Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy kötelező lesz az ovi 3 éves kortól?

Figyelt kérdés
Vajon lesznek kiskapuk? Én nem vagyok rászorulva, hogy járjon a lányom, szeretném ha 5éves koráig velünk lenne itthon, ahogy a nagyobb is, aki csak most kezdte az ovit, és példaértékű a fejlettsége. Az oviban hol lesz idejük a sok gyerekkel úgy foglalkozni, ahogy nekem itthon?
2011. nov. 6. 19:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is irreális. Törvénybe hozta, de óvódát alapított? Szerintem örülnek majd, ha nem viszed.

Vagy esetleg viszed pár órára, a nap nagy részét meg veled tölti. Én megértem, hogy nem akarod egész napra másra bízni, de hidd el, hogy a gyereknek is kell már a társaság. Az én lányom imádja. És egy csomót fejlődött tőle. Pl. már otthon is szó nélkül összepakolja a játékait, pedig előtte hiába kértem rá. Tanult egy csomó dalt, mondókát, tornásznak is együtt. Kell nekik a szocializáció.

2011. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyon ki vagyok akadva ezen. Meg azon is, hogy kitalálták, hogy majd délután 4ig kötelező lesz iskolában lenni.

Mi a férjemmel itthon dolgozunk, nem akarjuk oviba adni a gyereket, csak ha ő igényli, mert az tuti, hogy mi itthon többet és értelmesebben tudunk vele foglalkozni, mint az oviban. Felháborító, hogy ennyire bele akarnak szólni a gyereknevelésbe. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi ebből az egészből.

2011. nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

1. Biztosan lesznek kiskapuk.

2. Nem értek egyet, rengeteg gyerek nem alkalmas rá még 3 évesen, én 4 évre tettem volna.

3. Az 5 évesen oviba kerülő gyerekek hátránnyal indulnak az életnek (hiába érzed ezt te másként), így ez sem szerencsés. A gyerek élete nem csak egyéni fejlesztésből áll, van ezeregy más fontos dolog amit te otthon nem tudsz megadni neki. Az oviban fejlesztés közben megtanulják a társas viselkedés szabályait, az önállóságot, az osztozást és azt is, hogy álljanak ki magukért. Megismerik a különböző emberi tulajdonságokat, mert az élet ez lesz és nem az otthoni egyéni fejlesztés napi 2 órában. Ha anyukának nem megy az elszakadás, akkor keressen fel egy szakembert, de ne a gyereken verje le mondvacsinált indokokkal a problémáit. Ezzel nem rád utalok, téged nem ismerlek.

4. Nincs elég óvoda, így nem fogják tudni megvalósítani ezt.

2011. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy társadalom, ahol többféle ember van.

Ha nem tetszik a társas együttélés és az ezzel járó dolgok, ki lehet szállni. El lehet költözni, Afrikába is mondjuk vagy Ausztráliába egy farmra, de ha itt maradtok, akkor sem kötelező igénybe venni az állam által finanszírozott és nyújtott szolgáltatásokat.

Iskolába sem kell járatni a gyereket, például a Polgár lányok apukája nem járatta a lányait, mert iskolaellenes volt, mint ti. De sportolók, gyerekszínészek sem járnak iskolába. És szerintem azzal még kevésbé törődik az állam, ha oviba nem járatja valaki a gyerekét. Hiszen ez pénzbe kerül, normatívát kell fizetni. MInél többen nem járatják a gyereküket, annál kevesebb a normatíva. Ezzel szívességet tesztek. És egyébként bár valóban van a társadalomnak egy rétege, mondjuk itt 5-6 válaszoló, akiket sért ez a törvénytervezet, viszont nagyon sok éhező, nem megfelelőkörülmény között felnővő gyerek van, akiknek sokat jelent, ha egész nap fűtött helyen van és kaját is kap. Például Fehérváron a Hosszúsétatéren nem mehetnek ki a nénik a temetőbe, mert a 4 évesek megtámadják őket és megrugdalják, kirabolják és rendőri kísérettel kell átvezetni őket a falkán. Na most ha ők kötelezően oviban, iskolában lennének-nem kéne rendőr, és lehet szocializálni is lehetne őket.


A harmadik, lehet otthon tudsz foglalkozni a gyerekeddel, viszont nem tudsz mellé 25 másik, különböző hátterű, neveltetésű közösséget varázsolni. A közösségi nevelést nem tudod otthon nyújtani. Illetve egy idegen helyen való boldogulást- sok gyerek nem eszik, iszik, vécézik az oviban vagy idegen helyen. És a közösségi nevelésnek ez a lényege, otthonról kiszakadva, amennyire lehet boldoguljon a gyerek. És szokja a közösséget. És vannak rá felmérések, minél később kerül közösségbe a gyerek, annál nehezebben szokja meg, és egész életében hátrányban lesz. Mert nem mer kiállni emberek elé beszélni, nem illeszkedik be egy munkahelyen, kötekedik, lökdösödik, mert nem tudja kivárni a sorát stb stb

2011. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűbb leszek. Bár bölcsődés kisfiam 12.31-én tölti a hármat és bármikor át tehetném óvodába, úgy érzem, kell még neki az a kis idő (jövő szeptember). Már most olyan elvárásokkal találkoztam a környező óvodákban, amikkel nem értek egyet. Úgymond felkészítik őket az iskolára...Hiszen ők még gyerekek! Nekik még az lenne a dolguk, hogy játszanak, rajzoljanak, hancúrozzanak. Éppen ezért gondolom úgy, hogy korai a 3 éves kortól az óvoda. Szerintem is elég lenne 4 éves kortól.

Valamilyen szinten megértem a kérdezőt, hiszen én is szívesen otthon maradtam volna a picimmel. De hidd el, nem arról van szó, hogy rá vagy-e szorulva vagy sem. NEKI a kicsinek lehet szüksége a változatosságra, hogy más típusú gyerekekkel találkozhasson, az együtt - csoportosan "tevés" szükségességét is átélhesse.

Én ezeket átéltem, nehezen "mondtam le" picimről, de láttam, hogy ez tetszik neki.

Próbáljátok meg az ovit, és ha nem megy - neki, a picidnek (mert neked biztos fájni fog az elválás) - ráérsz akkor majd másképp gondolkodni. Bátorság! :)

2011. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekemet felvették, majd két hét után kitették, hogy nem szobatiszta, vigyem később. Hívtam a nevtant, hogy mi van, közölték, hogy nem tehetik ki a gyereket. Gondolom, van még más problémás gyerek is, akkor ugye ezt sem köthetik majd ki? Meg azt sem, hogy önállóan kell tudni enni, öltözni.
2011. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs mindekitől, de nem úgy van ez, hogy 3 éves kortól FEL KELL VENNI a gyereket, DE NEM KÖTELEZÖ BEADNI? Szertintem igy a logikus.
2011. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Utcsó vagyok. Tehát nem kell beiratni minden gyereket, csak az intézménynek kell kötelezően felvenni azt aki be akarja adni 3 évesen is.
2011. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 19:45-ösnek: sajnos, nem tudom, mi lesz később. Tavaly is be volt íratva a fiam az oviba, fél napos lett volna. 2 hetet járt, aztán 3 hét itthon. Újabb 1 hét óvoda után 4 hétig volt beteg. Aztán 3 napot járt, elkapott egy influenza-szerű vírust, majd minden gyógyszer, kezelés ellenére tüdőgyulladás és kórház lett a vége. Ezután nem engedte a doktornő, persze, ilyen előzmények után én sem szorgalmaztam, főleg, hogy közben megszületett a kisöccse, és itthon voltam. Most szeptemberben beírattam volna, mert igényelné a társaságot, szintén félnapos lenne, de a helyzet nem változott: eddig kb. 3 hetet járt... Remélem, iskolás korára kicsit megerősödik, próbáljuk feltuningolni az immunrendszerét vitaminokkal, vassal, immunerősítőkkel. 7 évesen kerül majd suliba, addigra hátha megerősödik.

Egyébként az óvoda valóban sok gyereknek tesz jót, de az ellenkezője is előfordult már...


Valamiről eddig még nem esett szó: az óvoda nincs ingyen. Mi fizetünk csoportpénzt, írószerpénzt, be kell vinni zsebkendőt, WC-papírt, törlőkendőt, szalvétát, folyékony szappant, gyümölcsöt, és az étkezés sincs ingyen. Szóval csak akkor tegyék kötelezővé az óvodát azoknak, akik otthon maradhatnának a gyerekkel, ha ez nem kerül plusz pénzbe. Mert egy egykeresős családnak havi 5-6 ezer forint plusz kiadás is sok lehet. Nekem is van olyan ismerősöm, akinél ez is az oka, hogy az anyuka nem viszi oviba a gyereket.

2011. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy korábbi hasonló kérdésre válaszoltam:NEM!Ez azokra vonatkozik majd,akik hátrányos helyzetűek,és a gyereknek nem tudják otthon biztosítani a megfelelő testi és lelki fejlődést.Ezt majd ellenőrizni fogják(gondolom a védőnők lesznek az első vonal,aztán a gyerekorvos).Az is lehet,hogy erre külön apparátust vesznek fel.Különben most még csak az óvoda utolsó éve,vagyis a nagycsoport kötelez,mivel az iskola-előkészítő féleség.

Ezt még akkor nyilatkozták(hogy lesz "kiskapu"),amikor ez az egész napvilágot látott,ás rengetegen felháborodtak.Azt nem tudom ez valóban így lesz-e,vagy sem(mármint,hogy számítani fog a családi háttér).

2011. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!