Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan keltitek reggel a...

Hogyan keltitek reggel a gyereket? Könnyen ébred?

Figyelt kérdés

Az én 3 éves lányom minden reggel "gyagyás",amikor ébresztem.Már próbáltam többféle módon is,de sehogy nem jó.Rugdosódik,fetreng az ágyban.

Pedig tuti hogy kialussza magát,mert időben van fekvés,és egész éjjel alszik is.Meg szereti az ovit is,tehát nem az a baj hogy nem akar menni.

Nálatok mi vált be?


2011. okt. 27. 13:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

13:52 vagyok: nagyon fontos a határozottság. Kec-mec nincs, nem is lehet, 4 kisgyerekem van, ha mindegyik azt csinálná, ami jólesik, az még hagyján, hogy sehova nem érnénk oda időben, de én is kikészülnék. :)


Tudják, hogy ekkor meg ekkor el kell indulnunk itthonról, és ha elhülyéskedik az időt, akkor nincs reggeli vagy itthon maradnak. Nem kockáztatnak.

2011. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam meg csak 20 honapos de mar most nagyon nehez felebreszteni reggel. Pedig 08:10-kor ebresztem tehat nem is olyan koran es 9-re viszem bolcsibe. Este mar 19:30-kor alszik tehat biztos megvannak az orai. :) A bolcsibe 12-tol alszik 2-ig szinte percre pontosan ket orat nagyon ritkan 2 es felet. Ejjel nem ebred mar 3 honapos kora ota, ugyhogy fogalmam sincs miert ilyen allomszuszek. :) Reggel ha felbresztem visszabujjik a takaro ala, a parnaja la bujik, befele fordul es szopizza az ujjat. Nem akar kiszallni a kisagybol. Ugy kell kiemelnem de kozben megkapaszkodik a matracba/parnaba/racsba vagy amit eppen eler es probalja magat visszahuzni. Ha mar a pelenkazon van akkor megnyugszik. Hetvegen 9 utan ebred de szerintem akkor is csak azert mert mar ehes. :)) Remlem az oraatalitas segit. :)
2011. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Na,akkor holnap megpróbálok határozott lenni.Nem lesz "ugyulu-bugyulu",hanem ébresztő és kész.

Azért várok még tanácsokat,remélem az óraállítás segít egy kicsit,bár szerintem az csak ideig-óráig megoldás.

2011. okt. 27. 14:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy hogy csináljátok. Nagyobbik gyermekem 3,5 éves lesz karácsonykor, de még sosem kellett ébresztenem, mert ő gondoskodik a mi ébresztésünkről. Amúgy három gyerekem van, ők egyszerre ébrednek, és ébresztenek minket.
2011. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kell a határozottság. Így nevelheted már most a napirendre. Nem vagyok híve annak,hogy akkor keljen a kisgyerek, amikor sikerül. Korán hozzá kell szoktatni a ébredés- altatás idejéhez, ha lehet, még mielőtt közösségbe kezd járni. A saját és az ő érdekében.
2011. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Amíg nem járt oviba,őt sem kellett kelteni,de mivel időre megyünk,így mostmár kell.


Amúgy nem vagyok egy tutyi-mutyi,csak nem akartam olyan katonásan ébreszteni,de azt hiszem más már nem marad.A lefekvéssel nincs gond,ha azt mondom alvás,akkor alvás,sőt van amikor ő mondja,hogy mostmár megy aludni.

2011. okt. 27. 14:42
 17/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki még sosem ébresztett. Nálunk a gyerekek legkésőbb 6-kor ébren vannak. Este fél nyolckor alszanak.
2011. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A 2 éves kislányom belekiabál a bébiőrbe, hogy "anyuka kakajót" :)


Aztán megissza és persze közli, hogy "ma nem böcsibe, kicsit még tentézek" Mellé fekszem, rákérdezek, hogy ráül-e a bilire akkor igent mond, és onnantól már hagyja magát, sőt még segédkezik is az öltözésnél. Hála égnek nálunk csak mondja, hogy nem akar menni, nincs hiszti....mikor kezdtük kb 2-3 hétig nagyon sírt, nagyon verekedett. Nem vettem róla tudomást, simán csináltam amit kellett. Aztán énekeltem meg meséltem neki reggelenként, és az elterelte a figyelmét. Halkan kell, hogy muszáj legyen odafigyelnie :)

2011. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az én lányom is akar menni oviba,szeret is,csak kelni ne kelljen. :)
2011. okt. 27. 20:33
 20/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves múlt.Szeptemberben kezdtük a bölcsit,azóta minden reggel 6-kor keltem szegényt,mert én 7-re járok dolgozni. Bemegyek hozzá,felkapcsolom a kislámpát,kap egy puszit,simogatom a hátát és beszélek hozzá.Pár perc alatt magához tér,aztán megy minden mint a karikacsapás. :) Felkel,elmegy Wc-re,megmosakszunk,iszik egy kis kakaót,felöltözünk és már indulunk is a bölcsibe. Néha bepróbálkozik,hogy inkább TV-t akar nézni és azt mondja"nem kell bölcsibe menni", de ilyenkor szépen megmagyarázom neki,hogy anyának menni kell dolgozni,neked pedig a bölcsibe,várnak a gyerekek és a gondozónénik stb.
2011. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!