ajándékot vegyen. Nagyon jól fog esni, ha gondolnak rá valami kis aprósággal és senkire sem fogok csúnyán nézni, ha az ajándéka nem üt meg egy bizonyos értéket.

Most komolyan, hogy van valakinek képe ilyesmit elvárni a családjától?

2011. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

ÚÚÚ mintha én írtam volna a kérdést....ugyanez van nálunk is és ugyanígy a sógornőmmel...csak nálunk 4 a nagy 2 a kicsim.

Az ő gyerekei szülinapjára mindig 2 féle ajit kell vinni...

én ezt egy nagy hülyeségnek tartom... a szülinapnak ÉPP az a lényege hogy végre a szegény gyerek érezze hogy AZ A NAP CSAK RÓLA szól, nem a hugiról meg a nővérkéről stb. Szerintem mindenkinek kijár egy nap ami CSAK az övé.

Mi kiterjesztjük az aznapi programokra játszásra is az ünnepelt mondhatja meg hova menjünk vagy mit játszunk stb. Nyilván amúgy is szoktunk játszani velük de nem egésznap max.röviden mivel dolgozunk oviba járunk stb.

2011. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

annak idején mi is 2 ajándékot kaptunk :)

az ünnepelt a megérdemelt nagy ajándékot, a nem ünnepelt pedig valami pici apróságot, pl. egy tábla csokit, vagy egy plüsst vagy egy műanyag szélpörgettyűt (azt a 100.-osat).

nálunk nincs még tesó csak unokatesó de így is mindenki meglepi mindkét unokát/dédunokát. mondjuk nálunk jól jött ki mert mind két gyerkőc ajándékozós ünnepen született :)

2011. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ja és nyomatékkal megkértük NE hozzanak a kicsinek IS ajándékot ha a nagynak van vmi alkalom. Megsértődött rajta kicsit mert kvázi a gyereknevelését kritizáltuk ezzel, de ez van...:(
2011. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ebből gond,a nagyobb gyerek idén volt 3 éves a pici pedig 1 éves.Ajándékot az ünnepelt kap,hiszen az az Ő napja,a 3 évesem simán megértette ezt nem volt probléma belőle.Igaz ő bontotta ki az öccse ajándékát és ő játszott vele,mert a kicsit csak a torta érdekelte.De ez a jövőben is így lesz!De mindenkinek joga van ezt úgy megoldani ahogy szeretné,de azért az mégis csak nonszensz,hogy kijelentse valaki,hogy a mindkét gyereknek vigyünk ajándékot.Én akkor szoktam dupla ajándékot vinni ha valahol kistesó születik,és ilyenkor (ha van)akkor viszek a nagytesónak is valamit!
2011. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mint ha csak az én sógornőmről írnál. A gyerekei olyanok, hogy csak az ajándékokat várják. Mindig ha egyik kap, akkor mind a három kap valamit...volt olyan is, hogy plusz torta is volt a gyerekeknek. Nagyon irigyek egymásra:-( Ha az "ünnepelt" van középpontba akkor a másik kettő rohamozik. Ez van mindig, minden ünnep ajándék dömping, a mikulás is az, meg a húsvét is. Amikor mondtuk a válasz az volt, hogy mi nem tudhatjuk, mert csak 1 gyerekünk van(mindig a három gyerekkel jön).
2011. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi ezt befejeztük:)

Nálunk egy testvérpár és egy unokatestvér van a sógornőimnél, és persze mind a hárman ott vannak egymás születésnapjain meg mindenféle ünnepen.

Amíg meg nem született a kisfiunk, nem is volt ezzel probléma, de most már őszintén inkább a saját gyerekemre költöm a pénzt.

Amúgy szerintem is idióta hozzáállás.

2011. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!