Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumirol leszokatas? Ez igy...

Cumirol leszokatas? Ez igy nagyon drasztikus? Csinaljuk most mar vegig? Mennyi ido mulva nem fogja mar keresni a cumijat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 eves mult (28 honapos). Eddig ejszakara meg kellett neki a cumi. Aztan nem regen koltoztunk es kicsit szerintem megviselte. Igy vissza szokott nappalra is.

Tegnap a ferjem megallapitotta,hogy a fiunknak ferde az inye (megjegyzem pici koraba se volt soha pontos inye, mindig ilyen volt) Es a ferjem el is vette tole es kidobta a cumit. Most vagyunk tul az elso ejszakan. Elalvas kicsit nehezebben ment ,folyton azt mondta,hogy: cumika, elment :). Aztan nehezen de elaludt. Egyszer felebredt ejszaka es felalomba is azt mondta,hogy :cumika. Reggel is kereste ebredes utan.

Ugy sajnalom szegenykemet de tudom,hogy most mar itt az ideje,hogy leszokjon rola.

De ez igy nem tul drasztikus?


A masik kerdesem: Ferjem azt mondja,hogy ki se ejtsuk elotte a cumi szot mert akkor eszebe juttatjuk. De en tobb helyen azt olvastam,hogy az anyukak azt mondjak a gyerekuknek,hogy elvitte a cica, a fecske,a manobacsi stb... En is mondjak neki vmi ilyesmit ha kerdezi,hogy hol van a cumija?

Elore is koszonok minden nem kioktato valaszt!


2011. nov. 7. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Látta, hogy kidobta a párod?


Ha nem akkor én nem mondanék olyat hogy valaki elvitte, mert mindig az lesz benne, hogy valamit elveszített és azért mást kell szidni.

Egyszerüen vállaja magára az aki elvette töle. Mondjátok azt hogy elraktátok. azt hogy nem is kell neki ne mondjátok, mert neki más az érzése.

2011. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Nem latta,mikor kidobta a ferjem.

2011. nov. 7. 18:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mostmár csináljátok végig. És csak akkor emlegessétek ha ő hozza szóba.Ha mondja hogy cumika akkor mondjátok meg hogy......valami. Esetleg az a valami ami elvitte,hozhatna helyette valami ajándékot is!
2011. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A hugom, is így szokott le. Azt mondtuk neki el vitte a cica, kicsit haragudott rájuk, de ma már csak nevet rajta.
2011. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Azt hiszem most mar vegig csinaljuk. Epp most kereste megint es eszembe jutott ez az ajandek otlet. Nagy traktor -manias a fiam es vettem neki egyet Mikulasra . Gondoltam odaadom neki most azt es majd kitatalok vmi mast Mikulasra. Odatettem a kisagyaba.

Szoval jott be a szobajaba,hogy megkeresse a cumijat es meglatta a traktort. Nagyon volt az orom. Bar a magyarazatomat nem biztos,hogy ertette (hogy a cica elvitte a cumit de ezt hozta helyette :)

2011. nov. 7. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is azt mondtuk a fiunknak, hogy elvitte a cica. Ekkor kb 2 éves volt. Aztán rá egy évre, egyszer csak odament anyukám macskájához, és belerúgott, aztán rákiabált: Nem szabad elvinni a cumimat!

Szóval ez is lehet rossz. Szerintem ha nem sírja végig az éjszakákat hetekig, akkor most már hagyd ennyiben.

2011. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

csináljátok végig.ha már elaludt nélküle 1x akkor többször is elfog.még pár napig 1 hétig keresni fogja aztán megszokja hogy nincs.mi is most fogunk leszokni.a hosszú hétvégén a cumisüveg(teás)"tünt"el.már nem keresi.a mikulás meg elviszi a cumit.mondjuk azt megbeszéltem vele,hogy nekiadjuk a mikunak és elviszi a pici babáknak és hoz helyette neki csokit meg cukrot.de sokszor mondja hogy a kukásautónak adjuk majd.

mikor kereste az üvegjét akkor mondtam neki,hogy valahova eltünt és nem találom.csak akkor beszéltünk az ügeről,ha ő hozta fel.

2011. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a cumitündér vitte el, és olyan kisbabáknak adta, akinek szüksége volt rá. Bár nálunk már elmúlt 3 éves, amikor "elvitte". Néha, amikor nagyon álmos, vagy például még nem ébredt fel teljesen, akkor odanyúl a szájához, mintha venné ki vagy tenné be a cucut. Annyira édes, de nem keresi, ez csak olyan reflex dolog. Ja, és ő is kapot cseréba ajándékot a tündértől.
2011. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kishúgom már majdnem 3 volt, még mindig cumizott. Nagyon anyás, bújós cumizós kislány volt, úgy aludt, hogy egy cumi volt a szájában és még 2-2 a kezecskéjében :) Aztán közeledett a Mikulás és megbeszéltük vele, hogy el fogja vinni, de hoz helyette szép ajándékot. Ezt sokszor említettük neki, nem ellenkezett. Aztán eljött a Télapó, s anyukám varrt a tesómnak egy nagyon szép alvósbabát. A kistesóm elfogadta, mert megbeszéltük, aztán volt még egy kicsit nyöszörgős éjszakája, de aztán elmúlt. Nem is nagyon emlegette. Sokat puszilgattuk és ölelgettük kárpótlásként :) A húgom már 16 éves és nincs semmi maradandó sérülése :)

Szerintem a traktoros dolog klassz ötlet volt!

2011. nov. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Sőt, olyan sok cumija volt, hogy nem találtuk meg mindet, h elrejtsük, s pár nap múlva ő talált meg egyet! És képzeljétek odaadta, hogy ezt itt felejtette a Télapó! Ez azért lélektanilag egy nehéz pillanat volt neki is, mert elgondolkodott erősen :D

2011. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!