Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kétségbe esett anyuka...

Egy kétségbe esett anyuka kéri segitségeteket! 20 hónapos a kisfiam és mindenkinek és mindenre azt mondja hogy anya! Naponta 1000szer hallom hogy anya! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szeretném ha bővülne a szókincse mesélek neki hallgatunk zenét táncolunk stb.egy pár szót mond hogy mámmá,csicsis,autó de alegtöbb dologra és személyre anya!apát még véletlenül se!egyik "barátnőm"azt mondta hát ennyi idősen a fia már jol beszélt vigyem el orvoshoz!de kihez vagy mit kellene lépnem!amióta zet mondta éjjel nappal csak zakatol az agyam hogy mit csináltam rosszul!állathangokat utánoz!
2011. okt. 26. 13:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19 hónapos a Kislányom, és nekem még ennyit sem beszél. Mindent megért, babanyelven halandzsázik, de a kopp-kopp - on, és a tessék, amit tesszé-nek mond,semmit nem beszél.
2011. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

20 honapos az eletem ertelme es szinten mindenkire azt mondja, hogy anya. A vilag legviccesebb dolga az amikor a ferjem viszi egyedul a jatszoterre a fiam meg rohan feleje es kiabalja, hogy "anya-anya". Az emberek meg dobbent arccal neznek egymas fele, gondolvan: "ha ennek a gyereknek ferfi az anyja akkor... hmmmm, erdekes kapcsolat). A bolcsodebe van egy kis sarkuk aholva kepek vannak felteve a falra a szamukra fontos emberekrol (anya, apa, nagyszulok, unokateso...) ha maganyosan erzik magukat es lehangoltak, hianyzik a szulo akkor a gondozo nenik ezeket mutogatjak nekik. Hatasos modszer de a kisfiam az osszes csaladtagra ramutat es felsorolja szeles vigyorral, hogy: "anya, anya es az ott anya". :)) Aztan megy vissza jatszani. Szinten ki van rakva egy frissen hazasodott gondozo csajnak az eskuvoi kepe akire szinten eloszeretettel ramutat, hgoy "anya". A ferjem autos magazinjaba sok csinos no pozol es a kisfiam ezekre is eloszeretettel kommental, hogy "anya" mire a ferjem mindig viccesen megjegyzi, hogy "szeretnem fiam en is szeretnem". :))) Persze a viccet ertjuk semmi gond ezzel.

A kisfiam mar nagyon sok szo tud parat ossze is rak. Pl. ha kell valami akkor mondja, hogy kerem szepen, ha meg kell belolle akkor mondja, hogy kerek meg, es ezen kivul meg van a gyere ide meg a nagyon forro (radiator). Tehat ilyen teren nincs gond vele de mindenki neki anya.

2011. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5 éves koráig konkrétan egy kukkot sem szólt. Komolyan, annyit sem, hogy anya, vagy mama, vagy baba. Folyton csak mutogatta, hogy mit kér, meg öööö-zött hozzá :D :D nem tudom hogy Írjam le másképp... :D :D

Aztán egyszer én is fáradt voltam, nyűgös, meg tényleg nem is értettem mit akar, és jó mérgesen mondtam neki, hogy mondd mit kérsz, mert a nyökögést nem értem. Erre a lányom: Kérem inni anya.

Van ilyen is. Nem kell aggódni. Nyugi az olyan típusú nők, mint a barátnőd 10 év múlva már úgy mesélik a történetet, hogy 1 évesen összetett mondatokban beszélt a gyerekük.

2011. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,nincs semmi baj ezzel,majd fog ő még annyit beszélni,hogy csak győzzed hallgatni!!! :-)


Még annyit,hogy azért nem kell átesni a ló túloldalára sem,hogy akinek 20 hónaposan jól beszél a gyereke,az lehet,hogy autista....

2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%

szia! Te olyan buta vagy:))))

Az én fiam is 21 hós, pár szón kívül szintén mindenre és mindenkire azt mondja hogy anya. Sose estem kétségbe ettől. Az öcsém 2.5 évesen szólalt meg, és semmi baja sincs. A barátnődet meg küldd el melegebb éghajlatra és tojd le! Ja, az enyém állathangokból is csak a vau-vaut mondja. NEm értem, miért parázol:)

2011. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!