Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy kötelező lesz az ovi 3 éves kortól?

Figyelt kérdés
Vajon lesznek kiskapuk? Én nem vagyok rászorulva, hogy járjon a lányom, szeretném ha 5éves koráig velünk lenne itthon, ahogy a nagyobb is, aki csak most kezdte az ovit, és példaértékű a fejlettsége. Az oviban hol lesz idejük a sok gyerekkel úgy foglalkozni, ahogy nekem itthon?
2011. nov. 6. 19:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Azzal én sem értek egyet, hogy kötelezően vinni kelljen egy 3 évest! Legyen meg a lehetőség, de ne legyen kötelező. Nálunk pl volt olyan kisfiú, aki 2 hetet járt, de az lelkileg úgy megviselte, hogy azóta, újra pelusozni kell, mert bepisil, folyton sír, éjjel rengetegszer felébred, és nappal tök nyűgi, na neki ne kelljen már menni azért mert o.v. és társai úgy gondolják, hogy jó neki. Pláne, hogy anyukája otthon dolgozik, így megoldott a dolog. Szegény t kis is vette az anyukája, majd jövőre megpróbálják.


Még annyit hozzá fűznék, hogy azok, akik azt hiszik, hogy nem foglalkoznak megfelelően a gyerekekkel az oviban elég nagyot tévednek. Mi most szeptemberben kezdtük és az én kele-kóla lányom azóta teljesen megváltozott. Olyan dolgokat csinál, hogy csak lesek, pedig előtte itthon rengeteget foglalkoztam vele, tanítgattam, játszottunk, mondókáztunk, énekeltünk, mindent amit lehet. Az oviban sokkal több mindent megtanítanak neki, önállóságra nevelik stb. Pl mióta oviba jár azóta kimegy egyedül pisilni éjjel, előtte hiába mondtam neki, hogy menjen nyugodtan nincs sötét nem kell félni stb. elpakol maga után, ha szomjas nem nyekereg, hogy anya öntsél, hanem önt magának, rengetegek fejlődött a lexikális tudása, millió 1 mondókát, verset tanult már.

Na és nem elhanyagolható, hogy nagyon szuper programokat szerveznek nekik. Voltak már tűzoltók, sütöttek szalonnát, ma pl Márton napi rendezvény volt.

Nekem is voltak fenntartásaim előtte, de most már az a véleményem, hogy az ovi tényleg jó dolog!

2011. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Nálunk a 2 és fél éves kislányunk is önt magának vizet, ehhez nem kell óvoda...
2014. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó:köszönjük a hasznos,értékes hozzászólásodat.Leülhetsz,egyes.
2014. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!